Aquapark, v ktorom sa budete cítiť ako na tropickej dovolenke
2. 9. 2018 | Gabriela

Aquapark, v ktorom sa budete cítiť ako na tropickej dovolenke

Cez dovolenku má každý z nás rôzne plány. Niekto túži “vypnúť” a len relaxovať, užívať si nikým nerušené dni a iní má zase túžbu konečne umyť okná či zavariť úrodu zo záhrady. To, kto sme a čo nás baví určuje napokon aj  to, ako sa rozhodneme stráviť voľné dni.

Mojou túžbou bolo vždy navštíviť niektoré z krásnych pláží sveta. Momentálne nie je taký problém odletieť kdekoľvek a kedykoľvek. Najväčším limitom sú zvyčajne peniaze. Inak tomu nebolo ani v mojom prípade.

Preto som sa rozhodla, že nájdem spôsob, ako zažiť “tropickú dovolenku” a možno aj trocha ušetriť.
A náhodou som našla ponuku na zľavovom portáli - Aquaparku Tropical Island v Nemecku spojený so zájazdom Berlína. Hoci som uvedený zájazd, oslovila ma možnosť užiť si slnko, vodu a piesok v obklopení paliem a živých zvierat. A to všetko v cenovo dostupnom variante, bez nutnosti letieť.

 1_1535876412.jpg

Prečo sa oplatí vidieť Tropical Island?

Hoci je vstup pre jednu osobu vyšší  (42 eur dospelí, 49 eur plus areál so saunami) ako sme zvyknutí na Slovensku, stojí to za všetky peniaze.

Keďže je toto miesto veľmi populárne, výhodné je zaplatiť si vstup dopredu - online. Môže sa totiž stať, že prídete a lístky už nekúpite. Existujú rôzne sprostredkujúce agentúry, ale mne sa osvedčilo písať priamo recepcii aquaparku. Kontakt a bližšie info nájdete tu.

A čo všetko môžete vidieť?

Celý aquapark je rozdelený na niekoľko častí pomenovaných po tých najobľúbenejších cestovateľských destináciách.

Vonkajšia časť nesie názov Amazonia. Je pomerne rozsiahla s množstvom bazénov, ktoré ponúkajú imitácie morských vĺn a oddýchnuť si môžete na lehátkach blízko nich pod prírodnými slnečníkmi.

Vnútorná časť sa delí na Tropický svet a Tropino klub pre deti. Deti sa tu môžu voziť na motokárach, preliezkach, hrať sa v bazéne s guličkami. Existuje tam i špeciálny kútik pre najmenšie deti.

Celý areál ponúka naozaj veľa atrakcií a jedno je isté. Nudiť sa nebudete. K príjemnej atmosfére prispieva aj to, že je všade množstvo zelene a rastlín typických pre tropické oblasti. Dokonca sa môžete miestami cítiť ako v Zoo. Narazíte na plameniakov, korytnačky či motýle. Ak práve nemáte chuť na plávanie, máte stále čo obdivovať. Pre tých dobrodružnejších je pripravená možnosť odviesť sa balónom a vidieť celý areál z výšky.

Môžete tam stráviť celý deň a pritom sa nebudete nudiť

Areál sa otvára už o 6:00 hod ráno a môžete v ňom stráviť celý deň. A to doslova. Ak sa tam zabudnete do polnoci, máte to stále v cene. Až po polnoci musíte zaplatiť vstupné opakovane. Ide totiž o 24 hodinovú prevádzku.

Prenocovať tiež nie je problém

Dokonca je možné vybrať si z viacerých možností. Priamo v areáli môžete spať v stane, chatke (domčeku) alebo na izbe. Ubytovať sa dá cca od 16:00 hod do 18:00 hod. Ak prídete neskôr, informujte o tom recepciu. Na druhý deň musíte opustiť chatku o 11:00 hod.

Noc priamo v hale má svoje čaro avšak nie je to práve najlacnejšie. Na druhej strane treba rátať s tým, že sa areál otvára už skoro ráno (návštevníci môžu v areáli zostať aj počas noci).  Preto sa určitý hluk a menej súkromia nedá vylúčiť.

Obyčajné stany

Nájdete ich v dažďovom pralese a určené sú pre dve až štyri osoby. Vnútro stanu je vybavené matracmi, roštom a posteľným prádlom. 

 3_1535876412.jpg

Prémiové stany

Majú drevennú konštrukciu a dá sa v nich postaviť.  Vybavenie je o niečo lepšie. Nachádza sa tam posteľ aj elektrické zástrčky s prúdom.

