Detské vlhčené obrúsky ako ich nepoznáte. Takto ich využijete v domácnosti!
31. 3. 2018 | Janka P.

Detské vlhčené obrúsky ako ich nepoznáte. Takto ich využijete v domácnosti!

Postarajú sa nielen o čistý detský zadoček! Niet pochýb o tom, že detské obrúsky sú skvelé na jemnú detskú pokožku a prinesú úľavu pri podráždení kože plienkami. Málokto však vie, že svoju službu preukážu aj v domácnosti. Majú oveľa širšie využitie, ako si myslíte, môžu poslúžiť na čistenie podláh, oživia kvety a dokonca si poradia aj s elektrizujúcimi vlasmi. Pokojne sa môžu nazývať univerzálnymi utierkami, ktoré využije každá žena aj v prípade, že nemá dieťa!

Minimálne jedno balenie by si mal každý zaobstarať do svojej domácnosti. Uľahčia vám život a pomôžu s každodennými starosťami. Vďaka tomu si ich jednoducho zamilujete!

Na čo všetko sa dajú použiť:

Odstránia makeup

Detské obrúsky sú skvelé najmä počas cestovania, ak nemáte po ruke odličovací prípravok. Sú šetrné k vášmu očnému okoliu, keďže sú primárne určené pre tú najcitlivejšiu detskú pokožku. Postarajú sa o dokonalé očistenie pokožky, ktorá bude navyše aj jemná!

Nahradia mop na podlahu

Máte starý mop, ktorý už nechcete použiť? Alebo ste si ho v novom byte nezaobstarali? Nevadí, problém vyriešia detské vlhčené obrúsky. Znie to neuveriteľne, ale môžete ich použiť na čistenie podlahy. Sú napustené čistiacimi látkami, ktoré sa postarajú o lesknúcu čistú podlahu bez žiadnej špiny! Ide o núdzové riešenie, ak chcete rýchlo zotrieť špinavé stopy či malé znečistenia.

Vyčistia topánky

Zablatené topánky alebo tie, na ktorých sa drží posypová soľ, sú riadna otrava. Riešením je vyčistenie prostredníctvom detských obrúskov. Budú vyzerať ako nové!

Oživia kvety

Skvelé využitie, vďaka ktorému sa vám kvety poďakujú. Pretrite listy izbových kvetov detskými utierkami. Zotriete z nich prach a budú sa úžasne lesknúť, ako keby ste si ich práve kúpili v obchode.

Dajú do poriadku mastný plech

Vyhláste vojnu mastnému plechu. Umyjete ho jednoducho tak, že doňho nalejete horúcu vodu, saponát a vložíte jeden až dva obrúsky. Tie mastnotu doslova vypijú a plech umyjete oveľa ľahšie.

Proti elektrizujúcim vlasom

Elektrizujúce vlasy sú večným zimným problémom. Vlasy rozlietané do všetkých strán, v tom najhoršom prípade sa vám prilepia na tvár – nič príjemné. Našťastie, je tu skvelý návod, ako ich dať do poriadku. Napichnite na kefu cez „hroty“ jeden obrúsok a prečešte si korunu krásy. Funguje to?

 woman-1320810-960-720_1522518077.jpg

Čisté auto

Nemusíte siahať po drahom čistiacom prostriedku, aby ste mali auto čisté. Stačia vám detské obrúsky, ktorými jednoducho utriete prach vo vnútri auta. K tomu príjemná vôňa. Radosť šoférovať!

Zalepia obálky

Hoci dnes je väčšina obálok samolepiacich, stále sa nájdu tie, ktoré si vyžadujú zalepenie. Olizovanie obálok je pritom pre mnohých priam nechutné. Nahraďte sliny radšej detskými obrúskami. Uvidíte, ako ich oceníte!vyriešení každodenných starostí!

 

Ilustračné foto: Pixabay.com

Janka P.

Ďalšie články od autora Janka P.

Starostlivosť o pokožku na jar
Recepty na domácu zmrzlinu, z ktorej nepriberiete!
Úžasné domáce triky, ktorá vám ušetria čas i peniaze!
Recepty na domáce limonády: Osviežia, zaženú smäd a neublížia postave!
Diéta z doby kamennej: Čo sa skrýva pod paleo stravovaním?
Jarné zdravie z byliniek
Zázračné účinky bozkávania. Toto všetko sa deje s naším telom pri prejave nežnosti!
Ako zahnať jesenný splín?

Ďalšie články na podobné témy

Sama na Vianoce - ako prežiť sviatky pokoja aj keď ste sama
Osvedčené tipy na darčeky pre najbližších
Valentín s krásnymi nechtami!
Práca z domu alebo ako si zariadiť home office
Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť
Chorvátsko trochu inak - Slavónia na jeseň
Chcete cestovať? Ponúkame vám 10 tipov od skúseného cestovateľa
Vianoce v Španielsku