Beh v rytme hudby alebo Ako vybrať slúchadlá na behanie?
11. 12. 2020 | PR Servis

Beh v rytme hudby alebo Ako vybrať slúchadlá na behanie?

Vypadávajú z uší, nesedia alebo tlačia. Aj keď sú slúchadlá pri behu obľúbeným partnerom, často ho dokážu pekne znepríjemniť. Nemusíte ale hneď hádzať flintu do žita – vhodným riešením môžu byť bezdrôtové slúchadlá.

obrazok1_1607694411.jpg

Pohodlie a bezpečie na prvom mieste

Podľa odborníkov má počúvanie hudby pozitívny vplyv na bežecký výkon. Za tónov obľúbených pesničiek sa na pohyb údajne lepšie sústredíme a ľahšie udržíme rytmus behu. Aby pre vás bol beh so slúchadlami na ušiach komfortný a bezpečný, je treba investovať do vhodného modelu. Od slúchadiel na beh by ste mali vyžadovať, aby vám sedeli v ušiach, nevypadávali z nich a čiastočne prepúšťali okolitý ruch. Vďaka tomu nebudete celkom odtrhnutí od sveta, ale naopak budete mať neustále prehľad o tom, čo sa okolo vás deje.

Čo chcieť od slúchadiel na behanie?

Pri športových slúchadlách by mal byť samozrejmosťou ich ergonomický tvar, ktorý sa postará o to, že vám padnú do ucha ako uliate. Postrážte si aj to, že sú slúchadlá vyrobené zo zdravotne nezávadného materiálu, ktorý je odolný voči potu. Možno sa tomu ťažko verí , ale aj uši sa pri behu spotia a nekvalitné slúchadlá by vám z nich mohli kvôli tomu vypadávať. Rezignovať by ste nemali ani na kvalitu reprodukcie hudby – len dbajte na to, aby slúchadlá príliš nepotlačovali okolitý ruch. Vyrážate behať za akéhokoľvek počasia? V tom prípade oceníte aj vodotesnosť slúchadiel.

S káblom alebo bez

Aj keď medzi športovými slúchadlami nájdete aj klasické modely s káblom, vhodnejšou voľbou sú bezdrôtové slúchadlá. Za ich hlavnú výhodu možno považovať maximálnu voľnosť pohybu, nijak vás pri behu neobmedzujú, keďže prenos zvuku prebieha cez Bluetooth. Na druhú stranu ich musíte pravidelne dobíjať a pred ich kúpou sa uistiť, že sú kompatibilné s vaším smartphonom.

Wireless alebo True Wireless?

Aj v kategórii bezdrôtových slúchadiel máte na výber – buď môžete siahnuť po síce bezdrôtových slúchadlách, ktoré sú ale spojené hlavným káblom, alebo po tzv. True Wireless, pri ktorých by ste akýkoľvek kábel hľadali márne. Spravidla ide o slúchadlá v tvare špuntov alebo peciek, ktoré sú bežne dodávané v puzdre slúžiacom zároveň ako nabíjačka.

obrazok2_1607694420.jpg

Chcete si aj vy spríjemniť svoju bežeckú rutinu počúvaním hudby alebo podcastu? Vyberte si zo širokej ponuky bezdrôtových slúchadiela na Heureka.sk. Nájdete tu aj recenzie overených používateľ, ktorí si slúchadlá zakúpili pred vami a mali čas ich vyskúšať.

Zdroj obrázku: baranq / Shutterstock.com

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Viete, pre koho je určená mladomanželská pôžička a ako si ju vybaviť?
Kedy a ako nosiť rúška a ako sa o ne starať?
Tipy, ako naučiť deti zásady bezpečnosti na cestách
Štýlová aj v zime? Máme zateplené zimné tenisky
9 tipov pre rodičov, ako viesť deti k zodpovednosti, rešpektu a samostatnosti
Viete, ako by ste si mohli predĺžiť životnosť práčky?
Majte v kuchyni len to najnutnejšie a vytvorte si v tom systém
Ako zvládnuť home office a byť produktívna?

Ďalšie články na podobné témy

Športujeme v tuhej zime
Módne tipy pre našich malých školákov
Diéta z doby kamennej: Čo sa skrýva pod paleo stravovaním?
Chcete začať cvičiť? Pridajte sa k týmto ženám!
Ako sa starať o pleť na jeseň?
Tipy na outfit na firemný vianočný večierok
Niečo nové do šatníka v Novom roku
Módny tip: V čom na ples?

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.