Detox organizmu za pár hodín. Dá sa to?
30. 9. 2018 | Paťka

Detox organizmu za pár hodín. Dá sa to?

Samozrejme! Nie síce detox v pravom slova zmysle, avšak vášmu organizmu určite pomúže aj takýto krátky odpočinok. Náš organizmus častokrát príliš zaťažujeme a vôbec si neuvedomujeme, že mu tým škodíme. Doprajme odpočinok aj našim orgánom.

Naše orgány s nami budú celý život a preto je potrebné, aby sme sa o ne poriadne starali. Ak sa ,,pokazia”, nastane problém. 

Určite poznáte pocit, keď sa poriadne najete. Ste síce spokojní, no o pár minút alebo hodín sa dostaví pocit bolesti brucha, ťažkosť a v horšom prípade aj nevoľnosť. Sami si nadávame, prečo sme toľko jedli, prečo sme sa nekrotili atď.

Toto všetko môžete napraviť v priebehu pár hodín. Nepotrebujete na to ani žiadnu psychickú prípravu. Stačí len odhodlanie niečo pre seba urobiť.

Čo budete potrebovať?

To je všetko. Ak chcete, môžete skúsiť len jednu z týchto dvoch možností. Najvhodnejší je harmančekový čaj, ktorý má blahodarné účinky nie len na pleť, ale aj na žalúdok. Upokojí každú časť tela a mysle.

Výber čajov a smoothies je len na vás. Vyberajte však ľahšie stráviteľné druhy. Tento detox môžete skúsiť najskôr na pol dňa a o týždeň aj na celý deň. Vďaka pár hodinám, kedy svojmu telu odopriete všetky zlé látky, ktoré sa nachádzajú v chemicky ošetrovaných potravinách, aj napriek tomu, že ich poriadne umyjete, vaše telo sa vám odvďačí.

detox-1995433-960-720_1538294517.jpg

Ťažkosti budú oveľa menšie, ak nezmiznú úplne. Najvhodnejšie je tento malý detox držať počas víkendu, alebo dní vášho voľna. Úplne stačí aj pol dňa. Ráno vstaňte, pripravte si čaj a ten popíjajte do času obeda. Na obed si pripravte len niečo jednoduché. Môžete si pripraviť napríklad kuracie prsia uvarené vo vode s ryžou alebo zeleninou. Prípadne si môžete len nakrájať zeleninu, alebo si z nej spraviť smoothie.
Ak chcete aj počas ďalších hodín dodržiavať detox, opäť prejdite na čaj.

Tento detox je zdravotne nezávadný, nespôsobuje žiaden ,,jojo” efekt a budete sa na 100% cítiť lepšie.

Ilustračné foto: Pixabay.com

Ďalšie články od autorky Paťka

Je celozrnné pečivo naozaj lepšie?
5 seriálov na dlhé zimné večery
Prečo niektoré ženy zabúdajú na svoju ženskú podstatu?
8 zaujímavých faktov o menštruácii
Aký je rozdiel medzi Halloweenom a dušičkami?
Aký je rozdiel medzi sebeckosťou a cieľavedomosťou?
Šokujúce! Majú ženy radšej svoje najlepšie kamarátky ako ich vlastných manželov?
3 jesenné polievky, ktoré zahrejú telo a pohladia dušu

Ďalšie články na podobné témy

Recepty na domácu zmrzlinu, z ktorej nepriberiete!
8 tipov ako sa zbaviť kíl bez zbytočného trápenia
Je detoxikácia naozaj prospešná alebo je to len mýtus?
Je celozrnné pečivo naozaj lepšie?
Detox podla Mačingovej - ako byť štíhla a zdravá
Na slovenský trh vstupuje prémiová značka vody GLACÉAU smartwater
Super rýchle letné raňajky, ktoré zasýtia telo i dušu
Kokosový vs. olivový olej. Ktorý je lepší?

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.