Cestovanie s deťmi - 10 rád, na čo nezabudnúť
2. 7. 2019 | PR Servis

Cestovanie s deťmi - 10 rád, na čo nezabudnúť

Chystáte sa na dovolenku s deťmi? Pripravili sme pre vás zoznam vecí, na ktoré pri balení detí netreba zabúdať. Veď viete, aké to je, keď balíte sami seba, nieto ešte deti. Vždy sa na niečo zabudne. S naším zoznamom potrebných vecí sa zbalíte jednoducho a bez starostí. 

Čo zbaliť deťom na dovolenku

Pri deťoch sa treba pripraviť na to, že tej batožiny bude tak trochu viac, ako ste bežne boli zvyknutí. Treba totiž zbaliť nielen všetko potrebné, ale aj rôzne ďalšie veci do zásoby, plus myslieť aj na neočakávané okolnosti. Poďme sa ale teraz pozrieť na to, aké veci určite nezabudnúť, ak máte bábätko, ale aj väčšie deti.

rsz-image4-18_1562054303.jpg

1. Plienky

Či už dávate prednosť jednorazovým, alebo klasickým plienkam, jednoducho ich so sebou musíte mať. Na výlety či dovolenky sa hodia skôr jednorazové, nakoľko sú praktickejšie a po ich použití ich jednoducho vyhodíte. Ak ale dávate prednosť klasickým, je vhodné zobrať ich pre istotu viac.

2. Vlhčené utierky

Vlhčené utierky sa vám zídu nielen pri malých bábätkách, ale aj pri väčších deťoch. Sú totiž vhodné ako na utieranie špinavého zadočka, tak aj zamazanej tváre, na umytie rúk či čistenie oblečenia, hračiek a nábytku. Majú prosto naozaj široké spektrum využitia.

rsz-image1-22_1562054279.jpg

3. Dojčenské fľaše, voda a kaše

Nezabudnite ani na umelohmotné dojčenské fľaše. Sú vhodné nielen na mlieko, ale aj na čaj či dojčenské vody. Najmä, ak bábätko nedojčíte, je vhodné mať pripravenú aj prevarenú vodu na cestu, aby ste mu vedeli kedykoľvek pripraviť umelé mlieko. Teda nezabudnite ani na umelé mlieko, prípadne aj na rôzne ovocné kaše či hotové príkrmy.

4. Prikrývky, osušky a deky

Ďalšia z nutností, ktoré sa hodia nielen pri malých bábätkách. Aby sa deti cítili aj pri cestovaní komfortne, pribaľte im rôzne príjemné osušky a deky, s ktorými sa budú cítiť v bezpečí. Možno práve váš drobec má dokonca aj svoju obľúbenú dečku. Osušky sa vám budú hodiť najmä v prípade, že cestujete k moru či k vode všeobecne.

5. Detská kozmetika

Vo vašej batožine by nemali chýbať sprchové gély, krémy na opaľovanie s vysokým UV faktorom či mydlo. Pri bábätkách si vezmite aj krém proti zapareninám a sprej do uší, prípadne vatové tyčinky.

rsz-image2-21_1562054288.jpg

6. Oblečenie

V závislosti od toho, kam idete na výlet a ako dlho tam budete, si treba vziať dostatok letných či zimných vecí. Ak aj idete na letnú dovolenku, určite so sebou vezmite aj pár teplejších vecí v prípade, že sa večer ochladí. 

Ak sa budete aj kúpať, nezabudnite na plavky a pri dojčatách na dojčenské plienky vhodné na kúpanie. 

7. Pokrývky hlavy a slnečné okuliare

Proti slnku ochránia vaše ratolesti vhodné slnečné okuliare s UV filtrom a rôzne pokrývky hlavy ako šiltovky, klobúky a iné čiapky. 

8. Obľúbené hračky

Čo by to bolo za výlet, keby sa deti nemali s čím hrať. Vezmite so sebou ich obľúbené hračky a do batožiny ich dajte navrch, aby sa s nimi v prípade potreby vedeli pohrať už po ceste.

rsz-image3-23_1562054295.jpg

9. Autosedačka a skladací kočík

Ak cestujete autom, vo väčšine krajín je autosedačka povinnou výbavou. Pri menších deťoch si zoberte aj skladací kočík. Nikdy neviete, kedy sa vám zíde.

10. Lekárnička

Na koniec si spomenieme aj lieky a dôležité veci, ktoré by mala obsahovať lekárnička, ak cestujete s deťmi. Sú nimi lieky proti bolesti, horúčke a kinetóze, prípravky proti spáleniu, lieky na alergiu a na trávenie plus kvapky do očí a do uší.

Nemali by ste vynechať ani nožničky, teplomer a prípravky po uštipnutí hmyzom či repelent a obväzy.

Rada na záver

V prípade cestovania do zahraničia nezabudnite aj pasy. Tie najzákladnejšie veci sme si povedali, ale pri balení isto zistíte, že je ich treba nakoniec ešte viac. Zoznam si, samozrejme, nezabudnite prispôsobiť podľa veku detí a miestu výletu či dovolenky.

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Exkluzívne odhalenie: Nová kolekcia “BLACK SOUL“ Lukáša Krnáča
Nový NESPRESSO POP-UP Boutique v Bratislave
Šamorín, dobrá práca! Douglas a Zeta-Jones si zo slovenského olympijského centra odniesli skvelé zážitky
Vychutnajte si leto s novými kapsičkami Sunárek Cool ovocie !
Gréta Fábryová: Písanie mi pomáha získať nadhľad
Aj interiérové dvere môžu byť „eco a baby friendly“
Šťastie na Smolenickom zámku: poďte si ho skúsiť!
Eva Mária Rohrman: Zlato sa čistí ohňom

Ďalšie články na podobné témy

HRAVÉ UČENIE vďaka Kinder
Ste po tridsiatke a bez frajera?
Užitočné cestovateľské web stránky, ktoré ti ušetria peniaze
Čo na dovolenku?
TOP 8 atrakcií na strednom Slovensku
TOP 10 destinácií pre odvážne SINGLE ženy!
Cestovanie po Slovensku po stopách režisérov
Nezvyčajné pláže sveta

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.