Chatky

Sú umiestnené vo viacerých častiach haly s rôznym dizajnom vzhľadom k lokalite, ktorú majú reprezentovať. Sú väčšinou menšie, určené pre dve osoby bez možnosti prístelky. Vybavené manželskou postelou, minibarom a televíziou. Okúpete sa len v spoločných priestoroch. 

 4_1535876413.jpg

Samozrejmosťou je klimatizácia.

Mňa zaujali najmä tie, ktoré boli umiestnené nad umelým vodopádom.

Izby

Na výber máte z viacerých štýlov - koloniálny, dobrodružný alebo luxusný. Noc v nich nie je najlacnejšia. Základná cena pre dve osoby v štandardnej izbe je 120 eur za osoby. Deti do 5 rokov majú ubytovanie zdarma. Za prémiové a dizajnové izby si samozrejme priplatíte.

Aj mimo haly existujú iné možnosti ubytovania. Môžete bývať v kempe zriadenom od roku 2008.

Tiež môžete využiť bývanie v domčekoch mimo haly či v jednom z niektorých z blízkych hotelov. Kde si nájdete ubytovanie krásne a omnoho lacnejšie. Cesta z dediniek do Tropical Islandu trvá cca za 5-10 minút

Ako vidíte, navštíviť Tropical Island aj na viac dní nie je žiadny problém. Závisí len od vás, aký typ ubytovania preferujete. Na druhej strane zvážte, či by nebolo výhodnejšie konkrétny tropický ostrov naozaj navštíviť.

5_1535876413.jpg

Wellness procedúry

Ak by vás omrzelo kúpanie, môžete využiť niektoré z viacerých možností wellness starostlivosti.

V ponuke sú rôzne druhy masáží:

Taktiež sa môžete zúčastniť rôznych kozmetických procedúr či využiť wellness balíčky. Oplatí sa navštíviť aj saunu.

Za všetko si musíte priplatiť zvlášť naviac, pripočíta sa to k cene vstupného.

Jedlo

O to, že budete hladní, sa nemusíte báť. V každej časti sa nájdete nejaký bar, reštauráciu či samoobslužné miesta, kde sa môžete najesť. V ponuke je aj obľúbená pizza, cestoviny, ale aj rôzne čínske a americké špeciality. A na osvieženie slúži mrazený jogurt s rôznymi príchuťami.

Platí sa náramkom, ktorý dostanete pri vstupe do areálu. Všetko, čo ste nakúpili sa zráta a pri východe to v automate zaplatíte. Preto si kontrolujte svoje deti :-).

A čo je na tomto mieste také očarujúce?

Jednoducho to, že tu nájdete veľa možností, ako sa zabaviť spoločne s deťmi. Areál neponúka len klasické bazény s tobogánmi. Imituje totiž tie najkrajšie pláže sveta. Ležíte na lehátkach umiestnených na piesku, animátori pravidelne usporiadavajú rôzne aktivity a cvičenia pre hostí. V celom areáli je udržiavaná stála teplota ovzdušia, 26°C, ktorá je nezávislá od vonkajších podmienok. Takže aj v zime sa môžete pokojne prechádzať v plavkách bez obáv z toho, že vám bude chladno. Dokonca teplota vody je o niečo vyššia než teplota ovzdušia. V časti South Sea má 28 stupňov Celzia a v Bali Lagúne dokonca až 31 stupňov Celzia.

Ilustračné foto: osobný archív, Pixabay.com

Gabriela

Písanie je pre mňa relax a sebarealizácia popri každodennej práci psychológa a matky na plný úväzok. Vtedy sa môžem “skryť” za počítať a nič neriešiť.

Ďalšie články od autorky Gabriela

Kolagénom vyriešite mnoho problémov
Seriál duchovná numerológia: kozmická trojka
Prečo neplatí jednoduché: Mysli pozitívne?!
8 tipov ako sa zbaviť kíl bez zbytočného trápenia
Ako na strašiaka s názvom strie?
Cvičenie neformuje len telo: TOTO bude bonus navyše!
Skvelé recepty na domácu horúcu čokoládu. A zima nemá šancu!
Novoročné ciele: Ako si ich nastaviť a konečne nezlyhať!

Ďalšie články na podobné témy

Nie je more ako more, vyberte si pre vašu dovolenku to ideálne
Naplánujete si dovolenku v roku 2019 a oddychujte dlhšie
Môže žena cestovať sama? Dovolenka osamote vám zmení pohľad na život!
Všetci boli na POHODE, ale ja som sa rozhodla inak
HRAVÉ UČENIE vďaka Kinder
Tak trochu iná dovolenka
Bonjour Lyon!
Ochutnajte chuť leta s čajmi TEEKANNE FRUIT KISS a TEEKANNE FOREST FRUITS

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.