Čo môžete urobiť pre zdravie svojich zubov?
13. 3. 2020 | PR Servis

Čo môžete urobiť pre zdravie svojich zubov?

Ten, kto má skúsenosti s bolesťou zubov, veľmi dobre vie, že v tomto prípade ani tie najsilnejšie lieky nedokážu zabrať. Niet horšej bolesti ako bolesť zubov. Častokrát si ale za bolesť zubov môžeme sami. Väčšina ľudí tvrdí, že za kvalitu zubov môžu naši rodičia, avšak viacerí zubári tvrdia, že sú to mýty a nemali by sme im veriť. Za kvalitu našich zubov si môžeme len a len my sami. Ak chcete mať zdravé zuby, čo môžete urobiť pre ich zdravie?

Chodievajte na preventívne prehliadky a dentálnu hygienu

Ak chcete pre svoje zuby urobiť maximum, zamerajte sa predovšetkým na absolvovanie preventívnych prehliadok a pravidelné návštevy u dentálnej hygieničky. Raz ročne by ste mali absolvovať preventívnu prehliadku, aby vám zubár skontroloval chrup a odhalil prípadné vznikajúce kazy. Vo všeobecnosti sa ale odporúča navštevovať zubára aspoň dvakrát ročne. Ak ste napríklad zo Žiliny, najlepšie pre vás bude, ak budete mať dobrého zubára v Žiline. Vždy je lepšie mať zubára v meste, v ktorom žijete, resp. v okresnom meste.

Čo sa týka dentálnej hygieny, mali by sme ju absolvovať aspoň dvakrát ročne. Všetko ale záleží od stavu vášho chrupu. To, ako často máte chodiť, vám povie samotná dentálna hygienička.

Dentálna hygiena vám pomôže zbaviť sa zubného kameňa, ktorý môže vážne poškodiť váš chrup. Na dentálnej hygiene vám môžu dokonca aj odstrániť pigmentové škvrny z povrchu zubnej skloviny. Zároveň vás naučia ako si správne čistiť zuby a ktoré prípravky používať.

Vyberajte kvalitné pomôcky na čistenie zubov

Pri výbere pomôcok na čistenie zubov určite nešetrite. Kvalitné zubné pasty, ale aj zubné kefky vám pomôžu zbaviť sa zubného plaku, ktorý je príčinou gingivitídy a paradentózy. Čo sa týka výberu zubnej kefky, kvalitná zubná kefka by mala mať malú čistiacu hlavičku, na ktorej budú husto osadené jemné štetiny, ktoré budú mať zaoblené konce. Jedine takéto zubné kefky vám pomôžu efektívne sa zbaviť zubného povlaku. Zabránite tak znehodnoteniu zubov a v budúcnosti sa nebudete musieť tak často objednávať na trhanie zubov ako tí, ktorí nedbajú o zubnú hygienu.

Okrem kvalitnej zubnej kefky a pasty si nezabúdajte kúpiť aj medzizubné kefky, ktoré pomáhajú odstrániť zvyšky potravy z medzizubných priestorov a zabrániť tak zápalu ďasien a jeho úbytku.

Na zuby múdrosti, resp. ťažko dostupné zuby používajte jednozväzkové kefky.

Zdroj obrázka:

Autor: Veles Studio  / Shutterstock.com

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Kabelky crossbody a ich praktické vlastnosti
Najmódnejšie farby sandálov - tieto modely budú trendy v roku 2024!
Nízke libido – prirodzený stav alebo problém? Čo ovplyvňuje sexuálny apetít a ako ho zvýšiť?
Guess tenisky: Praktickosť a elegancia v jednom
Arganový olej Orient House
Niacínamid: zázračný vitamín B3 pre krásnu a zdravú pleť
Posilňovanie panvového dna bez cvičenia? Áno!
Na ceste ku zdravšej pokožke a vlasom

Ďalšie články na podobné témy

Žena, ktorá sa o seba pravidelne stará, je šťastnejšia
Cvičíte pre radosť... alebo?
Nečakané činitele v domácnosti spôsobujúce stres
Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť
3 účinné cvičenia na podporu duševného rastu
Prečo by si mali ženy pospať v práci?
Nosenie venušiných guličiek - športová aktivita, do ktorej sa jednoducho zamilujete
Strach je iba choroba, ktorá sa dá vyliečiť