Ako zmeniť život za 7 dní: toto rozhodne musíte skúsiť
24. 2. 2020 | Paťka

Ako zmeniť život za 7 dní: toto rozhodne musíte skúsiť

Ste spokojná so svojim životom? Ak áno, čítajte ďalej. Ak nie, takisto čítajte. Zmena je pre naše životy potrebná, pretože so sebou prináša množstvo nových obzorov, ktoré sme doteraz nepreskúmali. Neviete čo by ste na svojom živote mohli zmeniť? Skúste týchto 7 tipov.

Začnite čítať knihy

Ak nečítate knihy, robíte veľkú chybu. Knihy sú úplne pre každého a nevyhovárajte sa na to, že vás nebaví čítať. Každého baví čítať. Len si musí nájsť ten žáner, ktorý mu sadne. Knihy v sebe ukrývajú rôzne nové informácie, ktorými môžete ohúriť svoje okolie. Nemusíte denne prečítať sto strán. Nájdite si počas dňa voľnú chvíľku, kedy si môžete otvoriť knihu a prečítať si len zopár riadkov. Môžete tak vyplniť čas strávený v MHD alebo čakanie na deti počas krúžku.

lesly-juarez-dftjxyd5pto-unsplash_1582488681.jpg

Overujte si získané informácie

Na internete koluje veľké množstvo dezinformácií, ktoré sa šíria ďalej medziľudskou komunikáciou. Vystúpte z radu a overte si dané informácie. Nie vždy musí byť všetko pravda. Nájdite si ďalšie dva až tri zdroje a urobte si z nich vlastný úsudok. Výhodou Slovákov je, že sme zvyknutí používať náš ,,sedliacky" rozum. Aj v dnešnej pokročilej dobe by sme naňho nemali zabúdať.

Pridajte do svojho jedálnička ovocie a zeleninu

Nemusíte hneď denne jesť tri porcie ovocia alebo zeleniny. Úplne postačí, ak do svojho denného príjmu zaradíte napríklad jedno jablko alebo jednu mrkvu. Zelenina a ovocie ešte nikomu neublížili. Do svojho tela dostanete viac vitamínov a navyše môžete po pár dňoch badať aj viditeľné zmeny na vašej postave. 

fabiola-penalba-kl-xveoqmu-unsplash_1582488685.jpg

Hýbte sa!

Vystúpte o zastávku skôr, nechoďte do práce autom, kráčajte po schodoch. Naše telá nie sú stavané na to, aby sedeli a ležali toľko hodín počas dňa. Väčšina bolestí chrbta a nôh sú zapríčinené práve nedostatkom pohybu. My vieme, že sa vám nechce. Nikomu sa nechce hýbať navyše. Ale pokiaľ do svojho týždňa zaradíte aspoň jednu prechádzku na 20-30 minút, neodstránia sa len bolesti, ale aj vaša psychika na tom bude oveľa lepšie.

Skúste menej plytvať jedlom

V súčasnej dobe plnej konzumu nakupujeme bez premýšľania. Chceme veľa potravín, ktoré sú v akcii a väčšinou ich nakúpime viac, ako by sme vôbec potrebovali. Stáva sa aj vám, že vyhadzujete príliš veľa jedla? Ak sa dá, robte menšie nákupy a varte častejšie. Nemusíte variť dva chody alebo príliš náročné recepty. Skúste niečo jednoduché, vyvážené a chutné. 

ella-olsson-kpdbryfotne-unsplash_1582488688.jpg

Počúvajte podcasty alebo sledujte zaujímavé seriály/filmy

Neviete čo je to podcast? Je to niečo ako modernejšia rozhlasová relácia. Ľudia sa v podcastoch venujú rôznym témam, ktoré môžu obohatiť vaše vnútorné ja. Môžete počúvať rôzne informačné alebo zábavné podcasty, ktorými môžete iba získať. Ak sa rozhodnete pre seriály alebo filmy, takisto nič nestratíte. A keď máte večer čas, pustite si zaujímavý seriál alebo film. Nepozerajte sa na ne len povrchne. Premýšľajte o danom seriály/filme trošku hlbšie. Pýtajte sa samých seba, čo nám daná postava chce povedať alebo odovzdať. 

Sledujte svoje okolie

Sledovaním svojho okolia môžete prísť na to, akým človekom (ne)chcete byť. Ak nosievate slúchadlá, dajte ich dolu z uší. Započúvajte sa občas do rozhovorov, nenápadne pozorujte ľudí a zrazu môžete prísť na niečo, čo neviete rozlúsknuť už dlhšiu dobu.

Svoj život síce nezmeníte počas prvého týždňa. Keď však zmeníte aspoň jednu vec a budete ju opakovať často, môže sa z vás postupom času stať človek s iným pohľadom na svet. 

Ilustračné fotografie: unsplash.com

Paťka

Milujem posúvanie sa vpred v každej oblasti života. Nenávidím nudu a nedokážem obsedieť na jednom mieste. Život nie je o tom, aby sme ostali zaseknuto stáť v našej komfortnej zóne a neskúšali nové veci, nechodili na nové miesta a nespoznávali sa s novými ľudmi. 

Ďalšie články od autora Paťka

Ako si pri zariaďovaní vytvoriť štýlový a praktický domov
Žena, ktorá sa o seba pravidelne stará, je šťastnejšia
Ako si Olívia lásku hľadala
Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť
Akonáhle toto raz použijete, penu na holenie už do rúk nechytíte
Vďaka týmto 5 veciam na inú ani len nepomyslí!
Domáce nátierky, ktorých sa nebudete vedieť dojesť
Chcete mať postavu ako modelky? Touto stravou ju dosiahnete

Ďalšie články na podobné témy

Nečakané činitele v domácnosti spôsobujúce stres
Úspešné mamičky, ktoré dokázali skĺbiť materstvo a kariéru. Zvládnete to aj vy!
Kde je najlepšie miesto pre prácu freelancera?
Ako na vysnívanú postavu? Pomôžu vám s ňou tieto aplikácie
Návrat do zamestnania po rodičovskej dovolenke - ako sa s ním vysporiadať?
Otvorte sa možnostiam
Dve presvedčenia, ktoré už nám neposlúžia
Andrea Trávničková: Naučila som sa, že v akomkoľvek rozhodnutí je vždy kus dobra