Dobrodružstvo je nebezpečné, ale rutina je smrteľná
25. 5. 2017 | Zuzana

Dobrodružstvo je nebezpečné, ale rutina je smrteľná

Tento citát je pravdivý ako málo čo. Robiť dookola tie isté veci je veľmi pohodlné a bezpečné. Je to taká stávka na istotu. Už vieme, čo nás čaká za rohom. Dokonca to ani nemusí byť vždy prijemná záležitosť, ale keď vieme do čoho ideme, tak nám to je fuk. Celý ten proces rutiny je už tak rutinný, že nepotrebuje žiadnu našu pozornosť. 

Je to pre nás výhodné, pretože sa nemusíme o nič starať. Rutina je jednoducho bezpečná. Všetko je dokonale nalinkované, dokonca aj my ideme ako švajčiarske hodinky, preto by sa mohlo zdať, že je všetko v poriadku. Naozaj máte ten pocit? Skúste na túto otázku nechať odpovedať vaše srdce.

Prečo je rutina smrteľná?

Lebo zabíja pomaly, ale isto. Dlhodobý pobyt v istotách a stereotypoch bez ochoty ku zmenám, bez chuti poznávať, skúšať a učiť sa nové veci z nás vysaje všetku energiu. Robiť roky tie isté činnosti, opakovať tie isté postupy a dosahovať tých istých neuspokojivých výsledkov vedie akurát tak od jednej ku druhej stene našej komfortnej zóny, v ktorej sme zatvorení. Nevieme kadiaľ von, prečo ísť vlastne von a nevieme, čo tam vonku na nás čaká, preto sa radšej otočíme a ideme opäť tou istou známou cestou bezradnosti naspäť. Uväznení v rutine nemáme šancu zistiť kým naozaj sme.

Ako opustiť komfortnú zónu?

No mohlo by sa zdať, že je to veľký problém, ale naozaj nie je. Obrazne povedané stačí si zabaliť kufre a odísť. Dokonca k tomu nepotrebujete ani žiadny cestovný doklad. To, čo však na ceste za hranice pohodlia rozhodne budete potrebovať je vaše rozhodnutie. Keď ste naozaj rozhodnutí, tak sa môžu dať veci do pohybu. Môžu sa diať zázraky, lebo s pevným rozhodnutím to jednoducho urobíte. Hups a naraz ste za hranicou. Okrem skvelých nových zážitkov sa môžete tešiť na stretnutie s novými ľuďmi. Iba za hranicami komfortu je možné stretnúť človeka, ktorý vám zmení život. Tým človekom ste Vy sami. Vaše dobrodružstvo teda môže smelo začať. Konečne máte priestor na sústredenie a zameriavanie vlastného dobra, toho najlepšieho z vás, k vytvoreniu niečoho neopakovateľného. Niečoho, čo vám bude dávať hlboký význam a bude prinášať prospech aj ostatným ľuďom. Pravdou preto ostáva, že dobrodružstvo nie je bezpečné a treba sa o neho veru s láskou postarať. Keď to však dokážeme a krok po kroku prekonáme svoje vlastné limity,  tak nám život začne konečne dávať ten pravý zmysel.

Ilustračné foto: Pixabay.com 

 

Zuzana

Ďalšie články od autora Zuzana

Seriál duchovná numerológia: kozmická trojka
Seriál duchovná numerológia: význam čísla 2
Seriál Duchovná numerológia: význam číslic I.
Syndróm záchranára a túžba pomáhať svetu
Seriál Duchovná numerológia: výpočet numerologickej mriežky
Seriál Duchovná numerológia: Vďaka alchýmii čísiel sa o sebe dozvieme viac
Detox pomocou empsomskej soli zaručene naštartuje váš lymfatický systém
Recepty na domáce iontové nápoje

Ďalšie články na podobné témy

Andrea Trávničková: Naučila som sa, že v akomkoľvek rozhodnutí je vždy kus dobra
Keď máte jasný cieľ, musíte na ňom pracovať
S úsmevom získaš viac!
Pozvánka: Prosperuj vďaka svojmu talentu!
Úspešné mamičky, ktoré dokázali skĺbiť materstvo a kariéru. Zvládnete to aj vy!
Miroslava Horňáková: Nerealizovaný sen vždy bude len snom
Katarína Szárazová: Základ spokojného a naplneného života je rovnováha
Dve presvedčenia, ktoré už nám neposlúžia