Čo robí/nerobí spokojná žena?
24. 1. 2018 | Paťka

Čo robí/nerobí spokojná žena?

Ako vyzerá spokojná žena? Ako sa správa spokojná žena? Jednotný vzorec na spokojnosť neexistuje. My sami totiž musíme byť spokojní v našom vlastnom tele. Všetci sme so sebou inak spokojní. Väčšina žien však so sebou nie sú spokojné. Prečo to tak je? Nuž podme sa pozrieť na to, čo asi robí spokojná žena.

Spokojná žena nerieši život iných ľudí

U žien je známe, že riešime všetko možné a najradšej riešime životy iných ľudí. Veľmi dobre vieme, že nám to neprospieva a takisto to nie je príjemné ľudom, ktorých riešime. V dnešnej dobe plnej sociálnych sietí sa dá ťažko - neriešiť. Na sociálnych sieťach denne vidíme príspevky od našich známych aký majú skvelý život. Stále však za týmito príspevkami hľadáme niečo negatívne. V reálnom živote hľadáme stále nejakú negatívnu stránku veci. Je to naša prirodzená vlastnosť. No skúsme sa na to pozrieť aj inou stranou. Ako sa nám páči ked niekto začne riešiť to ako sa správame, obliekame, čo pridávame na sociálne siete. Skúsme sa len nachvíľku pozrieť na vec inými očami. Alebo najlepšie, skúsme to neriešiť. Jendoducho niečo uvidíme, ale nezareagujeme na to, pretože to nie je naša vec.

Spokojná žena vidí, aká je v skutočnosti

My, ženy sme na seba občas až príliš kritické. Snažíme sa neustále zlepšovať vo všetkom. V kráse, zdraví, varení, pečení, upratovaní, vzdelaní atd.Kedy naposledy ste sa ale zastavili pri zrkadle a povedali si, že aká kočka sa na Vás pozerá zo zrkadla? Nesnažme sa ale realitu nejako prikrášľovať, ani príliš kritizovať. Jednoducho sme aké sme a to v tom momente nezmeníme.

Spokojná žena zje to čo chce a kedy chce

Večne omieľaná téma. Žena a postava. Žena a chudnutie. Naším snom je jednoducho ,,žrať a nepribrať”. Môžeme sa najesť dosýtosti hocičoho. No aby sme nepribrali musíme si uvedomiť aj to, že to musíme vydať zo seba. Niekedy stačí len málo. Isť si poobede zabehať, prejsť sa s deťmi, hrať sa so psom alebo najlepšie, jesť zmrzlinu na prechádzke. Ved predsa tú zmrzlinu rovno vychodím nie? Nie je to celkom tak, ale máte zo seba aspoň trošku lepší pocit.

 pexels-photo-723031_1516812211.jpg

Spokojná žena pravidelne číta knihy

Ach, tie knihy. Aj by sme ich čítali keby na ne máme toľko času. Niektoré si však stále cestu ku knihám nenašli. Už nemusíte ísť ani do knižnice či obchodu ale rovno si nejakú stiahnete z internetu do svojej čítačky kníh, tabletu, mobilu alebo notebooku. Stačí si len nájsť ten správny žáner. Motivačná literatúra, romány, krimi, knihy o materstve, varení, starostlivosti o záhradu a mnoho iných. Určite si nájdete tú, ktorá Vám bude vyhovovať. Ja som si dlho nevedela nájsť čas na knihy. Tak som sa rozhodla čítať ich v autobuse alebo vo vlaku. Čo budem predsa pozerať von oknom na tie zácpy?

Spokojná žena má pravidelný sex

Ano, aj toto ku tomu patrí. Nie je asi iná chvíľa, kedy sme spokojnejšie. Pravda, možno po dobrom jedle. Sex je úplne prirodzená vec, ktorá bohužiaľ nie je dopriata každej žene. Len prosím, prestaňte sa vyhovárať na to, že Vás bolí hlava alebo máte opicu. Pretože sex je najlepším liekom na tieto dve bolesti. Sex nás povzbudí a každodenné problémy vieme brať s chladnou hlavou. Nie sme až také nepríjemné a svet vnímame predsa len trošku inak. Čím sme staršie, sexu máme menej no aj v mnohých manželských problémoch pomohol práve sex a partnerské zbližovanie sa. Neodtŕhajte sa od partnera a skúste si i Vy dopriať trošku rozkoše.

Niektoré ženy asi nikdy nebudú spokojné, pretože zabúdajú na všetky tieto veci. Prečo si však niektoré uberajú osobné šťastie? Spýtajte sa každá samej seba. Nemusíte sa o tom ani s nikým rozprávať, dokonca ani s najlepšou kamarátkou. Len sa skúste trochu zamyslieť nad tým, prečo so sebou nie ste spokojné. 

Ilustračné foto: Pexels.com

Paťka

Milujem posúvanie sa vpred v každej oblasti života. Nenávidím nudu a nedokážem obsedieť na jednom mieste. Život nie je o tom, aby sme ostali zaseknuto stáť v našej komfortnej zóne a neskúšali nové veci, nechodili na nové miesta a nespoznávali sa s novými ľudmi. 

Ďalšie články od autora Paťka

Ako si pri zariaďovaní vytvoriť štýlový a praktický domov
Žena, ktorá sa o seba pravidelne stará, je šťastnejšia
Ako si Olívia lásku hľadala
Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť
Akonáhle toto raz použijete, penu na holenie už do rúk nechytíte
Vďaka týmto 5 veciam na inú ani len nepomyslí!
Domáce nátierky, ktorých sa nebudete vedieť dojesť
Chcete mať postavu ako modelky? Touto stravou ju dosiahnete

Ďalšie články na podobné témy

Ako dlho budeme čakať?
Single ženy dnešnej doby
3 účinné cvičenia na podporu duševného rastu
Je pre vás rozhodovanie problém? Vyriešte ho pomocou troch slov
Telo v plavkách. Čo priláka pohľad mužov?
Doprajte si kvalitný spánok a zapamätáte si viac!
Kniha, priateľka do každého počasia
Neviete ako ďalej a ste s rozumom v koncoch? Nechajte si poradiť od svojho srdca