Arganový olej Orient House
21. 5. 2024 | PR Servis

Arganový olej Orient House

Unikátny prírodný olej, ktorý je známy aj ako elixír krásy a zdravia alebo tekuté zlato, ktorý sa používa po celom svete, ale originálne sa vyrába iba v Maroku.

Mnohé národy a krajiny majú svoje typické produkty, ktoré používajú a k nám do Európy sa dostali len nedávno. Presne to je prípad arganového oleja. Tento olej sa stal známym u nás len nedávno a do Európy sa dováža vo väčšom množstve posledných 5 rokov. 

Maroko je jediná krajina kde vo voľnej prírode stále rastú stromy argania spinosa. Strom je známy tým, že odoláva dlhotrvajúcim suchám, je veľmi odolný voči extrémnym teplotám a schopný prežiť aj v prípade toho, že nepríde obdobie dažďov.

arganiaspinosa2_1716281745.jpg

Plody, ktoré rastú na stromoch a podobajú sa na olivy vo vnútri obsahujú biele jadro, ktoré sa podobá na mandle. Je veľmi dôležité, aby sa pri výrobe argánového oleja používali iba plody, ktoré sú zbierané ručne zo stromov a nie zo zeme. Voľný výskyt stromov v prírode znamená, že sa na stromy vedia dostať aj kozy a iné zvieratá, ktoré radi obžúvajú plody, neskôr ich vylúčia a miestny obyvatelia zbierajú práve tieto plody, ktoré sa nachádzajú na zemi.

Je to pohodlnejšie, pretože strom ako taký má ostré pichliače, ktoré veľmi sťažujú zber plodov. Žiaľ takéto plody, ktoré prešli tráviacim traktom zvierat veľmi výrazne ovplyvňujú výslednú kvalitu oleja aj keď takýto olej sa dá kúpiť za veľmi nízku cenu a toto je často olej, ktorý sa dováža do Európy a predáva za veľmi "nízku" cenu.

arganoveorechy4_1716281746.jpg

Plody, ktoré sa zbierajú ručne priamo zo stromov sa musia najprv rozbiť, čo je veľmi náročný proces a vykonávajú ho hlavne miestne berberské ženy, ktoré sa združujú do berberských kooperatív.

Najkvalitnejší argánový olej sa vyrába výhradne z jadier, ktoré sú očistené, vylúpané a zbierané priamo zo stromov. Lisuje sa za studena a filtrácia prebieha cez bio filtre, ktoré odstránia aj posledné čiastočky z orechov a škrupín, ktoré by mohli ostať vo výslednom oleji. Prí výrobe sa nepoužívajú žiadne ďalšie prísady a iné látky, dokonca ani voda, aby sa dosiahlo, že olej nebude zmiešaný s ničím iným. 

Vôňa oleja je ovplyvnená napríklad obdobím zberu plodov. Originálna vôňa arganového oleja kozmetického je mierne atypická, vyrobený je z plodov, ktoré nie sú opražené, preto nie je výrazne oriešková. Vôňa potravinárskeho oleja je oriešková, čo spôsobuje to, že pri výrobe tohto oleja sú orechy v krátkosti opražené, aby sa zjemnila výrazne horká chuť plodov a dal sa piť priamo, keďže je určený na vnútorné použitie.

Originálny olej najvyššej kvality ako napríklad ten, ktorý pre vás dovážame priamo z Maroka vyrábajú rodinné firmy, ktoré sa tejto výrobe venujú niekedy aj celé generácie a majú svoje vlastné stromy argania spinosa, ktoré sú oplotené, čo zamädzí prístup zvieratám.

arganoveorechy2-1_1716281597.jpg

Nákupom oleja od firiem, ktoré ho dovážajú priamo z Maroka podporujete aj miestne berberské ženy a ich rodiny, čo je v tejto náročnej dobe veľmi dôležité a ľudské. Žiaľ mnoho firiem uvádza, že dováža olej priamo z Maroka, ale v skutočnosti ho nakupujú v Európe alebo iných krajinách, čím môže dôjsť k zníženiu kvality u výsledného produktu. Niektoré firmy na úkor ceny predávajú olej na kozmetické účely, ktorý bol vyrobený z pražených jadier. 

Vďaka arganovému oleju, ktorý obsahuje vitamín E, A a F viac ako iné oleje, vitamíny, nenasýtené mastné kyseliny omega 6 a 9, karotenoidy a skvalen bude vaša pleť, nechty, vlasy a telo zdravšie a krásne.

Olej výrazne zlepšuje regeneráciu buniek, pomáha proti infekciám, zmierňuje zápaly, posilňuje imunitný systém a priaznivo pôsobí  na pokožku a vlasy. Vďaka zloženiu je vhodný aj pre diabetikov a alergikov. Nespôsobuje žiadne známe alergické reakcie na pokožke a je vhodný aj na použitie v oblasti očí.

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Kabelky crossbody a ich praktické vlastnosti
Najmódnejšie farby sandálov - tieto modely budú trendy v roku 2024!
Nízke libido – prirodzený stav alebo problém? Čo ovplyvňuje sexuálny apetít a ako ho zvýšiť?
Guess tenisky: Praktickosť a elegancia v jednom
Niacínamid: zázračný vitamín B3 pre krásnu a zdravú pleť
Posilňovanie panvového dna bez cvičenia? Áno!
Na ceste ku zdravšej pokožke a vlasom
Vykročte do nadchádzajúcej sezóny s Remonte!

Ďalšie články na podobné témy

Ricínový olej: Výsledky, ktoré presvedčia!
Na ceste ku zdravšej pokožke a vlasom
Nebojte sa priznať farbu! - ako na kreatívny účes?
Recenzia kozmetiky: BIOSILK Volumizing Therapy
CHI TEA TREE OIL Starostlivosť - skúsenosti po 3 týždňoch používania
Predĺženie vlasov pomocou príčeskov (extensions)
Jednoduché triky pre krásne vlasy
Moje vlasy sú ako od kaderníčky lebo...