Ako začať podnikať online, keď som mama malých detí?
18. 1. 2024 | Redakcia

Ako začať podnikať online, keď som mama malých detí?

Začať podnikať online a zároveň sa starať o malé deti môže byť náročné, ale pri správnom plánovaní a organizácii je to určite možné. Zaujíma Vás táto téma? Ak cítite, že online podnikanie by pre Vás mohlo byť to pravé, prinášame v tomto článku niekoľko krokov, ktoré vám pomôžu začať:

 Vyberte si podnikateľský nápad

Na začiatku si treba všetko dobre premyslieť. Zvážte svoje schopnosti, záujmy a skúsenosti, aby ste našli podnikateľský nápad, ktorý je v súlade s vaším životným štýlom a dá sa riadiť online. Hľadajte príležitosti, ktoré umožňujú flexibilitu a dajú sa postupne škálovať. Dobrá príprava a správne rozhodnutie sa, keď cítite, že konáte v súlade s vlastným srdcom, Vám pomôžu vytrvať, nevzdávať sa, budete vo svojej práci cítiť zmyseľ. Je to naozaj veľmi dôležité, nakoľko v podnikaní tak ako v živote, nie su len pohodové dni, ale veľa aj tých náročných. 

Spravte si prieskum trhu: Overte svoj podnikateľský nápad prieskumom cieľového trhu, konkurencie a potenciálnych zákazníkov. Pochopte ich potreby a preferencie, aby ste tomu mohli prispôsobiť svoje produkty alebo služby.

Vytvorte podnikateľský plán: Načrtnite svoje obchodné ciele, cieľové publikum, marketingové stratégie, finančné prognózy a prevádzkové podrobnosti. Solídny podnikateľský plán vám nedovolí zlyhať a bude vás sprevádzať celým procesom.

Vytvorte si vhodný pracovný priestor a rutinu

Aj keď to môže znieť ako banalita, vytvorte si konkrétne miesto vo vašej domácnosti ako svoj pracovný priestor. Uistite sa, že je organizovaný, bez rušivých vplyvov a vybavený potrebnými nástrojmi, ako je počítač, internetové pripojenie a akékoľvek iné vybavenie špecifické pre vaše podnikanie. Všetci by mali vedieť, že toto je váš pracovný kút, a nevyrušovať vás. 

Vytvorte si rutinu - rozvrh, ktorý vyhovuje vašim opodnikatelským aktivitám, a u zároveň aj potrebám vašich detí. Stanovte si konkrétny pracovný čas a oznámte ho svojej rodine, aby pochopili dôležitosť rešpektovania vášho pracovného času. Keď mama pracuje, všetko musí počkať, aj keby ste mali čas robiť len hodinku denne. Najlepšie je zadeliť si čas tak, že pracujete, keď malé deti spinkajú, alebo napríklad skoro ráno, či večer. Alebo ak ich vie niekto postrážiť. Ak je to možné, delegujte určité úlohy na svojho manžela, rodinných príslušníkov alebo najatú pomoc, najmä počas kritických pracovných hodín. Zvážte využitie služieb dennej starostlivosti alebo opatrovania detí, aby ste si venovali čas na sústredenú prácu. Nezabúdajte však, že deti sú stále na prvom mieste, najmä ak sú ozaj maličké. 

TIP: Náklady na začiatku podnikania môžete znížiť aj tým, že si namiesto nového počítača pozriete repasované notebooky , alebo iné zánovné zariadenia. 

Využite online nástroje a automatizáciu

Pracujte čo najefektívnejšie, dnešná digitálna doba umožňuje toľko možností, ako si prácu veľmi usnadniť. Využite online nástroje, aplikácie a softvér na zefektívnenie vašej pracovnej rutiny. Automatizácia vám môže pomôcť napríklad s úlohami, ako je plánovanie príspevkov na sociálnych sieťach, správa e-mailov a spracovanie objednávok, čím vám ušetrí čas a námahu. Stále sa vzdelávajte a hľadajte možnosti. 

