Bratislava zahalená do tajomstva a napätia: Jedinečný projekt, ktorý môžete podporiť aj vy
12. 3. 2020 | Katarína

Bratislava zahalená do tajomstva a napätia: Jedinečný projekt, ktorý môžete podporiť aj vy

Chceli sme predstaviť Bratislavu zaujímavým spôsobom, tvrdia Veronika Bošková a Katarína Mayer, ktoré do prostredia nášho hlavného mesta zasadili triler Lóža temnoty. Autorky tak prevedú čitateľa nielen napínavým príbehom, ale aj ulicami Bratislavy. Projekt môžete podporiť aj vy, už od teraz, na Startlabehttps://www.startlab.sk/projekty/1314-kniha-loza-temnoty/

O knihe

Lóža temnoty, ktorú už niektorí prirovnávajú k Dan Brownovke, je napínavý príbeh z prostredia filozofickej fakulty. Dvaja hlavní hrdinovia pátrajú v uliciach hlavného mesta po indíciách, ktoré ich privedú na stopu tajného spolku. Kniha je prvým spoločným dielom autoriek, ktoré si kreatívnu spoluprácu vychutnali. Ani jedna z nich nie je nováčikom v písaní, ale spoločná tvorba bola pre obe novou výzvou. O tom, či ju zvládli, sa už budú musieť čitatelia presvedčiť na vlastné oči. 

Kniha sa odohráva v Bratislave. Práve snaha priblížiť hlavné mesto návštevníkom, a možno aj domácim, stála na začiatku príprav. Autorky sa nakoniec rozhodli, že zaujímavý príbeh je ten najlepší spôsob ako hlavné mesto odprezentovať.

spolu_1583960824.jpg

Vydanie knihy môžete podporiť aj vy

Na slovenskej crowdfundingovej platforme Startlab, ktorá podporuje projekty kreatívcov, dizajnérov, umelcov, aktívnych občanov a startupistom, prebieha kampaň, vďaka ktorej sa kniha dostane na police kníhkupectiev. Autorky si pripravili pre darcov poďakovanie vo forme knihy s venovaním ale aj pozvánky na VIP krst, limitovanú edíciu zápisníkov alebo exkurziu po stopách príbehu. 

Povedali o knihe

Priznám sa, nie som fanúšičkou trilerov, nie je to môj žáner. Ale tohoto slovenského Dana Browna, zasadeného do bratislavského prostredia som zhltla za tri dni. Podotýkam, že mám po večeroch čo robiť, ale tu som sa nemohla odtrhnúť. Dej ma strhol, fantázia pracovala a do poslednej chvíle som nevedela, ako to dopadne.

Adela Jasenovcová, Denník aktívnej matky

Veľmi pútavo napísaná kniha, ktorú som doslova zhltla za jednu noc. Čo všetko je v tejto knihe fikcia? Čo je skutočnosť? Určite sa vydám po stopách hlavnej hrdinky a budem s ňou objavovať tajomné zákutia Bratislavy.

Gabriela Teplická, fotografka 

Katarína

Som autorkou úspešného románu Gamblerky. Písanie je mojou vášňou - náplňou a relaxáciou zároveň. Ukážky mojej tvorby si môžete prečítať na www.katarinamayer.sk.

Ďalšie články od autorky Katarína

Môže byť hnev liečivý?
Ponaučenie z letmého bozku
Blahobyt: mať či byť?
Jarná únava, zaslúžený oddych a žeriav
Sila nášho hlasu: započúvajte sa
Láska v rodine: o pohodených ponožkách a kyslíkovej maske
Hybná sila vesmíru
Zrkadielko, zrkadielko povedz mi kto som

Ďalšie články na podobné témy

Psychologický román s krimi- zápletkou! Taká je nová kniha Kristíny Baluchovej
TOP 8 atrakcií na východnom Slovensku
Západné Tatry: Zamierte k Račkovym plesám
Zažili ste mikrospánok? Môžete sa mu vyhnúť, a to jednoducho
Aký je rozdiel medzi Halloweenom a dušičkami?
Džungľu veľkomesta som na týždeň vymenila za Amazonský prales
Amazonský prales ponúka jeden prírodný poklad za druhým. Poďme niektoré z nich spoločne objaviť I.
Amazonský prales ponúka jeden prírodný poklad za druhým. Poďme niektoré z nich spoločne objaviť II.

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.