Dobre vyzerať je vyjadrením rešpektu voči spoločnosti
13. 3. 2019 | Bohumila

Dobre vyzerať je vyjadrením rešpektu voči spoločnosti

Dnes máme pre Vás zamyslenie o kráse a zdraví človeka z iného pohľadu. Cez víkend som sa zúčastnila učenia tibetského lámu Tulku Lobsanga, ktorý opäť navštívil Bratislavu.

Rinpoche Tulku Lama Lobsang je tibetský duchovný vodca, 8. reinkarnácia tibetského lámu Nyentse, budhistický majster, učiteľ, liečiteľ, lekár tradičnej tibetskej medicíny a astrológ. Láma cestuje po svete a prednáša verejnosti na rôzne témy.

Do Bratislavy zavítal učiť o sile odpustenia, ale dotkli sme sa aj témy krásy a zdravia, verím, že nie náhodou.

Podľa lámu, starať sa o seba a starať sa o svoju telesnú krásu a zdravie je vyjadrením nášho rešpektu voči spoločnosti. Malo by byť naším cieľom vyzerať a cítiť sa čo najlepšie, ako je za našich momentálnych podmienok možné. Každý z nás sa rád pozerá na upravených, učesaných, čistých a voňavých ľudí. Preto každý z nás by sa mal denne s láskou starať o svoje telo.

Rozdávať krásu

Nie nadarmo sa hovorí - v zdravom tele zdravý duch. Tiež fyzická krása nám pomáha lepšie sa cítiť psychicky. Spomenula som si napríklad na vizážistky, ktoré chodia zadarmo upraviť babičky do domovov seniorov či do nemocníc. Alebo projekt, kedy kaderníčky pripravujú parochne pre ženy choré na rakovinu. Krása a pocit, že som krásna alebo krásny lahodí a povznáša dušu. Spúšťa procesy uzdravenia v tele, navodzuje u človeka nádej, optimizmus, radosť, zlepšuje sa celkové psychické rozpoloženie. Krása má význam.

fernanda-prado-1364659-unsplash_1552430923.jpg

Celá táto lekcia mi priniesla veľký dar. Pochopila som a dokázala pomenovať celé svoje poslanie, kráse a vizáži sa venujem 14 rokov s tým, že cítim a viem, že je za tým niečo viac, než predaj líčidiel a uspokojenie ega. Pomáhať objaviť a vyniesť na svetlo jedinečnú krásu každého človeka ma dokonale napĺňa a viem, že to je moja cesta. Aj vďaka LR Health & Beauty, kde kráča krása prirodzene ruka v ruke so zdravím, sa mi darí žiť v dokonalom súlade sama so sebou.

Ak potrebujete poradiť s výberom líčidiel či čímkoľvek iným na tému dekoratívnej kozmetiky, som tu pre vás. 

Článok bol napísaný autorkou pre portál Helou.cz. Zdielame ako guestblog. 

Ilustračné obrázky: unsplash.com

Bohumila

Zakladateľka a "mama" portálu. Zaujíma sa o osobný rozvoj, motiváciu, takisto je technologický geek. Miluje kvalitnú kozmetiku a oceňuje úprimný dialóg. Motto: Kde je vôla, tam je cesta. 

Ďalšie články od autorky Bohumila

Dve presvedčenia, ktoré už nám neposlúžia
Frederik Olšák: Farebný svet je jeho darom od Boha
Petra Hederová: K písaniu som sa dostala v období vzťahovej a životnej krízy
Eva Mária Rohrman: ,,Úspech pre mňa znamenal kedysi niečo úplne iné ako teraz''
Nájdi svoje PREČO
Automatická kresba
S úsmevom získaš viac!
Katarína Molnárová: „Manažuj svoju energiu, nie svoj čas“

Ďalšie články na podobné témy

Ako sa starať o pleť v zime?
Nebojte sa priznať farbu! - ako na kreatívny účes?
Kde kúpiť kvalitné prípravky a kozmetiku pre ošetrenie vlasov?
Recenzia kozmetiky: BIOSILK Volumizing Therapy
Gosh Smokey Eyes Palet
Revolučné zubné pasty na prírodnej báze. Spoznajte ich!
Korektor a rozjasňovač pre bledule GOSH BB SKIN PERFECTING KIT
Simona Krainová predstavila exkluzívnu vôňu Tom Ford Fucking Fabulous

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.