Ako žiť zdravšie? Štyri základné rady
28. 6. 2023 | PR Servis

Ako žiť zdravšie? Štyri základné rady

Snažiť sa v čo najväčšej miere viesť zdravý životný štýl je dôležité bez ohľadu na to, koľko máte rokov. Obzvlášť mladšie ročníky si často myslia, že sa o svoj organizmus nemusia starať, keď im nič nie je, ale to neznamená, že vekom ich „hriechy“ mladosti nedobehnú. A naopak, vďaka zdravému životnému štýlu sa aj vo vyššom veku môžete cítiť (a vyzerať) lepšie, než by niekto čakal na základe vášho roku narodenia. Čo teda robiť, aby ste žili čo najzdravšie?

Pravidelný šport a dostatok oddychu

Jednou z najdôležitejších súčastí zdravého životného štýlu je šport, resp. pravidelný pohyb. Nemusíte hneď behať maratóny, či v posilňovni dvíhať najťažšie činky ak ste doteraz nemali vo svojej týždennej rutine príliš pohybu, na začiatok budú stačiť aj obyčajné prechádzky. Hlavne, aby boli pravidelné, aspoň trikrát týždenne. A neskôr si určite nájdete športovú aktivitu, ktorá sa postará o výrazné zlepšenie vášho fyzického zdravia a popritom vás bude aj naozaj baviť.

K športovaniu zákonite patrí aj dostatočný oddych. Nemali by ste preto zanedbávať potrebu spať ideálne 7 – 8 hodín. Ak okrem pravidelnej únavy máte problémy aj s nespavosťou, nechutenstvom, nedostatkom energie, či nedostatkom záujmu aj o vaše obľúbené činnosti, stojí za zváženie skúsiť tabletky na ukľudnenie vášho organizmu. A taktiež je dobré poradiť sa so svojim lekárom.

Zdravo sa stravujte a nefajčite

Zabudnúť nesmieme na zdravé stravovanie. Pozor však, zdravé stravovanie sa nerovná hladovaniu. To vám k zdravšiemu životnému štýlu nepomôže. Ak sa budete držať prvého bodu a teda budete pravidelne športovať, prijaté kalórie hravo spálite. Samozrejme, dôležité je zabezpečiť si dostatočný prísun všetkých živín, takže záleží na tom, aby ste sa čo najviac vyhýbali vyložene nezdravým jedlám. A nezabúdajte na pitný režim, obzvlášť teraz v lete.

Na záver ešte rada pre všetkých, ktorí podliehajú jednému z najhorších zlozvykov súvisiacich so životným štýlom. Áno, hovoríme o fajčení. Okrem toho, že ničí pľúca, má negatívny vplyv aj na žalúdok, či srdce a cievy. Darmo potom budete zháňať účinné bylinky na čistenie ciev. Najlepšie je s fajčením prestať. Ak vám to nejde svojpomocne, skúste vyhľadať odbornú pomoc.

Zdroj obrázka: Autor: Tierney / Stock.adobe.com

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Dušičky sa blížia. Nezabudnite na svojich zosnulých blízkych
Módna obuv jeseň/zima 2023/2024: Nové trendy
Ako zvládnuť začiatky bývania s partnerom
Dettol sa znova spojil s Nadáciou Kvapka Nádeje. V boji pomáha napríklad štrnásťročnému Marekovi
Viete,kedy si môžete alebo musíte vymeniť vodičský preukaz?
Ako na starostlivosť o pleť na jeseň?
Naozaj ženy nevedia grilovať alebo sa len muži predvádzajú?
Ako zapôsobiť: Prvé rande pod holým nebom

Ďalšie články na podobné témy

Ako začať cvičiť?
Ako zregenerovať v tomto pochmúrnom počasí?
Čo by ste mali vedieť než začnete chudnúť do plaviek
Zdravý tip: POČULI STE UŽ O KURKUME?
Tabletka od bolesti hlavy? Skúste najskôr magnézium
Tehotenstvo a (ne)dostatok zinku
MYSLÍTE NA SVOJE ZDRAVIE? PORADÍME, AKO SI DOPRAJETE SPRÁVNY RELAX I NA JESEŇ
Najčastejšie chyby, ktoré robíte pri cvičení: Čomu sa vyhnúť?