Dámske čižmy- symbol topánkovej jesene
10. 9. 2023 | PR Servis

Dámske čižmy- symbol topánkovej jesene

Priznajte sa, ktorá z Vás nemá rada tie krásne slnečné a teplé jesenné dni. Áno. Onedlho na dvere zaklope jeseň a k nej neodmysliteľne patria aj dámske čižmy.

I keď povedzme si na rovinu, nie raz nám zachránili nohy aj v upršané letné dni, však že?! Ak napíšeme čižmy, zaručene tu hovoríme o kúsku z botníka, ktorý vlastní každá z nás. Tak ako to bude vyzerať rok 2023 vs. dámske čižmy?

Odborníci z branže vravia, že rok 2023 sa bude v sfére dámskych čižiem módne opakovať s rokom 2000. A tak sa babie leto ponesie v znamení jednoduchých minimalistických šiat a kontrastných topánok na platforme, alebo topánok s výrazne masívnou podrážkou. Hurá baby... Ktorá si pamätá Spice Girls?

Pokiaľ sa jedná o farebné trendy pre tento rok. Sivá, béžová a hnedá sú isto iste farby, ktoré nás sprevádzajú celým rokom. Ak sa rozhodnete pre jednu z nich, istotne nič nepokazíte a okrem toho sa Vám budú čižmy ľahko kombinovať s akýmkoľvek outfitom. No pokiaľ sa nebojíte farieb, móla sa zhodli aj na Digital Lavender, Siren Red (krikľavá červená), Viva Magenta, Hot Pink, Tranquil Blue (modrá), Lime Green, Olive Green, Blinding Lights, The Blackest Black-a to najmä na koži.   

d11-agl33-6400-1000-02_1694335452.jpg

A áno. Aj farba hrá vo svete dámskych čižiem veľkú rolu.  Napríklad pre dámy, ktoré sú plnšie a menšieho vzrastu, sú vhodné tmavšie farby, kombinované s podobným odtieňom nohavíc, či pančúch (TIP: pre zoštíhlenie je ideálne zvoliť čižmy svetlejšieho odtieňu ako je celý outfit). Naopak dámy štíhle, no tiež nie veľmi vysoké by mali zvoliť maximálny minimalizmus a svetlé farebné prevedenia topánok.

No a pre vysoké dámy máme tiež jeden skvelý tip. Ak zvolíte modely jemne nad kolená, určite stavíte na istotu, pretože tie sú pre Vás stvorené a vy v nich zažiarite ako diva.

Takže ak sa jedná o čižmy na podpätku zaručene stavte na kožu a čierne prevedenia. Nesmrteľná klasika, no tento rok to bude proste #musthave! Ideálne ak budú doplnené hranatou špičkou, alebo podpätkom v hranatom tvare, ktorého chvíle slávy sa opäť vrátili na trendy priečky. Detto ak ste aj vy v kategórií: nižšia postava. Vtedy je pre vás vyšší podpätok úplne ideálna voľba. Hranatý tvar podpätku Vám zaistí stabilitu a tak sa smelo môžete pustiť aj do vyšších centimetrov.

Okrem toho sa opäť objavia aj obľúbené a veľmi praktické chelsea čižmy. Tento model topánok je naozaj stelesnením praktickosti a elegancie v jednom. Elastické časti po bokoch, sú nie len funkčnou časťou topánky, ale naozaj pekne vyniknú aj ako detail, ak zvolíte bledšie farebné prevedenie topánky. Spomedzi tohto druhu dámskych čižiem, nemožno nespomenúť čižmy Tamaris, ktoré sú jedným z bestsellerov, možno práve preto, že v ich portfóliu nájdete tento model napríklad aj v béžovej, či hnedej farbe.

Či už práve hľadáte čižmičky na podpätku alebo dávate radšej prednosť praktickej a stabilnej čižme, z ponuky, ktorú nájdete v našom internetovom obchode www.robel.sk, si určite vyberiete práve tie Vaše.

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Posilňovanie panvového dna bez cvičenia? Áno!
Na ceste ku zdravšej pokožke a vlasom
Vykročte do nadchádzajúcej sezóny s Remonte!
Dôležitosť pravidelnej údržby a servisu chladiacich zariadení pre predĺženie ich životnosti
Použitie PUR a PIR Panelov v chladničkách a mrazničkách: Ako zabezpečiť ideálne podmienky pre skladovanie potravín
Ako minimalizovať poškodenie a potrebu opráv pri hliníkových dverách?
Krok za krokom: Ako svojpomocne opraviť poškodenú koženú sedačku?
Vediete priemyselnú firmu? Malá rada k elektromotorom

Ďalšie články na podobné témy

Dámske topánky na jeseň. Ktoré si vybrať?
Jesenná prechádzka - ako sa obliekať?
Neo Grunge - z módneho fiaska populárny štýl
Tieto dámske topánky budete môcť najčastejšie kombinovať k jesenným dámskym outfitom!
Štýlová aj v zime? Máme zateplené zimné tenisky
Je váš dámsky botník pripravený na leto?
OHEŇ, VODA A SLNKO: Stopa troch extrémne silných farieb na vašom outfite
Populárne modely tenisiek od značky Adidas