Chcem byť freelancerkou. Kde si nájdem prácu?
22. 2. 2018 | Paťka

Chcem byť freelancerkou. Kde si nájdem prácu?

Freelancer – osoba, ktorá ponúka svoje služby, za ktoré očakáva poplatok. Väčšinou nejde o služby len pre jedného klienta/firmu. Je to spôsob samostatnej zárobkovej činnosti. Niečo ako domáce podnikanie, živnosť. Je freelance to, čo chcete naozaj robiť? Ak ste odpovedali áno, pokračujte ďalej v čítaní. 

Na začiatok Vás možno trošku odradím, ale freelancerom sa nemôže stať úplne každý. Nepotrebujete na to síce žiadne vzdelanie, ale jednoducho potrebujete niečo vedieť robiť, potrebujete aj určité skúsenosti. Skúsenosti, ktoré môžete ponúknuť vašim potenciálnym klientom. V súčasnosti najviac ľudí robí freelancerov v oblasti marketingu.

Môžete pracovať napríklad ako:

Ako freelancerka máte otvorené možnosti. Je to práca, v ktorej si môžete potajme splniť svoje sny. Väčšinou je ale potrebná angličtina aspoň na komunikatívnej úrovni.

pexels-photo-1_1519323782.jpg

Kde ale nájdem ponuky na túto prácu?

No máte len dve možnosti. Buď si budete hľadať klientov po známostiach, alebo sa prihlásite na niektoré zo zahraničných stránok. Vytvorte si pekný profil na LinkedIn a môžete začať lov na klientov.

Upwork

Upwork je vhodný aj pre začiatočníkov i pre pokročilých. Na tejto stránke nájdete rôzne zahraničné ponuky. Môžete tu pracovať na krátkodobých aj dlhodobých projektoch, či prípadne len na niekoľkohodinových projektoch.

Collegerecruiter

Ak ste čerstvou absolventkou, prípadne ešte stále študentkou, táto stránka je pre vás ako stvorená. Na stránke sa nachádza veľké množstvo pracovných ponúk najmä na čiastočný úväzok a tak môžete získať skvelé skúsenosti už počas štúdia alebo tesne po skončení štúdia.

Angličtina je pre niektoré z nás ťažkým orieškom aj napriek tomu, že dnes sa bez nej v podstate neposunieme nikam vpred. A najmä v online oblasti.

Ale aj tu na Slovensku máme také niečo. Počuli ste už o jaspravim.sk?

Jaspravim.sk

Na jaspravim.sk nájdete hneď viacero ponúk na prácu na doma. Web dizajn, písanie článkov, grafické práce, spravovanie profilov na sociálnych sieťach, písanie e-knihy atď. Nájdete tu naozaj rôzne a zaujímavé ponuky. Neváhajte a zaregistrujte sa na tejto stránke. Veď registráciou predsa nič nestratíte, iba získate. Takisto tu môžete aj vy ponúkať svoju prácu a postupne získavať viac a viac skúseností a tým pádom aj zaujímavejších klientov.

Ilustračné foto: Pexels.com

Paťka

Milujem posúvanie sa vpred v každej oblasti života. Nenávidím nudu a nedokážem obsedieť na jednom mieste. Život nie je o tom, aby sme ostali zaseknuto stáť v našej komfortnej zóne a neskúšali nové veci, nechodili na nové miesta a nespoznávali sa s novými ľudmi. 

Ďalšie články od autorky Paťka

Žena, ktorá sa o seba pravidelne stará, je šťastnejšia
Ako si Olívia lásku hľadala
Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť
Akonáhle toto raz použijete, penu na holenie už do rúk nechytíte
Vďaka týmto 5 veciam na inú ani len nepomyslí!
Domáce nátierky, ktorých sa nebudete vedieť dojesť
Chcete mať postavu ako modelky? Touto stravou ju dosiahnete
Prestaňme sa vyhovárať a začnime žiť

Ďalšie články na podobné témy

Návrat do zamestnania po rodičovskej dovolenke - ako sa s ním vysporiadať?
Mikropráca, alebo práca z obývačky
Robte len to, čo vás baví
Staňte sa konečne milionárkou
Ako sa (ne)pripraviť na pohovor
Ako si nájsť dobrú prácu po štyridsiatke
Niekedy nemusíme ani nič povedať, prezradí nás reč tela
Kde je najlepšie miesto pre prácu freelancera?