Detox podla Mačingovej - ako byť štíhla a zdravá
26. 9. 2017 | Bohumila Vrbovská Ďurišová

Detox podla Mačingovej - ako byť štíhla a zdravá

Zmena je život, vraví sa. Zmena a úprava stravovania je aj zdravie, energia, liečenie, zbavenie sa nežiaducej nadváhy. Keď odchádzajú z tela toxíny, nadbytočný tuk, keď začínate byť zasa plná energie, zdravá, šťastná, štíhla... mení sa všetko. Pookreje aj duša. Vďaka zdravotným komplikáciám som sa pustila do 28dňového detoxu podla Mačingovej a prinášam vám svoje skúsenosti s týmto ozdravným spôsobom stravovania. 

Princíp stravovania 

 Systém stravovanie podľa Mačingovej nie je diéta, ale trvalá zmena stravovania. Prvým krokom ku zdraviu a štíhlej línii je 28dňový detox (28dňovka), kedy sa do organizmu doplnia živiny a minerály a zároveň sa telo zbavuje toxínov. Dôležitý je tiež pitný režim. Dodržuje sa strava predpísaná v knihe Najedzte sa do štíhlosti 1, 2, 3. Viac informácií a zdrojov nájdete priamo na stránke A. Mačingovej

Rozhodla som sa pre detox najmä zo zdravotných dôvodov, samozrejme nejaké to kilečko dolu poteší. Tak pome na to! 

Príprava

Je nevyhnutné zakúpiť si knihu a ísť podľa nej - po internete koluje mnoho skopírovaných návodov a dezinformácií,ako si niektoré žienky stravu upravili. Podľa predpísaných jedál odporúčam ísť si nakúpiť na prvých niekoľko dní a urobiť si zásobu zeleniny. Teraz na jeseň je sezóna cvikly, mrkvy, strukov... , čiže detox je ideálny -  potraviny sú veľmi lacné. Najdrahšou položkou sú orechy, med a olivový olej. Ostatné sú položky do 1 EUR. 

detox macingova nadherna

Prvý týždeň

Prvý týždeň 28dňovky mám úspešne za sebou a i keď som neverila, že sa mi to podarí, musím uznať, že mi strava nerobila žiadne problémy, ani som nebola hladná. V princípe sa prvý týždeň prijíma veľmi vela varenej zeleniny, na raňajky je celý týždeň mrkva s jablčkom, orechmi, škoricou a medom. Toto jedlo sa mi už siedmy deň začalo mierne zajedať, priznám sa. 

Je skvelé, že ideou stravovania je "jedz,  koľko vládzeš" - znie to úžasne a psychologicky to odbúrava náš vnútorný pocit viny. V reále to vyzeralo tak, že prvé tri dni som skutočne zjedla všetko podľa množstva v recepte. Olovrant ani desiata sa mi zvyčajne medzi jedlami nežiadali. Asi piaty deň som nechala 1/5 raňajok na tanieri, to isté obed. Porcie som robila stále z toho istého množstva, čiže žalúdok sa scvrkol a prestalo sa mi žiadať toľko jesť. Celkovo som sa cítila výborne, plná energie, nemala som vlčí hlad ani výkyvy nálady. 

Veľmi dôležité je tiež dodržiavať pitný režim cca 3l a viac vody - ja som si podľa knihy začala robiť prevarenú vodu s citrónom, tiež pijem čiernu kávu bez mlieka (som krvná skupina A .-  v knihe sa aj triedi stravovanie podľa krvných skupín), popíjam čaj cistus incanus,ktorý je antivirotický a posilňuje imunitu. Ráno si prevarím 1,5 l vody a to mám na celé dopoludnie, po obede rutinu opakujem.

Plánovanie je veľmi podstatné, naozaj ešte raz opakujem, dbajte na to, aby ste mali potrebné suroviny. Ide o základné druhy zeleniny a ovocia, nič nezvyčajné, príprava je expresná. 

Zhrnutie

Na konci prvého týždňa som sa cítila odľahčene, výborne. I keď sa odporúča nevážiť sa počas celého detoxu, odvážila som sa a mala som o 1,5 kg menej. Nie je to veľa, ale zasa vidím celkovo na objeme zmenu postavy a oblečenie je mi volnejšie. Čiže smelo pokračujem ďalej. 

Bohumila Vrbovská Ďurišová

Zakladateľka a "mama" portálu. Zaujíma sa o osobný rozvoj, podporuje ŽENY na ceste ku ZMENE.  Miluje kvalitnú pleťovú kozmetiku a má slabosť pre pekné kabelky. Motto: Kde je vôla, tam je cesta. 

Ďalšie články od autora Bohumila Vrbovská Ďurišová

9 tipov pre podnikanie a pasívny príjem pre ženy v roku 2024
Aké sú najlepšie tipy na udržanie zdravej a mladistvo vyzerajúcej pleti pre ženy nad 40 rokov?
Prečo sa oplatí mať účet na LinkedIn?
Roseteddy a Darčekové krabičky sa spojili
Oplatí sa odporúčanie či priamy predaj kozmetiky?
Čo som spravil pre iných?
HydrALOE letné osvieženie a zdravý pitný režim
Čo potrebuje pleť po štyridsiatke? Ako zabrániť starnutiu pleti?

Ďalšie články na podobné témy

Kokosový vs. olivový olej. Ktorý je lepší?
Úžasný cviklový šalát nielen na chudnutie
8 najväčších diétnych omylov, ktorým sa treba vyhnúť
Červená šošovica v kuchyni - zázrak na chudnutie i pre zdravie
Efektívne a zdravé chudnutie? Proteínová diéta pomôže!
Diéta z doby kamennej: Čo sa skrýva pod paleo stravovaním?
Na vlastnej koži: Brazílska depilácia
Od prekyslenia k rovnováhe pomocou troch jednoduchých zásad