Binna: Môj sen je šíriť dobré myšlienky a udržiavať pozitívnu myseľ
12. 7. 2021 | Bohumila Vrbovská Ďurišová

Binna: Môj sen je šíriť dobré myšlienky a udržiavať pozitívnu myseľ

Krásny deň Vám prajem, milé naše Nádherné čitateľky! Veľa vody pretieklo Dunajom, veľa sa vo svete stalo, a aj v našich životoch a srdciach veľa zmien nastalo, odkedy som sa Vám tu na týchto stránkach môjho magazínu naposledy takto úprimne prihovorila. Pamätáte, kedy to bolo? Písal sa rok 2017, začal sa Nový čínsky rok Ohnivého Kohúta, a sľuboval nám posun dopredu a zaslúžené odmeny.

Musím uznať, že tento čínsky horoskop má niečo do seba. Ani som sa nenazdala, je tu polovica roku Kovového Byvola. A druhý rok vo svete trpiacim vplyvom pandémie. Všetko je inak, ako sme si predstavovali. Ťaháme to naše bremeno, trpíme pod nákladom… ťažko dennodenne pracujeme na sebe a na svojich projektoch, rozvíjame sa, budujeme. Buďme vďační, že stále sme tu a môžeme tvoriť a rozvíjať naše dielo. Ale nie sme odsúdení na útlak a utrpenie. Býk je silné zviera, veľa unesie, no nakoniec aj jemu vie dôjsť trpezlivosť a keď sa rozzúri, nechcel by mu nikto z nás stáť v ceste. 

Nuž, ale o inom som chcela písať toto zamyslenie, aj keď podobenstvo s Kovovým Býkom vnímam aj ja nielen pri svojej práci, ale i v každodennom živote. Napríklad i čo sa týka Nádhernej: Nie je to tak dávno, kedy som mala v pláne celý projekt ukončiť a predať. Mala som pocit, že projekt stagnuje a nikam sa neposúva. Ale na druhú stranu mi v hĺbke duše bolo ľúto zbaviť sa môjho “dieťaťa”, môjho lúbeného projektíku, ktorý som od začiatku vypiplala doslova z lásky. Darovala som si teda najvzácnejší dar - čas. Čas na objavovanie, skúmanie, na otázky. 

5 vecí, o ktoré som za ten čas prišla

5 vecí, ktoré som namiesto toho získala 

 nadherna-sk-bohumila-durisova_1626084971.jpg

Prešla som popri tom transformáciou, najmä vnútornou. Mnohé skúsenosti a “AHA momenty“ , ktoré som objavila, spracujem postupne do tém a článkov, aby inšpirovali aj ostatných. V skratke povedané, najpodstatnejšie bolo prijať vlastnú zrelosť, vlastné svetlo a vlastnú SILU. Aj keď som o nich vedela, prijať ich hlboko vo vnútri nebolo jednoduché. A keď človek nie je pevný vo svojom vnútri, potom aj jeho dielo nie je dosť silné a stabilné. 

Už nie som pochabá mladá žena. Zbavila som sa potreby uznania, ocenenia, súťaživosti, potreby byť prvá, lepšia, rýchlejšia… Mám v sebe nadhľad a silu štyridsiatničky, viem, o čom je život. Veľa som si prežila, veľa vyskúšala na vlastnej koži, a je čas tieto skúsenosti v autentickej podobe posúvať ďalej, aby dopadli na pomyselnú úrodnú pôdu a poslúžili tam, kde majú. 

Transformáciou teraz takisto prechádza aj môj magazín. Ako krtko prekutrávam hlbiny môjho webu, pracujem zvnútra a na pozadí, hľadám, bádam, opravujem, študujem, tvorím. Ako správna Vodnárka mám opäť víziu na formu obsahu, aký nie je pro online magazíny bežný. Som vďačná za možnosti, ktoré sa mi otvárajú a ponúkajú každý deň. 

V roku 2017 som svoj príhovor k mojim čitateľkám ukončila slovami: “Môj sen je šíriť dobré myšlienky a udržiavať pozitívnu myseľ, vnášať denne drobné potešenie do vašich životov vďaka tejto stránke. Starostí je veľa a nikdy sa neskončia, treba si robiť život pekným tu a teraz.” Dnes na túto vetu a jej esenciu nadväzujem. V roku 2021 je toto posolstvo ešte hlbšie a silnejšie. 

Ďakujem vám, že nás čítate, a kedykoľvek sa ozvite na info@nadherna.sk. Či už s nápadom na článok, alebo so spätnou väzbou k témam, poprípade len tak. 

Budem sa tešiť. Binna. 

Bohumila Vrbovská Ďurišová

Zakladateľka a "mama" portálu. Zaujíma sa o osobný rozvoj, podporuje ŽENY na ceste ku ZMENE.  Miluje kvalitnú pleťovú kozmetiku a má slabosť pre pekné kabelky. Motto: Kde je vôla, tam je cesta. 

Ďalšie články od autorky Bohumila Vrbovská Ďurišová

Aké sú najlepšie tipy na udržanie zdravej a mladistvo vyzerajúcej pleti pre ženy nad 40 rokov?
Prečo sa oplatí mať účet na LinkedIn?
Roseteddy a Darčekové krabičky sa spojili
Oplatí sa odporúčanie či priamy predaj kozmetiky?
Čo som spravil pre iných?
HydrALOE letné osvieženie a zdravý pitný režim
Čo potrebuje pleť po štyridsiatke? Ako zabrániť starnutiu pleti?
Trápi vás bolesť chrbta alebo bolesť svalov? Vieme, ako sa jej zbaviť

Ďalšie články na podobné témy

S úsmevom získaš viac!
Spoznaj ďalšie Nádherné ženy, ako si ty!
Ublížiť slovom je viac než jednoduché, dávajme si pozor na to, čo ostatným oznamujeme
Začiatok nového roka bez chorobného odkladania vecí
Niekedy nemusíme ani nič povedať, prezradí nás reč tela
Môže byť človek úplne voľný ako vták? Áno, ale nesmie sa báť svojich temných stránok
Monika Jánošová: Moju prácu neberiem ako prácu, ale ako poslanie
Ľudmila Kolesárová: Uveriť príliš v seba samého je nebezpečné