Babka bylinkárka: bylinky na A
25. 8. 2017 | Paťka

Babka bylinkárka: bylinky na A

Babky bylinkárky sú zázračné osoby. Na každý problém vám naordinujú rôzne čaje, kúpele alebo zábaly z byliniek. Každá bylinka je na niečo dobrá a preto je najlepšie vypestovať si ich doma.

Alchemilka žltozelená

Túto bylinku by mala poznať každá žena, pretože je takým malým zázrakom na problémy so ženskými pohlavnými orgánmi. Je skvelým pomocníkom pri bolestivej menštruácii, výtokoch, ochoreniach v podbrušku a prechode. Takisto pomáha pri tehotenstve. Pomáha predchádzať potratom, pretože upevňuje plod a posilňuje väzivo maternice. Pri nepravidelnej menštruácii v puberte pitie čaju z alchemilky výrazne ovplyvňuje pravidelnosť cyklu.

Archangelika lekárska

Máte migrénu a už neviete, čo vyskúšať? Skúste čaj z Archangeliky. Ale to nie je všetko. Archangelika je vhodná takisto proti kŕčovitému zvracaniu, bolestiach žalúdka, bolestivej menštruácii. Nie je však vhodná pre všetky druhy bolesti. Má takisto aj analgetické účinky, podporuje vykašliavanie, ba dokonca sa môže použiť ako kloktadlo pri zápale ústnej dutiny. Môžete ju použiť aj vonkajšie poranenia. Listy Archangeliky pomáhajú sceľovať rany, kúpeľ z nich upokojuje nervový systém a pomáha prekonať reumatizmus.

Arnika horská

Je výborným pomocníkom pri kardiovaskulárnych ochoreniach a zápaloch, podporuje krvný obeh a dýchacie ústrojenstvo. Má takisto dobrý vplyv na menštruáciu, obranyschopnosť organizmu a zlepšuje imunitný systém. Ak po páde nechcete mať škaredé modriny, potierajte si postihnuté miesto zriedenou tinktúrou. Vhodná je takisto v boji proti akné alebo vredových ochoreniach. Dávajte si však pozor pri jej používaní. Túto bylinku vám môže jedine predpísať lekár a aj tak musíte počítať s tým, že môžete mať alergickú reakciu. Ak máte však problémy s plynatosťou, s touto bylinkou nad nimi určite vyhráte. 

Áron škvrnitý

Už len názov rastliny evokuje v človeku záujem. Áronove plody sú červené bobule. V prírode červená farba znamená jed. Takisto Áron škvrnitý je prudko jedovatou rastlinou, ktorá sa dnes už len málokedy využíva. V stredoveku sa z neho pripravoval prášok, ktorý mal pomôcť pri žaludočných ťažkostiach. Vďaka jeho údajne zázračnej moci sa pridával i do chleba. Dnes sa využíva skôr ako pasca na hmyz.

Agát biely

Kto by to bol povedal, že agát sa dá použiť aj ako zdraviu prospešná bylina a nie len ako okrasný strom. Zbierajú sa výlučne len kvety, ktoré zlepšujú chuť do jedla, zlepšujú činnosť močového ústrojenstva a takisto viaceré zložky pomáhajú na zníženie žaludočnej kyseliny.

 acacia-2427508-960-720_1503660530.jpg

Ilustračné foto: Pexels.com

Ďalšie články od autorky Paťka

Tetánia – syndróm alebo len strach pred sebou samým?
Krásnej žene záleží len na peniazoch
Kde príroda nepomohla, tam jej pomôžme
Už konečne prestaňme s opakovaním a porovnávaním
Princ si vzal Meghan. Kto si vezme mňa?
Zoznamky (nie)len pre osamelé
Ako si Olívia lásku hľadala
Energická latino žienka alebo zmyselná diva?

Ďalšie články na podobné témy

Nosenie venušiných guličiek - športová aktivita, do ktorej sa jednoducho zamilujete
Nedarí sa vám otehotnieť? Vyskúšajte prírodnú liečbu
Cvičíte pre radosť... alebo?
Nečakané činitele v domácnosti spôsobujúce stres
Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť
3 účinné cvičenia na podporu duševného rastu
Strach je iba choroba, ktorá sa dá vyliečiť
Ako sa ochrániť pred neželaným tehotenstvom nie len v lete?

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.