Čo takto si tento rok užiť taliansku, či grécku dovolenku trochu inak?
30. 5. 2022 | PR Servis

Čo takto si tento rok užiť taliansku, či grécku dovolenku trochu inak?

Taliansko a Grécko rozhodne patria medzi najobľúbenejšie dovolenkové destinácie Slovákov. V Talianku najčastejšie nájdete našincov v letoviskách ako Bibione, Lido di Jesolo, či Rimini a spomedzi gréckych destinácií sú obľúbené mnohé z gréckych ostrovov, napríklad Rodos, Kréta, či Zakynthos.

V Bibione bol každý, ale klenotom Talianska je Sardínia

Ak ste vyššie uvedené destinácie už navštívili nespočetne veľakrát, ale aj napriek tomu obľubujete Taliansku alebo Grécku kultúru, či napríklad kuchyňu a neviete si bez týchto vašich srdcoviek predstaviť leto, môžete to tento rok poňať trochu inak. Ako?

Pre milovníčky Talianska odporúčame absolvovať dovolenku na Sardínii. Ak vás láka čistučké more, pláže s krásnym bielym pieskom a luxusné rezorty, nič lepšie ako Sardíniu vám Taliansko neponúkne.

Stačí ju raz navštíviť a rýchlo zistíte, prečo si Sardíniu obľúbili aj hviezdy ako režisér Steven Spielberg, topmodelka Heidi Klum, či herečka Gwyneth Paltrow (a samozrejme mnohé iné známe osobnosti). A aby toho nebolo málo, Sardínia sa môže pochváliť aj historickým dedičstvom v podobe nuragov, čo sú kamenné stavby kužeľovitého tvaru, ktorých tu po nuragskej civilizácii (18. stor. pr. n. l. - 2 stor. n. l.) ostalo viac ako 7 tisíc.

Grécka dovolenka inde ako v Grécku? Aj to sa dá

A ako poňať „grécku“ dovolenku netradične? Schválne dávame slovo „grécku“ do úvodzoviek, pretože vyrážame na dovolenku na Cyprus. Ten samozrejme medzi grécke ostrovy nepatrí, ale vplyv Grécka na jeho históriu badať na ostrove dodnes.

Okrem bohatej histórie však Cyprus ponúka aj nádherné pláže, takže aj tu si na svoje príde skutočne každý. A ak milujete Grécko, môžete si na Cypre užiť „grécku“ dovolenku bez toho, aby ste boli v Grécku.

Väčší, či menší vplyv na Cyprus však nemali v minulosti len Gréci. Vidieť to hlavne na cyperskej kuchyni, ktorá by sa dala najlepšie opísať ako ovplyvnená Gréckom, ale s „prímesou“ východu. Ale čo vám budeme hovoriť, veď vyrazte ochutnať.

Zdroj obrázka: Autor: Eva Bocek / Shutterstock.com

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Ako na starostlivosť o pleť na jeseň?
Naozaj ženy nevedia grilovať alebo sa len muži predvádzajú?
Ako zapôsobiť: Prvé rande pod holým nebom
Dámske čižmy- symbol topánkovej jesene
Jesenné trendy kabeliek v roku 2023
Bielenie zubov: Urob si sám alebo navštíviť odborníka?
Outfity na pláž: čo si obliecť a ako zažiariť
Spirulina a jej efektívne účinky na organizmus

Ďalšie články na podobné témy

Užitočné cestovateľské web stránky, ktoré ti ušetria peniaze
Čo na dovolenku?
TOP 8 atrakcií na strednom Slovensku
TOP 10 destinácií pre odvážne SINGLE ženy!
Cestovanie na Seychely zostáva bez prerušenia
Chcete si cez leto dopriať úžasnú dovolenku? Vyskúšajte tieto lokality
Idete na dovolenku lietadlom? Poradíme, ako sa zbaliť v rámci limitov
Tipy, ako sa pripraviť na letnú dovolenku