Detox pomocou empsomskej soli zaručene naštartuje váš lymfatický systém
28. 2. 2020 | Zuzana

Detox pomocou empsomskej soli zaručene naštartuje váš lymfatický systém

Ak sa cítite často unavená, bez nálady a imunita nefunguje na sto percent, tak pravdepodobne máte čo dočinenia s nefunkčným lymfatickým systémom. Práve on je zodpovedný za našu odolnosť a vitalitu, takže by sme si ho mali poriadne rozmaznávať. Existuje jeden „zázrak“ prírody – empsomská soľ, ktorý dokáže za tri dni premeniť sedem litrov prekyslenej lymfy za krásne novú, zásaditú.

Lymfatický systém ako súčasť imunitného systému

Tento systém je niečo ako čistič. Odvádza z tela všetky chemikálie a škodliviny, ktoré do seba dostaneme. Lymfatická sústava sa skladá z ciev, kostnej drene, sleziny, mandlí, uzlín a týmusu. Je veľmi podobná krvnému obehu. Ak nám tento systém nefunguje, tak potom dochádza k hromadeniu vody, soli, tuku a škodlivých látok v podkoží. Pomôcť rozprúdiť lymfu môže napríklad aj masáž alebo cvičenie. Posilní sa tak imunita a zmiernia sa prejavy celulitídy.

jason-tuinstra-4ofatz6sdys-unsplash_1582839589.jpg

Empsomská soľ nad zlato

Táto soľ dostala názov podľa náleziska, kde bola objavená. Išlo o anglické mesto Epsom. Zlúčenina tejto soli sa skladá z horčíku, síry a kyslíku. Funguje ako taký magnet, dokáže pritiahnuť toxíny, ktoré jednoducho vylúčime z tela von. Dá sa kúpiť v potravinárskej kvalite alebo v nepotravinárskej kvalite, ak ju chcete použiť napríklad do kúpeľa.

Detox vo vani pomocou epsomskej soli

Pre menej odvážnych stačí túto soľ nasypať trikrát za týždeň do kúpeľa. Veľmi dobre sa vstrebáva cez pokožku. Celkovo uvoľňuje. Zmierňuje stres aj napätie vo svaloch. Po kúpeli vaša pokožka zostane nádherne jemná a hladká. Navyše odvádza prebytočnú vodu z tela, takže zmizne aj nafúknuté bruško. Niekto pre lepšiu detoxikáciu doporučuje do kúpeľa naliať ešte pohár olivového oleja. Na jednu procedúru vám postačí väčší pohár epsomskej soli. Vo vani potom relaxujte aspoň 40 minút.

vegan-liftz-upfoqjyhfu8-unsplash_1582839595.jpg

Radikálna očista pomocou epsomskej soli a citrusového ovocia

Na naozaj radikálnu očistu lymfatického systému sa epsomská soľ používa vnútorne. Aj keď sa jedná o soľ, nie je vôbec slaná. Je horká, no dá sa to vydržať. Detox trvá tri dni a na každý deň budete potrebovať jednu lyžicu epsomskej soli, dva litre čerstvej šťavy z grepfruitov a pomarančov a dva litre vody s citrónom.

Každé ráno vypijete nalačno pohár vody, v ktorom ste rozpustili túto soľ. Je to naozaj horké. Potom v priebehu celého dňa, každú pol hodinu pijete striedavo dve deci šťavy a dve deci vody. Ak pocítite hlad, môžete si dať citrusy. Celé sa to dá vydržať. U mňa sa prvé dva dni neprejavili žiadne žalúdočné problémy. Na záchod som chodila normálne.

Prvý deň detoxu ma k večeru dosť bolela hlava, ale ráno to prešlo. Druhý deň už nič. Hladná som skoro vôbec nebola, lebo keď každú chvíľu bolo potrebné piť, žalúdok sa tým zaplnil. Tretí deň som na záchod chodila častejšie, mala som hnačku, ktorá pokračovala aj čtvrtý deň. To už som jedla normálne. Po detoxe sa cítim ľahšie a mám viac energie. Premýšľam, že si z toho urobím takú tradíciu. Raz za rok poriadne vyčistím telo. Verím, že okrem nejakého toho kila som prišla aj o poriadnu dávku toxínov.

 photo-1505944270255-72b8c68c6a70_1523977718.jpg

Ilustračné foto: Unsplash.com

Zuzana

Ďalšie články od autora Zuzana

Seriál duchovná numerológia: kozmická trojka
Seriál duchovná numerológia: význam čísla 2
Seriál Duchovná numerológia: význam číslic I.
Syndróm záchranára a túžba pomáhať svetu
Seriál Duchovná numerológia: výpočet numerologickej mriežky
Seriál Duchovná numerológia: Vďaka alchýmii čísiel sa o sebe dozvieme viac
Recepty na domáce iontové nápoje
Vesmír nepočuje, čo si myslíme. Počuje to, ako sa cítime

Ďalšie články na podobné témy

Nečakané činitele v domácnosti spôsobujúce stres
Sú esenciálne oleje nebezpečné?
Energická latino žienka alebo zmyselná diva?
Zázrak menom kokosový olej
Cvičíte pre radosť... alebo?
Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť
3 účinné cvičenia na podporu duševného rastu
Nosenie venušiných guličiek - športová aktivita, do ktorej sa jednoducho zamilujete