Čo robí investičnú mincu Wiener Philharmoniker tak výnimočnou?
27. 7. 2023 | PR Servis

Čo robí investičnú mincu Wiener Philharmoniker tak výnimočnou?

Zlato má dlhodobú históriu uchovávateľa hodnoty peňazí a ako bezpečný úkryt v neistých časoch. Mnohí investori si vyberajú zlato ako súčasť svojho investičného portfólia, aby diverzifikovali riziko a zabezpečili si finančnú stabilitu. V tomto článku sa budeme venovať jednej z najvyhľadávanejších investičných mincí – zlatej minci Wiener Philharmoniker. Budeme sa zaoberať tým, čo ju robí výnimočnou, a prečo je to skvelá voľba pre tých, ktorí chcú investovať do zlata s eleganciou a štýlom.

O zlatej investičnej minci Wiener Philharmoniker (Viedenskí filharmonici)

Zlatú mincu Wiener Philharmoniker (Viedenskí filharmonici) razí Rakúska Mincovňa Münze Österreich už od roku 1989. Ako prvý bol predstavený zlatý variant mince s hodnotou jednej trójskej unce a s nominálnou hodnotou 2 000 rakúskych šilinkov.

Táto zlatá minca sa následne stala jednou z najpredávanejších zlatých mincí na svete. Kým pôvodne bola minca denominovaná v rakúskych šilinkoch, po zavedení eura v roku 2002 sa jej nominálna hodnota prepočítala na eurá.

Čo robí mincu Wiener Philharmoniker špeciálnou?

Jedným z hlavných dôvodov, prečo je minca Wiener Philharmoniker populárna medzi investormi, je jej vysoká úroveň rýdzosti. Každá minca obsahuje 99,99% čistého zlata, čo je jedna z najvyšších úrovní čistoty, ktoré môžete nájsť na zlatých minciach.

Poznámka: 100 % rýdzosť zlata je technicky nedosiahnuteľná.

Mince Wiener Philharmoniker sú dostupné vo viacerých veľkostiach, vrátane 1/10 unce, čo ich robí nielen skvelou investíciou ale aj ideálnym darčekom pre milovníkov zlata. Táto flexibilita umožňuje investorom a zberateľom vybrať si mincu, ktorá najlepšie vyhovuje ich potrebám a rozpočtu.

Od roku 2008 je minca Wiener Philharmoniker dostupná aj v striebornej variante a od roku 2016 aj v platinovej. Tieto alternatívy môžu využiť investori, ktorí by radi investovali do striebra či platiny.

Mince Wiener Philharmoniker sú uznávané na celom svete. Sú považované za jednu z najspoľahlivejších a najstabilnejších investícií do zlata, čo je dôvod, prečo sú tak obľúbené medzi investormi a zberateľmi.

Celkovo sa zlaté mince považujú za bezpečnejšiu investíciu než zlaté tehličky, pretože zlaté mince je takmer nemožné sfalšovať.

Dizajn mince Wiener Philharmoniker

Mince Wiener Philharmoniker sú známe svojím jedinečným a detailným dizajnom, ktorý odráža kultúru a históriu Rakúska. Za návrhom dizajnu mince stojí rytec Rakúskej mincovne Thomas Pesendorfer.

Na lícnej strane mince je zobrazený orgán z Veľkej sály Musikvereinu vo Viedni, domova slávneho orchestru Wiener Philharmoniker.

obrazok2_1690461900.jpg

Na rubovej strane mince sú zobrazené rôzne hudobné nástroje: kontrabas, 2 violončelá, 2 husle, lesný roh, fagot, harfa, ktoré symbolizujú orchester. Vďaka tomu je Wiener Philharmoniker nielen cenným investičným nástrojom, ale aj krásnym kusom umenia.

obrazok3_1690461895.jpg

Záver

Bez ohľadu na to, či ste skúsený investor alebo len začínate s investovaním do zlata, minca Wiener Philharmoniker môže byť vynikajúcim darčekom a skvelou voľbou, ako pridať do svojho portfólia zlato. Viac o investovaní do zlata si môžete prečítať na www.eshop-zlato.sk.

Zdroje

https://en.wikipedia.org/wiki/Vienna_Philharmonic_(coin)

https://www.muenzeoesterreich.at/eng

https://www.eshop-zlato.sk/Historia-mince-Wiener-Philharmoniker-b41795.htm

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Dušičky sa blížia. Nezabudnite na svojich zosnulých blízkych
Módna obuv jeseň/zima 2023/2024: Nové trendy
Ako zvládnuť začiatky bývania s partnerom
Dettol sa znova spojil s Nadáciou Kvapka Nádeje. V boji pomáha napríklad štrnásťročnému Marekovi
Viete,kedy si môžete alebo musíte vymeniť vodičský preukaz?
Ako na starostlivosť o pleť na jeseň?
Naozaj ženy nevedia grilovať alebo sa len muži predvádzajú?
Ako zapôsobiť: Prvé rande pod holým nebom

Ďalšie články na podobné témy

7 tipov na investovanie peňazí do zlata
Ako neprísť o peniaze a do čoho investovať v čase korony a po nej?
Príbeh mincí: od strieborných krúžkov po predchodcu dolára
Ako investovať úspory, aby nám zarábali?
Zaujímavosti zo sveta amuletov pre zdravie – vyberte si ten svoj
Aký je vlastne rozdiel medzi diamantom a briliantom? Viete to?
Ako a kde nájsť toho pravého po 30-ke
Firmy aj súkromní užívatelia sa môžu tešiť na nákup leteniek po novom