Do boja s chrípkou
19. 1. 2023 | PR Servis

Do boja s chrípkou

Chrípka naplno zasiahla už pre Vianocami. Mnoho z nás strávilo sviatky pokoja a radosti, pokojne a (bez)radostne pod perinou. Očakáva sa druhá vlna tohto nepríjemného ochorenia a preto by sme sa mali na jej príchod vopred pripraviť.

Prinášame vám pár tipov, ako prvé mesiace roka prežiť v plnom zdraví.

Strava je základ

Chrípka je nepríjemná v tom, že napáda všetky centrá imunity. Ide od pľúc cez trávenie a preto je nevyhnutné v prvom rade povzbudiť imunitu. A ako na to prírodnou cestou?

Prvým krokom by malo byť odľahčenie stravy. Po období ťažšej stravy a väčšieho množstva cukru, je práve toto obdobie vhodné na obmedzenie mäsa, mliečnych výrobkov, bielej múky, ale hlavne sladkostí, sladených nápojov a spracovaných potravín. Namiesto toho vsaďte na väčšie množstvo kvalitného ovocia a zeleniny, vyskúšajte smoothie, či ovocné šťavy. Dbajte na dostatočný príjem vody a doplňujte probiotiká, napríklad kyslou kapustou. Vaše telo vám za jeho odľahčenie poďakuje lepším trávením a silnejšou imunitou. 

obrazok2_1674119254.jpg

Ostaňte v pohode

Nielen fyzické, ale aj psychické zdravie výrazne ovplyvňuje stav imunity. Odstráňte zo svojho života strach, smútok, napätie a namiesto toho skúste ostať v pohode. Dbajte na dostatočné množstvo spánku, užívajte teplo rodinného krbu, trávte veľa času s ľuďmi, ktorých máte radi. Venujte sa aktivitám, ktoré vám hladkajú dušu.

Využite prírodné doplnky výživy

Je pravda, že v prvých mesiacoch roka má naše telo čo robiť, aby vydržalo v zdraví. Málo slnka, menej pohybu, náročné obdobie po Vianociach – to všetko mu prilieva do kotlíka. Myslite na to a skúste v tomto obdobiť vsadiť aj na prírodné doplnky výživy, ktoré vedia naštartovať. Môžete skúsiť napríklad kajanské korenie, cesnak, zázvor, rakytník. Niektorí tiež nedajú dopustiť na mediciálne huby ako Reishi, či Cordyceps a pri chorobe zase na Dračiu krv, Acerolu, či Koloidné striebro. A, udržujte v čistote aj svoj nos – skúste konvičku na preplachovanie s vodou telesnej teploty a trochou soli. Uvidíte, v zdraví vydržíte dlhšie. 

 

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Neviete sa dočkať leta? Spríjemnite si čakanie dovolenkovými tipmi
Prečo je vinylová podlaha skvelá voľba?
Prejavy a riešenia problémov s ohrievacím telesom práčky
Čo si obuť počas prebiehajúcej zimy? Tri tipy na štýlovú obuv
Tri dobré rady, ktoré vám uľahčia písanie bakalárskej práce
Medzi najobľúbenejšiu tieniacu techniku patria rolety. Viete prečo?
Chcete si doma tlačiť kvalitné fotografie? Akú tlačiareň si vybrať?
Záhrada ako z magazínu

Ďalšie články na podobné témy

Nadbytok či nedostatok? Ako viem, že mám zinku tak akurát
Ako pripraviť imunitu do Nového roka?
Dva klinčeky denne: tieto zmeny budete chváliť do neba!
Céčko nie je žiadne béčko
Wobenzym s nami už 30 rokov
Dva tipy na užitočné doplnky výživy, ktoré by ste mala vyskúšať
Pomôžte vlasom prirodzenou cestou
Oslabená imunita: Ako sa vyhnúť neželaným problémom?