Nezabudnite ani na kvalitnú online prezentáciu. Osobná značka a propagácia sú veľmi dôležité. Vytvorte si profesionálnu webovú stránku alebo e-shop na prezentáciu svojich produktov alebo služieb. Využite platformy sociálnych médií na spojenie s cieľovým publikom, zdieľajte aktualizácie a vytvorte komunitu okolo svojej značky. Ak sa Vám podarí vytvoriť produkt či službu, ktorú budú ľudia milovať, polovica úspechu je tu. 

-tasking-freelance-motherhood-concept_1688012083.jpg

Sebadisciplína na prvom mieste!

Pevné dodržovanie dennej rutiny, aj keby ste denne pracovali len polhodinku, Vás stále bude posúvať vpred. Vytvorte si zoznam úloh a stanovte si priority na základe ich naliehavosti a dôležitosti. Používajte techniky riadenia času, ako je technika Pomodoro alebo časové bloky, aby ste zostali sústredení a produktívni počas pracovnej doby.

Rutina a stereotyp vás môžu rýchlo unaviť a vyčerpať, preto vyhľadávajte podporu a spojte sa s inými podnikateľmi: Pripojte sa k online komunitám, fóram alebo miestnym obchodným skupinám a spojte sa s kamarátkami, ktoré tiež pracujú popri deťoch. Môžu vám poskytnúť poradenstvo, podporu a cenné poznatky na základe svojich skúseností.

V neposlednom rade je dôležité  nezabúdať na seba a starať sa o seba fyzicky aj psychicky. Doprajte si dostatok spánku, dobre sa stravujte, pravidelne cvičte a v prípade potreby si robte prestávky. Starostlivosť o seba vám umožní byť produktívnejšími a vyrovnanejšími pri zvládaní vašich pracovných a rodičovských povinností.

Nezabúdajte milé dámy, že začať podnikať na internete pri výchove malých detí si vyžaduje veľkú trpezlivosť, maximálnu flexibilitu a najmä vytrvalosť. Nájdenie správnej rovnováhy môže chvíľu trvať, ale s odhodlaním a šikovnými stratégiami si môžete vybudovať úspešné online podnikanie, oslobodiť sa, a zároveň byť prítomná pre svoje deti tu a teraz. A na tom nám mamám všetkým záleží.

Ať ťa zaujíma viac, ako začať budovať svoje online/affiliate pondnikanie, zanechaj nám správu. 

Redakcia

Tento článok pre vás pripravila naša redakcia. :) 

Ďalšie články od autora Redakcia

DOD Centrum pohybu FitRužinov
Vianočná súťaž, ktorá poteší vaše srdce
Príbeh Markíza Moda Italiana: Rozhovor s Monikou Nemčokovou
Ako nosiť dámske členkové topánky: 6 nápadov na outfit na rok 2024
Máš všetko, a predsa niečo chýba
Lucia Vlkovičová: Kozmetika mi pomohla splniť jeden z mojich snov
Ešte stále predávate svoj čas za peniaze?
Beauty trendy na leto 2023: 5 najlepších trendov v líčení, ktoré musíte vyskúšať

Ďalšie články na podobné témy

Podnikavá žena je aktívna žena
Oplatí sa odporúčanie či priamy predaj kozmetiky?
Katarína Szárazová: Základ spokojného a naplneného života je rovnováha
Andrea Trávničková: Naučila som sa, že v akomkoľvek rozhodnutí je vždy kus dobra
Markéta Kopčilová: Verím v silu prirodzenosti
Miroslava Horňáková: Nerealizovaný sen vždy bude len snom
Trúfnete si život na „voľnej nohe“?
Mirka z Jaspravim.sk píše o lokálnej a cirkulárnej ekonomike. Týka sa to aj vás?