Čo vám hovorí vagína: jej odkaz vás prekvapí!
29. 4. 2019 | Redakcia

Čo vám hovorí vagína: jej odkaz vás prekvapí!

Pre každú ženu je jej vagína dôležitým orgánom, a napriek tomu je často vôbec nerozumieme. Nemáme jasnú predstavu ako presne vyzerá, ako funguje a ako spoznať či je zdravá alebo chorá. Rozumiete jej reči? Čo vám chce naznačiť? Hovorí totiž nielen o vašom zdraví!

Pre každú ženu je jej vagína dôležitým orgánom, a napriek tomu je často vôbec nerozumieme. Nemáme jasnú predstavu ako presne vyzerá, ako funguje a ako spoznať či je zdravá alebo chorá. Rozumiete jej reči? Čo vám chce naznačiť? Hovorí totiž nielen o vašom zdraví!Na svoju vagínu často zabúdame až do chvíle, kým sa neobjaví silnejší výtok, krvácanie alebo nejaký zdravotný problém. Pozornosť by sme jej mali ale venovať každý jeden deň. Veď koniec koncov, je našim zrkadlom, neveríte?

V zlej bielizni

Dokáže nám napríklad upozorniť na to, že sme v zlom vzťahu, že naše psychické zdravie je ohrozené alebo že nosíme nesprávnu spodnú bielizeň. Tak napríklad mini bikiny alebo tangáče vás samozrejme nemusia hneď ohroziť po zdravotnej stránke, ak ich však nosíte často (či denne) a v pravidelných intervaloch bojujete s kvasinkami či vaginálnou infekciou, odpoveď je jasná. Zmeňte materiál svojej spodnej bielizne na kvalitnú bavlnu, skúste nohavičky o číslo väčšej veľkosti a obmieňajte strihy. 

A naša najlepšia rada: pre svoje zdravie trávte čo najviac času bez spodnej bielizne (napríklad keď ste doma, alebo v súkromí), čoskoro uvidíte mnoho pozitívnych zmien. 

Vaša pošva vám prezradí aj to, že sa nevhodne stravujete. Áno, možno ste si hovorili, že máte tú nepríjemnú infekciu každé leto z kúpania. Pravdou však môže byť, že je to skôr reakcia na priveľa veselých drinkov, kopce sladkej zmrzliny či nanukov a mnoho letných pochúťok v podobe pizze, či iných múčnych a sladkých pokrmov. Kvasinková infekcia je neúprosná a správna diéta je najlepším doplnkom k lokálnej liečbe. 

Náš tip: nasaďte probiotiká a výťažok z grepového semena, užívajte ich dlhodobo a situácia sa postupne zlepší. K tomu samozrejme pridajte striedmu diétu. 

Priveľa stresu

Zatiaľ, čo niektoré ženy (i muži) sa radi uvoľnia od stresu dobrým sexom, stres ako taký vašej pošve vôbec nesvedčí. Jedným z príznakov môže byť prílišná suchosť pošvy, silnejší výtok a vyššia šanca na rôzne infekcie. Stres totiž celkovo znižuje imunitu tela, preto by ste na obmedzovaní stresu mali začať čo najskôr pracovať. 

jan-kleinert-769868-unsplash_1556481757.jpg

A ešte pár zaujímavých faktov o pošve

Vedeli ste, že nie každá žena sa narodí s panenskou blanou? Je to malá membrána, ktorá čiastočne zakrýva vchod do pošvy. Jej podoby môžu byť rôzne. Porušiť ju môžu športové aktivity alebo rôzne medicínske procedúry. Stav panenskej blany (alebo jej neprítomnosť) vôbec nemusí nič napovedať o tom, či ste už mali sex. 

Vonkajšie a vnútorné pysky majú najrôznejšie tvary a veľkosti. Každá žena ich má iné, originálne a pritom úplne normálne. 

Okolie vchodu do pošvy môže mať rôzne farby a nemusí vôbec súvisieť s odtieňom vašej pokožky. Mnohé dámy s veľmi svetlou pokožkou majú pysky a ich okolie hnedé alebo fialovkasté, zatiaľ čo ženy s tmavšou pleťou majú neraz naopak túto oblasť svetlejšiu. 

Ilustračné fotografie: unsplash.com

Redakcia

Tento článok pre vás pripravila naša redakcia. :) 

Ďalšie články od autorky Redakcia

Už ste to vzdali, alebo to tento rok zvládnete? My totiž vieme ako!
Krásne obočie za pár minút: Ako si ho správne upraviť?
Tento rok jasný cieľ: pevné bruško!
Spoznáte signály, že sa váš vzťah rúti do záhuby?
Šialený stres? Vieme, čo zaberie (aj podľa vedcov)!
Hneď po sviatkoch začnem chudnúť! Tiež ste na tom rovnako?
Zimná výzva: zvládnete ju v sukni?
Lepší sex už dnes? Áno, toto bude fungovať aj u vás!

Ďalšie články na podobné témy

Keď to v posteli nefunguje: viete kam treba partnera poslať?
Ako sa starať o pleť v zime?
Ako začať cvičiť?
Žena kvitne z lásky
Recenzia kozmetiky: BIOSILK Volumizing Therapy
Jesenné tipy na posilnenie imunity
Chcete začať cvičiť? Pridajte sa k týmto ženám!
Fantastický zelený smoothie Dity von Teese

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.