Dlhé vlasy rýchlo? Tu je pár tipov!
18. 10. 2019 | Simona

Dlhé vlasy rýchlo? Tu je pár tipov!

Ani vy sa nemôžete vzdať detského sna o krásnych vlasoch siahajúcich aspoň po pás? Alebo možno banujete spontánny nápad ostrihať sa na páža. V tomto článku vám ponúkame niekoľko tipov ako docieliť, aby vaše vlasy rástli rýchlejšie a boli krásne a zdravé.

 

Otázka: ,,Ako rýchlo rastú vlasy?“

To záleží od viacerých faktorov:

Podľa istého zahraničného výskumu narastú vlasy za mesiac cca 2, 5 – 3 cm.  Vlasy rastú v troch fázach. Prvá, aktívna, ktorá trvá približne 2 – 8 rokov. Nasleduje prechodná fáza, kedy vlasy prestanú rásť a táto trvá 4 – 6 týždňov. No a posledná, ,,pokojná/ oddychová“ fáza, kedy vlasy prirodzene vypadávajú trvá 2 – 3 mesiace. V priemere máme na vlasovej pokožke 90 – 95% vlasových folikulov v aktívnej fáze. A približne 5 – 10% sa nachádza v poslednej, oddychovej fáze. Čo z toho vyplýva? Denne nám vypadne či už prirodzene alebo pri česaní približne 100 – 150 vlasov.

,,Počas jarnej únavy sa lámavosť a vypadávanie vlasov môže zvýšiť!“

Ako teda nakopnúť aktívnu fázu a naštartovať rýchlejší rast vlasov? Vyskúšajte nasledujúcich pár trikov. A pokiaľ vlasy aj napriek tomu nebudú rásť tak rýchlo ako by ste možno chceli, zabezpečíte im zdravie, starostlivosť, pružnosť a lesk.

photo-1496124134604-7493ec63de68_1522659055.jpg

Nezabúdajte na vitamíny a minerály

Nemyslíte tým teraz tabletky, ktoré zaručujú rýchly rast vlasov. Tým sa radšej vyhnite. Na to, aby vlasy rástli potrebuje telo veľa energie a preto je dobré ho podporiť látkami, ktoré mu pomôžu. Stavte na vitamíny A, E, B, D a C, ktoré podporujú zdravý rast vlasov a znižujú riziko vypadávania. Dobrý môže byť aj zinok, ktorého keď má telo nedostatok môže spôsobovať nadmerné vypadávanie vlasov.

Esenciálne oleje

Tiež sa odporúčajú esenciálne oleje ako je napríklad rozmarínový či mätový, ktoré vraj môžu stimulovať rast vlasov. Pozor, neaplikujte esenciálne oleje na pokožku hlavy alebo vlasy priamo! Skombinujte ich s kokosovým alebo ricínovým olejom a pridajte či už do šampónu alebo si urobte vlasovú masku. Istá štúdia ukázala, že tekvicový olej dokáže znížiť riziko vypadávania vlasov až o niekoľko percent. Preto ak je toto váš prípad, pár kvapiek skúste dať do svojho obľúbeného šampónu a počkajte na výsledok.

Nadmerná konzumácia bielkovín

Pokiaľ veľmi často používate kulmu alebo fén, prosto, pokiaľ používate na úpravu vlasov príliš veľa ,,tepla“ vlasy sa môžu poškodiť. A práve proteíny  vám môžu pomôcť predísť týmto následkom. Avšak, dávajte si pozor, aby ste v strave neprijímali nadmerné množstvo! Nadmerný príjem bielkovín môže mať nepriaznivý vplyv na obličky. Vo všeobecnosti je lepšie proteíny prijímať zo stravy a nie z výživových doplnkov.

Ilustračné foto: Unsplash.com

Simona

Mať zmysluplný cieľ je pre mňa dôležité rovnako ako spoznávanie ďalekého, ale aj blízkeho sveta. Nové podnety, ,,farby" či kultúry sú pre mňa inšpiráciou nie len v písaní, ale aj v bežnom každodennom živote.

Ďalšie články od autora Simona

Dosť sklamaniam. Prečo sa tak rýchlo zamilujeme?
Nečakané činitele v domácnosti spôsobujúce stres
Neustále studené končatiny? Prezradíme vám, čo je za tým!
Otázky, ktoré posunú váš vzťah ďalej
Sviatočné raňajky bez výčitiek – 3 super recepty, ktoré musíte tento rok vyskúšať aj vy
Dávate si správne novoročné predsavzatia?
Ako prežiť Vianoce v pokoji, aj keď ich nemám rada
Detailný návod ako sa (konečne) MAŤ RADA

Ďalšie články na podobné témy

Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť
Jednoduché triky pre krásne vlasy
Krásna i s akné! Hviezda Instagramu sa nebojí priznať boj s týmto ženským nepriateľom
Perfektný plesový účes hotový za päť minút!
Revolučné zubné pasty na prírodnej báze. Spoznajte ich!
Ako sa zbaviť mastných vlasov?
Iná farba vlasov každý druhý deň? Prečo nie!
Chcete začať cvičiť? Pridajte sa k týmto ženám!