Dobrovoľní, digitálni nomádi, alebo sedím si na pláži a zarábam aj po 40-ke
16. 6. 2017 | Evuschka

Dobrovoľní, digitálni nomádi, alebo sedím si na pláži a zarábam aj po 40-ke

Už vám není dvacet, třicet ani třicetpět?  Život vám krásne preteká a dostávate  sa do bodu, kedy si poviete,  že takto už nechcem ísť ďalej a toto predsa nemôže byť všetko....Vnútorne aj navonok  dávate  stopku klasickému spôsobu 8 až 16 , umytiu zubov, riadu, večernému TV programu, zalezeniu do postele a znovu sa pozretiu do očí tým istým veľmi „príjemným“  kolegom. Toto celé sa opakujúc už dve desiatky rokov.  Veď musí byť aj niečo iné.  Podnikateľské plány ste už hodili za hlavu, lebo vystresovaný ste aj bez absolvovania návštev príslušného daňového a iných úradov.

Ako a kde začať

A tu zrazu čítate článok o digitálnom nomádstve. Šta eta? Digitálne nomádstvo -  moderný životný štýl  súčasných dvadsiatnikov ? Ha? A čo ja,  odvážna štyridsiatnička? Mne predsa nebudú trendové  články určovať či a za akých okolností sa môžem stať dobrovoľným kočovníkom.  Inak pre vysvetlenie, ak ste sa s týmto pojmom ešte nestretli, tak zjednodušene by som opísala digitálne nomádstvo ako formu dobrovoľného nomádstva, teda voľného túlania sa svetom z miesta na miesto s laptopom a  kamerou v ruke, s káblami,  digitálnym príslušenstvom a  3-4 osobnými vecami v ruksaku.

Môžete sa vydať na cesty ako jednotlivec, ale nie je zlé keď máte po ruke kamoša, ktorý poradí, rozosmeje, takže preto na potulkách svetom stretnete partiu freelancerov,   ktorí prečesávajú svet formou dlhých dovoleniek a popritom vďaka moderným technológiám čo to zarobia. Najlepšie je nájsť si nejakú skupinku šikovných a skúsených „diginomadov“ nechať sa od nich inšpirovať a potom sa vydať na cesty.

Na začiatok zostaňte v Európe

Prvé cesty by mali byť menej náročné, radšej nie cezoceánske. Zostaňte na rodnej európskej hrudi a keď sa vám zacnie za domovom, ste doma za pár hodín. Ak vás láka aj exotickejšie cestovanie, pozrite si aj tieto tipy na destinácie pre digitálnych nomádov. Na stránke nomadlist.com je zoznam všetkých krajín, ktoré sa oplatí takto navštíviť. Prv ako vyrazíte hoci aj na Európsku digi jazdu, otestujete sa, či ste vôbec vhodný typ a zodpovedajte si na tieto otázky :

Ilustračné foto: Pexels.com

Ďalšie články od autora Evuschka

Novoročné oslavy po španielsky
Vianoce v Španielsku
Staňte sa konečne milionárkou
Robte len to, čo vás baví
Neklikajte, zarábajte
Ako ne/zarábať na internete
Mikropráca, alebo práca z obývačky
Pozvanie na letné tvorenie, kurzy pre malých aj veľkých

Ďalšie články na podobné témy

Návrat do zamestnania po rodičovskej dovolenke - ako sa s ním vysporiadať?
Otvorte sa možnostiam
Práca z domu
Základné zručnosti virtuálnej asistentky
Úspešné mamičky, ktoré dokázali skĺbiť materstvo a kariéru. Zvládnete to aj vy!
Rozhovor týždňa: Nazrite s nami za Okienko snov
Koľko stojí výťah do neba?
Dve presvedčenia, ktoré už nám neposlúžia