Beháš, plávaš, bicykluješ? Tak poď vyskúšať svoj prvý triatlon!
25. 4. 2019 | PR Servis

Beháš, plávaš, bicykluješ? Tak poď vyskúšať svoj prvý triatlon!

Už po tretíkrát sa v dňoch 1. – 2. júna 2019 na Slovensku predstaví svetová triatlonová elita, športový areál x-bionic® sphere v Šamoríne bude hostiť majstrovstvá sveta v strednom triatlone. Šampionát však nebude patriť len profesionálom, na bohatý program sa môžu tešiť aj rodiny s deťmi a ktokoľvek, kto si rád zapláva, zabicykluje a zabehne symbolické vzdialenosti!

Triatlon je individuálny šport pri ktorom zrelaxuje myseľ i telo, šport, pri ktorom sa netreba báť jednostranného zaťaženia a hlavne šport, ktorý nestojí veľa! K jeho vykonávaniu sú potrebné jedny plavky, funkčné tričko, gate, a dobrý bicykel. Zahŕňa v sebe totiž až tri disciplíny - plávanie, cyklistiku a beh, ktoré je potrebné absolvovať tesne po sebe. Prakticky to znamená, že ide o šport, pri ktorom nemôžete upadnúť do stereotypu, zakaždým vykonávate iné pohyby tela a s novým prostredím zažívate aj nové pocity.

Aj pre tento fakt zlákal triatlon mnohých ľudí po celom svete, medzi nimi aj nášho skvelého športovca Richarda Vargu, alebo bývalého futbalistu Filipa Šeba, či veselú kopu mladých sympatických Sloveniek, ktoré si hovoria 4Bajkerky. Podľa nich zvládne triatlon naozaj každý, stačí vystúpiť zo svojej komfortnej zóny a začať s menšími vzdialenosťami. 

 akia-samorin-archiv-x-bionic-sphere-8_1556230265.jpg

Pokiaľ zvládnete preplávať 300 metrov v 50 metrovom bazéne, odbicyklovať pohodových 13 kilometrov popri našom nádhernom Dunaji a potom ešte odbehnúť zvyšné 3 kilometre (pieskový a trávnatý povrch, asfalt), so svojim prvým triatlonom môžete začať aj vy. Špeciálna disciplína TryAthlon má otvorené registračky do 25. mája a bola upravená tak, aby ju zvládol naozaj každý.

Mimochodom, zapojiť sa budú môcť aj tí najmenší, v disciplíne Kids Run. Kompletný program The Championship 2019 a možnosti registrácie nájdete na www.x-bionicsphere.com.

Športu zdar!

Zdroj foto: x-bionic® sphere

Fotogaléria k článku

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Nový NESPRESSO POP-UP Boutique v Bratislave
Šamorín, dobrá práca! Douglas a Zeta-Jones si zo slovenského olympijského centra odniesli skvelé zážitky
Vychutnajte si leto s novými kapsičkami Sunárek Cool ovocie !
Gréta Fábryová: Písanie mi pomáha získať nadhľad
Aj interiérové dvere môžu byť „eco a baby friendly“
Šťastie na Smolenickom zámku: poďte si ho skúsiť!
Eva Mária Rohrman: Zlato sa čistí ohňom
Prečo by ste nemali chudnúť do plaviek na poslednú chvíľu

Ďalšie články na podobné témy

Šamorín bude hostiť majstrovstvá sveta v triatlone
Športujeme v tuhej zime
Ako začať cvičiť?
Diéta z doby kamennej: Čo sa skrýva pod paleontologickým stravovaním?
Upečte si skvelé muffiny!
Jesenné tipy na posilnenie imunity
Chcete začať cvičiť? Pridajte sa k týmto ženám!
Ako zahnať jesenný splín?

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.