Aktivity, ktorým sa s deťmi venujte, keď ste doma
17. 2. 2021 | PR Servis

Aktivity, ktorým sa s deťmi venujte, keď ste doma

Dlhý čas strávený doma v izolácii od svojich kamarátov a spolužiakov znášajú zle predovšetkým deti. Mnohí odborníci upozorňujú na to, že kontakt s inými deťmi je pre zdravotný stav dieťaťa veľmi dôležitý. Ak ste ale s deťmi doma, venujte im dostatok svojho času. Akým aktivitám sa venovať s deťmi, keď ste doma?

Stavanie puzzle

Keď je vonku škaredo a nedá sa ísť ani na prechádzku, vtedy je skvelá príležitosť venovať sa stavaniu puzzle. Detské puzzle majú priaznivý vplyv na rozvoj dieťaťa, preto by každý rodič mal svojmu dieťaťu kúpiť puzzle. Puzzle pre deti sú jednoduchšie, sú z kvalitných dielikov a neohrozujú zdravie dieťaťa. Treba však myslieť na to, že puzzle sú vhodné zväčša pre deti od troch rokov, aby nehrozilo riziko prehltnutia malých dielikov.

Odporúčame vám kupovať kvalitnejšie značky puzzle. Medzi overené značky puzzle radíme aj Ravensburger puzzle, ktoré sú bezpečné a majú veľký výber detských motívov.

Čítanie kníh

Rozvíjanie slovnej zásoby a pri drobcoch aj „spustenie“ reči vie urýchliť aj pravidelné čítanie kníh. Vytvorte si takú tradíciu, že vždy podvečer si budete čítať knižky. Nechajte, nech si dieťa vyberiete rozprávkovú knižku, ktorú mu budete čítať.

Ak už dieťa vie čítať, skúste ho nechať, nech vám číta detské rozprávky. Takto bude precvičovať čítanie a zároveň si rozšíri slovnú zásobu.

Počúvajte rozprávky

S deťmi môžete počúvať rozprávky. Stačí si kúpiť rozprávky v audio prevedení, pustiť ich a vytvoriť si s deťmi pohodlie. Odporúčame vyberať obľúbené rozprávky vašich detí. Takéto rozprávky vaše dieťa rozhodne zabavia. Popracujete na sústredenosti dieťaťa.

Ak ste s deťmi doma, okrem týchto aktivít skúste deti zapájať aj do prípravy maškŕt. Samozrejme, pri menších deťoch musíte počítať s dlhším upratovaním pri pečení, či varení, avšak dieťa chce byť aj pri tejto činnosti pri rodičoch.

Zdroj obrázka: Autor: polya_olya / Shutterstock.com

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Viete, pre koho je určená mladomanželská pôžička a ako si ju vybaviť?
Kedy a ako nosiť rúška a ako sa o ne starať?
Tipy, ako naučiť deti zásady bezpečnosti na cestách
Štýlová aj v zime? Máme zateplené zimné tenisky
9 tipov pre rodičov, ako viesť deti k zodpovednosti, rešpektu a samostatnosti
Viete, ako by ste si mohli predĺžiť životnosť práčky?
Majte v kuchyni len to najnutnejšie a vytvorte si v tom systém
Ako zvládnuť home office a byť produktívna?

Ďalšie články na podobné témy

Máte prázdnu miestnosť v dome? My vieme ako ju môžete využiť
Nečakané činitele v domácnosti spôsobujúce stres
Prečo by si mali ženy pospať v práci?
Ako je to s vreckovým pre deti?
Neviete ako ďalej a ste s rozumom v koncoch? Nechajte si poradiť od svojho srdca
Začiatok nového roka bez chorobného odkladania vecí
Nové "ja" v roku 2018. Ako zmeniť svoj život k lepšiemu!
Tulku Lama Lobsang v Bratislave a učenie buddhistickej psychológie

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.