Čas na čaj: tieto chyby pri pití čaju už nerobte!
26. 2. 2020 | Redakcia

Čas na čaj: tieto chyby pri pití čaju už nerobte!

Všade naokolo lietajú vírusy, každý smrká a neraz aj kýcha. Ideálny čas na poriadnu šálku horúceho čaju! Viete však tento nápoj pripravovať a piť správnym spôsobom? A ktoré druhy čaju by ste rozhodne mali mať vždy po ruke? Poďte si vypiť šálku čaju s nami!

Ako si pripraviť skutočne dobrú šálku čaju? Už ste niekedy uvažovali nad tým, prečo sa váš čaj niekedy nevydarí? Základom dobrého nápoja – a je jedno či sa jedná o čaj alebo kávu, je voda. Tvorí mimoriadne dôležitú súčasť nápoja. Ak máte možnosť, vždy siahnite po filtrovanej a kvalitnej vode. Má zásadný vplyv na konečný nápoj. loverna-journey-5kb0hwthqtg-unsplash_1582664458.jpg

Pozor na teplotu

Nie každý čaj zalievame vriacou vodou. Presnú informáciu by ste mali vždy hľadať na obale alebo v recepte. Rovnako dôležitá je aj druhá informácia, a to doba lúhovania vášho čaju. Vyhraďte si preto na prípravu nápoja čas a venujte mu pozornosť. Čaj, na ktorý ste zabudli bude mať pokazenú chuť a rozhodne nebude mať želané účinky. Jednou z najväčších chýb akú môžete následne spraviť je, zohriať si takýto čaj napríklad v mikrovlnke. 

Náš tip:

Ak ste zabudli na čaj a nechali ho pridlho lúhovať, radšej ho vylejte. V prípade, že sa vám čaj podaril pripraviť a následne ste ho nevypili, máte viacero možností. Môžete si z neho (hlavne v teplých mesiacoch) pripraviť ľadový čaj, druhou možnosťou je použiť ho pri varení. 

massimo-rinaldi-fmgz5xzdg-s-unsplash_1582664454.jpg

Sypaný či z vrecúška?

Už tradične nájdete kvalitnejší čaj v špecializovaných obchodoch, kde vám ho predajú vážený, prípadne vopred zabalený. O kvalite čaju, ktorý sa chystáte kúpiť vypovedá mnohé aj jeho cena, a tu sa rozhodne neoplatí šetriť, či už sa jedná o čajovú špecialitu z Japonska alebo Číny, ale hoci aj kvalitne nasušené bylinky z našich končín. 

Aké čaje mať doma?

To záleží na vašich preferenciách a neraz aj na zdravotnom stave. Pijete čaj pre potešenie a lahodnú chuť, alebo potrebujete pomocou čaju riešiť aj svoje zdravotné problémy? Bylinné čaje vám môžu pomôcť v mnohých smeroch od navodenia dobrého spánku, povzbudenia i pri liečbe rôznych zdravotných problémov. A to vnútorne ale aj vonkajším použitím!

alice-pasqual-xdd-x2y2spi-unsplash_1582664456.jpg

Tip pre vaše zdravie: počuli ste už o ajurvédskych čajových zmesiach? Môžete pomocou nich povzbudiť svoje zdravie, napríklad zlepšiť menštruačný cyklus alebo podporiť svoju šancu na otehotnenie. 

Pre peknú postavu

Ak sa však snažíte upraviť si svoju postavu, zlepšiť trávenie či dodať telu energiu, siahnite po čajových klasikách. Klasický zelený čaj, japonská matcha ale napríklad aj pu-erh, to sú overené tipy. Pri chudnutí vám však vie pomôcť aj kombinácia citrónu so zázvorom a horúci nápoj z kurkumy – o tých  však až nabudúce!

Ilustračné fotografie: unsplash.com

Redakcia

Tento článok pre vás pripravila naša redakcia. :) 

Ďalšie články od autora Redakcia

Ako začať podnikať online, keď som mama malých detí?
DOD Centrum pohybu FitRužinov
Vianočná súťaž, ktorá poteší vaše srdce
Príbeh Markíza Moda Italiana: Rozhovor s Monikou Nemčokovou
Ako nosiť dámske členkové topánky: 6 nápadov na outfit na rok 2024
Máš všetko, a predsa niečo chýba
Lucia Vlkovičová: Kozmetika mi pomohla splniť jeden z mojich snov
Ešte stále predávate svoj čas za peniaze?

Ďalšie články na podobné témy

Červená šošovica v kuchyni - zázrak na chudnutie i pre zdravie
Efektívne a zdravé chudnutie? Proteínová diéta pomôže!
Diéta z doby kamennej: Čo sa skrýva pod paleo stravovaním?
Detox podla Mačingovej - ako byť štíhla a zdravá
Vyhnite sa chrípke a podporte svoju imunitu
Kolagénom vyriešite mnoho problémov
Kokosový vs. olivový olej. Ktorý je lepší?
8 najväčších diétnych omylov, ktorým sa treba vyhnúť