Akonáhle toto raz použijete, penu na holenie už do rúk nechytíte
9. 7. 2020 | Paťka

Akonáhle toto raz použijete, penu na holenie už do rúk nechytíte

Máte prázdnu penu na holenie? Nechce sa vám ísť do obchodu ale zároveň nechcete, aby ste boli chodiacim kríkom v jarnom období? Máme pre vás 3 skvelé tipy, čo môžete použiť namiesto peny na holenie!

Hlavnou úlohou peny na holenie je zmäkčenie chĺpkov a ľahké kĺzanie žiletky po vašej pokožke. Vedeli ste o tom, že krátky chĺpok môže byť tvrdý asi ako medený drôt? Čo iné okrem peny na holenie vám ho pomôže zjemniť?

hipster-mum-036nqid9miy-unsplash_1584915795.jpg

Kondicionér je to, čo potrebujete

Kondicionér na vlasy sa okrem iného používa aj na to, aby vlasy zjemnil a boli ľahšie rozčesateľné. S vašimi chĺpkami na rôznych častiach tela urobí úplne to isté! Naneste primerané množstvo kondicionéru na tú časť, ktorú chcete mať dokonale jemnú a počkajte 15-20 sekúnd. Chĺpky budú také jemné, že vaša žiletka bude priam tancovať. Nevraviac o tom, že kondicionér hydratuje vašu pokožku.

arzyna-grabowska-oa1-ririj2e-unsplash_1584915798.jpg

Sprchový gél

Ak nemáte práve ani kondicionér, vyskúšajte sprchový gél. Alebo jednoducho len mydlovú vodu. Postup je opäť podobný ako pri kondicionéri. Poriadne namydlite časť, ktorú chcete oholiť a jednoducho použite žiletku. 

Neholíte sa ale depilujete? S touto domácou pastou nič nepokazíte!

Pre najlepšiu domácu cukrovú pastu budete potrebovať: 

haron-mccutcheon-okay0q7pa30-unsplash_1584915793.jpg

Ako prebieha príprava pasty?

Nie je to žiadna zložitá chémia. Do hrnca vložíte všetky suroviny a miešate nad miernym plameňom, kým pasta nezíska hnedastú (karamelovú) farbu. Dôležité je, aby sa rozpustil všetok cukor. Hmota by mala vrieť maximálne 5 minút a následne ju prelejete napríklad do zaváraninového pohára, v ktorom ju môžete mať uloženú počas celej doby používania. Cukrová pasta by mala mať po vychladnutí ťahavú konzistenciu. 

Pred každým použitím pastu ohrejte vo vodnom kúpeli alebo v mikrovlnke na 30 sekúnd a môžete ju rovno nanášať. Nezabúdajte, že cukrová pasta sa nanáša proti smeru rastu chĺpkov a strháva sa v smere ich rastu. 

Po holení i depilácii nezabúdajte na hydratáciu pokožky! 

Po každom holení tela si natrite čerstvo oholené miesta napríklad kokosovým olejom, gélom z Aloe Vera alebo kvalitným hydratačným mliekom. Pokožka sa vám odvďačí v podobe dlhšej jemnosti, ktorú oceníte najmä v tomto počasí, kedy budú už len teplejšie dni. Ak nemusíte, neobliekajte sa. Alebo si na seba oblečte len niečo voľné z bavlneného materiálu. Pokožka po holení musí dýchať, aby sa dostatočne zregenerovala.

Ilustračné fotografie: unsplash.com

Paťka

Milujem posúvanie sa vpred v každej oblasti života. Nenávidím nudu a nedokážem obsedieť na jednom mieste. Život nie je o tom, aby sme ostali zaseknuto stáť v našej komfortnej zóne a neskúšali nové veci, nechodili na nové miesta a nespoznávali sa s novými ľudmi. 

Ďalšie články od autora Paťka

Ako si pri zariaďovaní vytvoriť štýlový a praktický domov
Žena, ktorá sa o seba pravidelne stará, je šťastnejšia
Ako si Olívia lásku hľadala
Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť
Vďaka týmto 5 veciam na inú ani len nepomyslí!
Domáce nátierky, ktorých sa nebudete vedieť dojesť
Chcete mať postavu ako modelky? Touto stravou ju dosiahnete
Prestaňme sa vyhovárať a začnime žiť

Ďalšie články na podobné témy

Ekologický trik do domácnosti: tieto veci robíte doma nesprávne!
Na vlastnej koži: Brazílska depilácia
Spoznaj ďalšie Nádherné ženy, ako si ty!
TOP 8 atrakcií na východnom Slovensku
Ako docieliť aby naša pokožka bola v lete čo najdlhšie hladká?
Letná párty je vždy pri grile
Západné Tatry: Zamierte k Račkovym plesám
Single ženy dnešnej doby