Cvičme v rytme zábavy - bungee workout
17. 1. 2018 | Zuzana

Cvičme v rytme zábavy - bungee workout

Život je pohyb o tom niet pochýb. Treba sa hýbať, aj keby fúriky padali. Snáď nie je lepšia doba na zahájenie aktívneho prístupu k životu než začiatok nového roka. Športov je veľa a sú čoraz zábavnejšie. Vyskúšala som jednu horúcu novinku v Prahe pod názvom bungee workout.

Čo je bungee workout?

Je to nový druh športu, ktorý vznikol iba pred nedávnom v roku 2016 v Thajsku. V Európe sú zatiaľ dve pobočky. Jedna v Španielsku a druhá v Prahe. Je iba otázkou času, kedy sa táto mánia rozletí aj do iných krajín, pretože lietať na lanách je naozaj zábavné. Ako bonus spálite poriadnu dávku kalórií a posilníte celé telo. Tento šport nie je náročný. Už na prvej lekcii zvládnete základné skoky a lety, skamarátite sa s lanom, ku ktorému ste celú dobu pripútaný. Je to hlavne o technike, potom sa už iba vrtíte, skáčete, hopsáte, lietate, tancujete, no jednoducho sa dobre bavíte.

 Pred začiatkom cvičenia dostanete na seba špeciálne krátke nohavice, ktoré si natiahnete na legíny. Na to si oblečiete postroj, inštruktorka vám pomôže správne nastaviť popruhy okolo stehien a bedier a pripne vám zozadu k postroji pružné lano. Cvičí sa naboso. Celú dobu tréningu posilňujete s váhou vlastného tela. Výhodou tohto športu je, že zapájate do cvičenia bedrovú oblasť, ktorá trpí hlavne pri sedavom zamestnaní. Vďaka odpruženej podlahe a lanu nenamáhate ani kolená. Lekcie sú rozdelené podľa zamerania. Môžete si vybrať či chcete skôr posilňovať, skákať alebo sa zamerať na rehabilitačnú stránku svojej chrbtice. Cvičenie je určené pre všetky vekové kategórie. Je vhodné aj pre ľudí, ktorí kvôli kolenám nemôžu behať či skákať.

 Moje dojmy

Mám všeobecne rada pohyb, ktorý je zároveň zábavou a dá sa u toho poriadne zasmiať. Takže, keď som videla reklamu na tento šport hneď ma to nadchlo. Trvalo mi chvíľu než som začala dôverovať lanu a prestala sa báť poriadne skákať do diaľky. Pretože čím väčšiu silu dáte do pohybu, o to viac vám potom lano pomôže vrátiť sa späť. Vďaka perfektnej inštruktorke sme všetci zvládli techniku skokov a potom to už šlo ľahko. Bola to poriadna sranda a makačka zároveň. Po hodine zo mňa tiekol pot. Robili sme prestávky na pitie a dalo sa to v pohode celé udýchať. Robia sa tam prudké a rýchle pohyby, takže niekto s nízkym tlakom by s tým mohol mať trochu problém a mohla by sa mu točiť hlava. Ďalšia vec sú popruhy, človek na to nie je zvyknutý a môže to dosť tlačiť, ale aj pre tieto prípady je riešenie. Dá sa to pekne vypolstrovať, aby bolo cvičenie príjemné a pohodlné. Užila som si to veľmi, druhý deň ma boleli ruky. No je pravda, že viac drepujem ako klikujem. Pozrite sa na video, nech viete, ako to vyzerá v praxi. 

https://www.youtube.com/watch?v=DT-mUE5576o

Ilustračné foto: 

Zuzana

Ďalšie články od autora Zuzana

Seriál duchovná numerológia: kozmická trojka
Seriál duchovná numerológia: význam čísla 2
Seriál Duchovná numerológia: význam číslic I.
Syndróm záchranára a túžba pomáhať svetu
Seriál Duchovná numerológia: výpočet numerologickej mriežky
Seriál Duchovná numerológia: Vďaka alchýmii čísiel sa o sebe dozvieme viac
Detox pomocou empsomskej soli zaručene naštartuje váš lymfatický systém
Recepty na domáce iontové nápoje

Ďalšie články na podobné témy

Cvičíte pre radosť... alebo?
Nosenie venušiných guličiek - športová aktivita, do ktorej sa jednoducho zamilujete
Cyklické chudnutie
Ako využiť chvíle počas menštruácie?
Nedarí sa vám otehotnieť? Vyskúšajte prírodnú liečbu
Zdravá a štíhla na plese?
Energická latino žienka alebo zmyselná diva?
Chcete začať cvičiť? Pridajte sa k týmto ženám!