Detox organizmu za pár hodín. Dá sa to?
30. 9. 2018 | Paťka

Detox organizmu za pár hodín. Dá sa to?

Samozrejme! Nie síce detox v pravom slova zmysle, avšak vášmu organizmu určite pomúže aj takýto krátky odpočinok. Náš organizmus častokrát príliš zaťažujeme a vôbec si neuvedomujeme, že mu tým škodíme. Doprajme odpočinok aj našim orgánom.

Naše orgány s nami budú celý život a preto je potrebné, aby sme sa o ne poriadne starali. Ak sa ,,pokazia”, nastane problém. 

Určite poznáte pocit, keď sa poriadne najete. Ste síce spokojní, no o pár minút alebo hodín sa dostaví pocit bolesti brucha, ťažkosť a v horšom prípade aj nevoľnosť. Sami si nadávame, prečo sme toľko jedli, prečo sme sa nekrotili atď.

Toto všetko môžete napraviť v priebehu pár hodín. Nepotrebujete na to ani žiadnu psychickú prípravu. Stačí len odhodlanie niečo pre seba urobiť.

Čo budete potrebovať?

To je všetko. Ak chcete, môžete skúsiť len jednu z týchto dvoch možností. Najvhodnejší je harmančekový čaj, ktorý má blahodarné účinky nie len na pleť, ale aj na žalúdok. Upokojí každú časť tela a mysle.

Výber čajov a smoothies je len na vás. Vyberajte však ľahšie stráviteľné druhy. Tento detox môžete skúsiť najskôr na pol dňa a o týždeň aj na celý deň. Vďaka pár hodinám, kedy svojmu telu odopriete všetky zlé látky, ktoré sa nachádzajú v chemicky ošetrovaných potravinách, aj napriek tomu, že ich poriadne umyjete, vaše telo sa vám odvďačí.

detox-1995433-960-720_1538294517.jpg

Ťažkosti budú oveľa menšie, ak nezmiznú úplne. Najvhodnejšie je tento malý detox držať počas víkendu, alebo dní vášho voľna. Úplne stačí aj pol dňa. Ráno vstaňte, pripravte si čaj a ten popíjajte do času obeda. Na obed si pripravte len niečo jednoduché. Môžete si pripraviť napríklad kuracie prsia uvarené vo vode s ryžou alebo zeleninou. Prípadne si môžete len nakrájať zeleninu, alebo si z nej spraviť smoothie.
Ak chcete aj počas ďalších hodín dodržiavať detox, opäť prejdite na čaj.

Tento detox je zdravotne nezávadný, nespôsobuje žiaden ,,jojo” efekt a budete sa na 100% cítiť lepšie.

Ilustračné foto: Pixabay.com

Paťka

Milujem posúvanie sa vpred v každej oblasti života. Nenávidím nudu a nedokážem obsedieť na jednom mieste. Život nie je o tom, aby sme ostali zaseknuto stáť v našej komfortnej zóne a neskúšali nové veci, nechodili na nové miesta a nespoznávali sa s novými ľudmi. 

Ďalšie články od autora Paťka

Ako si pri zariaďovaní vytvoriť štýlový a praktický domov
Žena, ktorá sa o seba pravidelne stará, je šťastnejšia
Ako si Olívia lásku hľadala
Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť
Akonáhle toto raz použijete, penu na holenie už do rúk nechytíte
Vďaka týmto 5 veciam na inú ani len nepomyslí!
Domáce nátierky, ktorých sa nebudete vedieť dojesť
Chcete mať postavu ako modelky? Touto stravou ju dosiahnete

Ďalšie články na podobné témy

Recepty na domácu zmrzlinu, z ktorej nepriberiete!
8 tipov ako sa zbaviť kíl bez zbytočného trápenia
Je detoxikácia naozaj prospešná alebo je to len mýtus?
Je celozrnné pečivo naozaj lepšie?
Viete si predstaviť hmyz ako bežnú potravinu v domácnosti? Možno to bude realita
Detox podla Mačingovej - ako byť štíhla a zdravá
Úžasný cviklový šalát nielen na chudnutie
Na slovenský trh vstupuje prémiová značka vody GLACÉAU smartwater