Do boja s chrípkou
19. 1. 2023 | PR Servis

Do boja s chrípkou

Chrípka naplno zasiahla už pre Vianocami. Mnoho z nás strávilo sviatky pokoja a radosti, pokojne a (bez)radostne pod perinou. Očakáva sa druhá vlna tohto nepríjemného ochorenia a preto by sme sa mali na jej príchod vopred pripraviť.

Prinášame vám pár tipov, ako prvé mesiace roka prežiť v plnom zdraví.

Strava je základ

Chrípka je nepríjemná v tom, že napáda všetky centrá imunity. Ide od pľúc cez trávenie a preto je nevyhnutné v prvom rade povzbudiť imunitu. A ako na to prírodnou cestou?

Prvým krokom by malo byť odľahčenie stravy. Po období ťažšej stravy a väčšieho množstva cukru, je práve toto obdobie vhodné na obmedzenie mäsa, mliečnych výrobkov, bielej múky, ale hlavne sladkostí, sladených nápojov a spracovaných potravín. Namiesto toho vsaďte na väčšie množstvo kvalitného ovocia a zeleniny, vyskúšajte smoothie, či ovocné šťavy. Dbajte na dostatočný príjem vody a doplňujte probiotiká, napríklad kyslou kapustou. Vaše telo vám za jeho odľahčenie poďakuje lepším trávením a silnejšou imunitou. 

obrazok2_1674119254.jpg

Ostaňte v pohode

Nielen fyzické, ale aj psychické zdravie výrazne ovplyvňuje stav imunity. Odstráňte zo svojho života strach, smútok, napätie a namiesto toho skúste ostať v pohode. Dbajte na dostatočné množstvo spánku, užívajte teplo rodinného krbu, trávte veľa času s ľuďmi, ktorých máte radi. Venujte sa aktivitám, ktoré vám hladkajú dušu.

Využite prírodné doplnky výživy

Je pravda, že v prvých mesiacoch roka má naše telo čo robiť, aby vydržalo v zdraví. Málo slnka, menej pohybu, náročné obdobie po Vianociach – to všetko mu prilieva do kotlíka. Myslite na to a skúste v tomto obdobiť vsadiť aj na prírodné doplnky výživy, ktoré vedia naštartovať. Môžete skúsiť napríklad kajanské korenie, cesnak, zázvor, rakytník. Niektorí tiež nedajú dopustiť na mediciálne huby ako Reishi, či Cordyceps a pri chorobe zase na Dračiu krv, Acerolu, či Koloidné striebro. A, udržujte v čistote aj svoj nos – skúste konvičku na preplachovanie s vodou telesnej teploty a trochou soli. Uvidíte, v zdraví vydržíte dlhšie. 

 

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Ako na starostlivosť o pleť na jeseň?
Naozaj ženy nevedia grilovať alebo sa len muži predvádzajú?
Ako zapôsobiť: Prvé rande pod holým nebom
Dámske čižmy- symbol topánkovej jesene
Jesenné trendy kabeliek v roku 2023
Bielenie zubov: Urob si sám alebo navštíviť odborníka?
Outfity na pláž: čo si obliecť a ako zažiariť
Spirulina a jej efektívne účinky na organizmus

Ďalšie články na podobné témy

Nadbytok či nedostatok? Ako viem, že mám zinku tak akurát
Ako pripraviť imunitu do Nového roka?
Dva klinčeky denne: tieto zmeny budete chváliť do neba!
Céčko nie je žiadne béčko
Wobenzym s nami už 30 rokov
Dva tipy na užitočné doplnky výživy, ktoré by ste mala vyskúšať
Pomôžte vlasom prirodzenou cestou
Oslabená imunita: Ako sa vyhnúť neželaným problémom?