Detské oblečenie? Nočná mora každej mamičky! Poznáte to?
9. 3. 2020 | Redakcia

Detské oblečenie? Nočná mora každej mamičky! Poznáte to?

Tiež sa vám zdá, že len neustále periete a odkladáte detské oblečenie? A že sotva si dieťa niečo dva-tri razy oblečie, už potrebuje väčšiu veľkosť? A kde sa berú všetky tie diery a neidentifikovateľné fľaky? Rodič pomaly, aby mal doma forenzné laboratórium, inak sa ich nezbaví! Viete ako túto nočnú moru s oblečením riešiť?

Začiatky bývajú také milé a nevinné. Je jasné, že vaše prvé bábätko musí mať to najkrajšie a najmilšie, a vôbec nevadí, že väčšinu oblečenia ani nemá šancu vynosiť. Už len pohľad na všetky tie roztomilé bodíčka, svetríky, mini topánočky a ponožtičky je taký príjemný!

sarah-doody-x-xipcfa3qc-unsplash_1583695663.jpg

To je také roztomilé!

Bábätko však rastie veľmi rýchlo a každé tri mesiace, dokonca  i skôr potrebuje všetko oblečenie v novej veľkosti. Kto nezažil, neuverí, ale po pol či trištvrte roku budete mať doma vrecia plné odrasteného oblečenia. Čo však s ním?

Samozrejme, pri bábätkách sa to nekončí. Dieťatko rastie a keď začne chodiť, pribudnú kopy vyrastených papučiek či topánočiek, bundičiek, fusakov, otepľovačiek a hračiek! Povieme to na rovinu, odkladať sa ich vôbec neoplatí, až na pár univerzálnych kúskov. Prečo?

hilippe-jausions-7-qdooz5-5s-unsplash_1583695665.jpg

Oplatí sa všetko odkladať? Rozhodne nie!

Jednoducho preto, že len ťažko odhadnete, kedy sa vám narodí ďalšie dieťa, či bude rovnakého pohlavia a či sa narodí v rovnakej sezóne. Čo však môžete s oblečením urobiť? Pre trpezlivé žienky máme tip v podobe bazárov detského oblečenia. Vecičky nafotíte, pomeriate a ponúknete v skupinách pre mamičky, na internetových bazároch či hoci aj na sociálnych sieťach. Nie vždy to však ide tak jednoducho a predať sto rôznych kúskov nebude časovo zrovna jednoduché. 

Náš tip: Ak chcete oblečenie predať, musí byť v dobrom stave. Prácu si uľahčíte, ak ponúknete celý balík oblečenia, napríklad sadu bodíčok, pyžamiek alebo tričiek. 

charles-deluvio-iosx4kdfyma-unsplash_1583695660.jpg

Posuňte veci ďalej

Druhou možnosťou je účasť na bazároch detského oblečenia vo vašom okolí, často v materských centrách alebo pastoračných centrách. Opäť si to bude vyžadovať istú prípravu a veľa šťastia, aby ste predali čo najviac kúskov.

Inou z možností je vyhľadať vo svojom okolí skupinu mamičiek, ktorú sú ochotnú medzi sebou posúvať oblečenie. Takúto skupinu si môžete založiť na sociálnej sieti, najlepšie, ak budú z vášho okolia, aby ste si veci  odovzdávali osobne, je to ekologickejšie, osobnejšie a zároveň odpadá nutnosť posielať si peniaze (a balíky) na diaľku. 

baby-natur-anghquaityc-unsplash_1583695662.jpg

Čo ešte môžete urobiť?

Nie pre každého je priorita znova všetky hračky, pomôcky či oblečenie speňažiť. Môžete ich posunúť kamarátke, ktorá nemá potrebu kupovať deťom novú výbavu, mnoho vecí však môžete aj darovať. Pýtajte sa v miestnej charite, ale aj v obchodoch s tovarom pre sociálne slabšie skupiny či na miestnom úrade, kde vám môžu poradiť, kde v okolí prebieha zber pre osamelé matky či rodiny v núdzi. 

Náš tip: Zorganizujete si vlastnú burzu alebo swap, teda výmenu oblečenia. Vhodné priestory nájdete v materskom centre, pastoračnom dome, v miestnom kultúrnom dome alebo v telocvični miestnej základnej školy. A keď sa počasie umúdri, tak hoci aj v miestnom parku či na inom verejnom mieste. 

Ilustračné fotografie: unsplash.com

Redakcia

Tento článok pre vás pripravila naša redakcia. :) 

Ďalšie články od autora Redakcia

Vianočná súťaž, ktorá poteší vaše srdce
Príbeh Markíza Moda Italiana: Rozhovor s Monikou Nemčokovou
Ako nosiť dámske členkové topánky: 6 nápadov na outfit na rok 2024
Máš všetko, a predsa niečo chýba
Lucia Vlkovičová: Kozmetika mi pomohla splniť jeden z mojich snov
Ako začať podnikať online, keď som mama malých detí?
Ešte stále predávate svoj čas za peniaze?
Beauty trendy na leto 2023: 5 najlepších trendov v líčení, ktoré musíte vyskúšať

Ďalšie články na podobné témy

Ako neskončiť po karanténe s kilami navyše?
3 druhy detoxov, ktoré môžete začať hneď a všetky naraz!
SERIÁL: Štíhla do leta: Ako schudnúť 10 kilo? Čo vlastne jesť?
Mama, nebo a ja: kniha nielen pre všetky deti sveta
Tipy pre prvorodičky, ako zvládnuť starostlivosť o novorodenca
Tipy ako kombinovať jarné kúsky v dámskom šatníku
5 tipov ako ušetriť pár eur: toto musíte skúsiť!
Doplňte váš dámsky šatník o ľahko kombinovateľné kúsky