Čistota v kuchyni alebo na ktoré miesta sa najviac zamerať?
11. 5. 2021 | PR Servis

Čistota v kuchyni alebo na ktoré miesta sa najviac zamerať?

Pri príprave jedál sa nám podarí zamazať väčšiu časť kuchyne. Kuchyňa je miestnosť, kde pripravujeme jedlá, ale si ich aj vychutnávame a preto je potrebné udržiavať v nej poriadok. Aj keď sa jedná o miestnosť, kde je niekedy ťažké udržať čisto, musíme urobiť pre to maximum. Na ktoré miesta sa v kuchyni najviac zamerať?

Úchytky

Tak, ako sa snažíme udržiavať všetky kľučky v čistote, tak v kuchyni by sme sa mali zamerať predovšetkým na údržbu úchytiek. Úchytky na nábytku, najmä na kuchynskej linke, sa nám podarí pri príprave jedál a pri hľadaní potrebných riadov zašpiniť, aj keď si to možno ani nebudeme uvedomovať.

Odporúčame vám viackrát za týždeň dôkladne pretrieť úchytky na nábytku. Takto sa vyhnete uschnutiu nečistôt na úchytkách nábytku.

Priestor pod spotrebičmi na pracovnej doske

Ak chcete mať čisto v kuchyni, mali by ste sa zamerať napríklad aj na tento priestor. Pri príprave jedál na pracovnej doske sa vám môže skotúľať, či odletieť kúsok potraviny pod spotrebiče a tam vám následne hniť.

Vždy po príprave jedla si skontrolujte aj tento priestor a pomocou kuchynských papierových utierok  utrite špinavý priestor pod spotrebičmi a prioritne odstráňte všetky zvyšky potravín.

Stolové nohy a doska jedálenského stola

Ak máte domácich miláčikov, či malé deti, nezabúdajte kontrolovať a čistiť aj stolové nohy. Samozrejmosťou je ale čistenie dosky jedálenského stola. Môžete mať kvalitné prestieranie, ale často sa vám stane, že vám pri stolovaní padne kúsok jedla na stôl. Navyše v mnohých kuchyniach sa nachádzajú samotné jedálenské stoly a pri príprave jedál vedia poslúžiť ako odkladací priestor.

Pri údržbe kuchyne sa najviac zamerajte na úchytky, priestor pod spotrebičmi na pracovnej doske, na stolové nohy, ale aj na dosku jedálenského stola.

Odporúčame pravidelne meniť aj policový papier v kuchynskej linke a nezabúdajte pravidelne pretierať od prachu aj dvierka skriniek kuchynskej linky.

Zdroj obrázka: Autor:  Stock-Asso / Shutterstock.com

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Prečo sa oplatí používať ekologické čistiace prostriedky a aké sú ich výhody?
Vysoký krvný tlak: Ako sa pripraviť na cestovanie a užiť si dovolenku?
Alergie na plesne – aké sú ich príznaky a ako sa im dá vyhnúť?
Kozmetika Larens – prečo je tak výnimočná?
Esenciálne oleje a aromaterapia
Čo robiť, keď idú von prvé zúbky
Rám postele do manželskej spálne
5 tipov, ako jednoducho premeniť váš balkón na oázu pokoja

Ďalšie články na podobné témy

Ako vyčistiť špinavý matrac alebo sedačku?
Aby klasické sobotné upratovanie nebolo pre vás nočnou morou!
Čo všetko zahŕňa vianočné upratovanie kuchyne?
Poznáte tieto spôsoby, pomocou ktorých si môžete vypestovať vlastné potraviny vo svojom byte?
Prečo sa oplatí používať ekologické čistiace prostriedky a aké sú ich výhody?
Jesenné tipy na posilnenie imunity
Chcete začať cvičiť? Pridajte sa k týmto ženám!
Ako zahnať jesenný splín?

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.