Alergiu môžete vyliečiť aj čajom
2. 9. 2018 | Zuzana

Alergiu môžete vyliečiť aj čajom

Alergia je neprimeraná reakcia imunitného systému na látky, s ktorými sa v našom okolí bežne stretávame. Táto precitlivenosť sa prejavuje nádchou, svrbením, začervenaním, bolesťou, ekzémom, vyrážkou či záchvatmi. Často pomôžu lieky, ale ide to aj bez chémie. S alergiou si vie hravo poradiť jeden špeciálny druh zeleného čaju z Japonska.

Kate-benifuki, čaj liečiaci alergiu

Jedná sa o druh zeleného čaju, ktorý obsahuje stokrát viac metylovaných katechínov (EGCG) ako klasický zelený čaj. Tieto látky sa ľahko vstrebávajú do organizmu a v krvi vydržia pôsobiť dlhšiu dobu. Čaj bol vyvinutý japonskými vedcami v Inštitúte pre vývoj zdravých potravín. Lístky sa zbierajú skoro na jar, ale nechávajú sa dozrieť niekoľko mesiacov, až potom sa spracujú. Práve tento proces zvyšuje podiel účinných látok v čaji.

Tento čaj veľmi dobre pomáha pri sennej nádche, zahlieneniu či katarom dýchacích ciest. Ďalej účinkuje pri svrbení očí, upchatom nose, zlepšuje obranyschopnosť organizmu i telesný metabolizmus.

 tea-set-2064504-960-720_1535875871.jpg

Príprava a užívanie

Čaj má príjemnú chuť aj farbu. Z jednej dávky môžete pripraviť hneď niekoľko nálevov.  Päť až osem gramov čajových lístkov zalejete vodou o teplote sedemdesiat až deväťdesiat stupňov. Postačí vám malá kanvička. Necháte lúhovať minútu, čaj si prelejete do šálok a teplé lístky zalejete opäť na minútu. Nálev môžete pripraviť opakovane, ale lístky nesmú vychladnúť! Vychladnutý čaj už zdraviu neprospieva.

Čaj sa pije v kúrach tri týždne, raz alebo dvakrát za deň. Ideálne je pripraviť si nápoj a z popíjania si urobiť rituál. Čaj môžu aj deti, ale až druhý či tretí nálev. V prvom náleve je vysoký obsah teínu. Deti potom pijú čaj raz za deň. Alergické prejavy u detí súvisia so strachom. Je dobré zistiť čoho sa dieťa bojí natoľko, že sa s tým nedokáže vyrovnať. Čajový rituál je príležitosťou pre spoločné posedenie. Dodáva dieťaťu istotu, tú alergické dieťa najviac potrebuje.

Ilustračné foto: Pixabay.com

Zuzana

Ďalšie články od autora Zuzana

Seriál duchovná numerológia: kozmická trojka
Seriál duchovná numerológia: význam čísla 2
Seriál Duchovná numerológia: význam číslic I.
Syndróm záchranára a túžba pomáhať svetu
Seriál Duchovná numerológia: výpočet numerologickej mriežky
Seriál Duchovná numerológia: Vďaka alchýmii čísiel sa o sebe dozvieme viac
Detox pomocou empsomskej soli zaručene naštartuje váš lymfatický systém
Recepty na domáce iontové nápoje

Ďalšie články na podobné témy

Bojujú so syndrómom náhleho úmrtia dojčiat. Aj váš hlas zaváži!
Tetánia – syndróm alebo len strach pred sebou samým?
Uvarte si Karkade. Čaj, ktorý vás zahreje aj ľadovo osvieži
Pre liečivú vodu už nemusíte chodiť do kúpeľov
Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie IX
Čo má spoločné múdrosť tela s intuíciou?
Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie XII
Striebro nad zlato? V starostlivosti o naše zdravie určite