Darčeky na poslednú chvíľu
17. 12. 2018 | Paťka

Darčeky na poslednú chvíľu

Každý rok si povieme, že darčeky budeme nakupovať v dostatočnom predstihu, aby sme sa nedostali do zbytočného stresu. Keď je už november, začíname premýšľať nad tým, čo kúpiť našim najbližším. Stále to odkladáme až do tej chvíle, kedy je týždeň pred Štedrým dňom. Vianoce nie sú o darčekoch, ale predsa vždy niečo malé pod stromčekom poteší.

Čo teda kúpiť na poslednú chvíľu?

Túto otázku si určite kladiete aj v tomto momente. Čo by som tak kúpila rodičom, deťom, kamarátkam?

Kamarátky môžete vyriešiť veľmi rýchlo. Tie poteší vytlačená spoločná fotografia v rámiku, čokoláda, ktorú milujú, prípadne dobré víno. Na darčekové sety kozmetiky zabudnite. Radšej im nakombinujte vlastný darčekový set. Nemusia to byť drahé krémy na telo alebo dekoratívna kozmetika. Stačí napríklad zabaliť malý kvalitný krém na ruky spolu s výživným lakom na nechty do peknej krabičky a máte hotovo. Pekné krabičky momentálne nájdete všade.

 essential-oil-3868596-960-720_1545069972.jpg

Rodičia alebo svokrovci sú zvláštna kategória. Buď dary od vás zbožňujú, alebo nie. Môžete sa snažiť akokoľvek, no vaša snaha vždy víde nazmar a ešte dostanete vynadané, či to je všetko. Čo takto rodičov prekvapiť niečim iným ako vínom a lakom na vlasy? Na zľavových portáloch nájdete veľké množstvo ponúk, z ktorých si určite vyberiete. Môžete im darovať kupón na pobyt v peknom hoteli spojenom s wellness procedúrami. Ak nemajú radi wellness, rezervujte im izbu v hoteli s dobrou reštauráciou a naplánujte program, kam by počas svojich spoločne strávených chvíľ mohli ísť.

 travel-1677347-960-720_1545069950.jpg

Pobyty nemusíte ihneď rezervovať, pretože momentálne sa na týchto stránkach nachádzajú také kupóny, ktoré majú dlhú platnosť aj do leta. Nemusíte ich poslať na druhý koniec Slovenska. Môžete tam nájsť zaujímavé miesta, ktoré sa nachádzajú blízko ich domova.

A čo deti? Deti sú úplne samostatná kategória. Kým sú malé, je to jednoduché. Stačí sa ku nim posadiť a opýtať sa ich, čo by si priali pod stromček. Z rukáva vám len tak vysypú ihneď aj 10 vecí, ktoré by strašne chceli. Keď sú však deti väčšie, je to náročnejšie. Niekedy nejde až tak o to, že nevedia čo chcú, ale skôr o to, koľko tie ich dary stoja. Deťom by sme dali prvé aj posledné, no treba vždy myslieť na to, aby si dary aj vážili a nechceli každé Vianoce nový smartfón, ktorý stojí cez 1 000 Eur. Skúsme deťom dať niečo, čo ich donúti zamyslieť sa. Skúste napríklad knihu Hlava 21. Je voľným pokračovaním knihy Hlava 20, ktorá je venovaná vekovej kategórii mladých ľudí. Je plná inšpiratívnych myšlienok, z ktorých si môžu brať príklad.

 hlava21-fb-profil-1_1545069901.jpg

Ak neradi čítajú, skúste im darovať nejaký zážitok. Kúpte im lístky do kina na nový film alebo na koncert obľúbenej skupiny. Dospelé deti už nie sú až takými deťmi, ako si stále myslíme. Ak majú radi počítačové hry, kúpte im napríklad novšiu verziu danej hry. Tieto novinky veľmi ľahko nájdete v rôznych obchodoch s ,,gamerskou” tématikou.

V tomto čase však už zabudnite na e-shopy. Ak ste prešvihli dátum, kedy sú e-shopy schopné doručiť vám darček do Vianoc, môžete čakať zbytočne. Najlepšie bude ak sa vyberiete do obchodov a budete hľadať dovtedy, dokým vám niečo ,,necvrnkne do nosu”.

Ilustračné foto: Pixabay.com

Paťka

Milujem posúvanie sa vpred v každej oblasti života. Nenávidím nudu a nedokážem obsedieť na jednom mieste. Život nie je o tom, aby sme ostali zaseknuto stáť v našej komfortnej zóne a neskúšali nové veci, nechodili na nové miesta a nespoznávali sa s novými ľudmi. 

Ďalšie články od autorky Paťka

Ako si Olívia lásku hľadala
Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť
Akonáhle toto raz použijete, penu na holenie už do rúk nechytíte
Vďaka týmto 5 veciam na inú ani len nepomyslí!
Domáce nátierky, ktorých sa nebudete vedieť dojesť
Chcete mať postavu ako modelky? Touto stravou ju dosiahnete
Prestaňme sa vyhovárať a začnime žiť
Úspešné chudnutie: Začať od pondelka sa nie vždy vypláca

Ďalšie články na podobné témy

Detský svet v srdci Petržalky otvoril svoje brány
Ako neminúť majetok na detské oblečenie?
HRAVÉ UČENIE vďaka Kinder
Krížová cesta – historický román, ktorý hovorí o našej budúcnosti
Zemiakový šalát alebo slané tartaletky?
Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť
Ako je to s vreckovým pre deti?
Chorvátsko trochu inak - Slavónia na jeseň

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.