Dokonalý odpočinok na záhrade vďaka pergole
28. 5. 2021 | PR Servis

Dokonalý odpočinok na záhrade vďaka pergole

Letné mesiace sa nezadržateľne blížia a to znamená, že čoraz viac času budeme tráviť na svojich záhradkách a užívať si príjemné slnečné lúče. Aby ste si svoj odpočinok mohli vychutnať čo najlepšie a nemuseli sa strachovať o zmeny počasia, pergola poskytuje vynikajúce vlastnosti, vďaka ktorým sa stane vaším najobľúbenejším miestom v celom dome.

Prečo by ste mali začať uvažovať nad pergolou?

Pergoly, najmä tie hliníkové, sú ideálnou ochranou pred vetrom, a zároveň vytvárajú príjemný tieň, ktorý oceníte obzvlášť v horúcich letných dňoch. Ak sa raz rozhodnete zadovážiť si pergolu, svoje rozhodnutie určite neoľutujete a stane sa neoddeliteľnou súčasťou vašej záhrady, kde jej využitie oceníte pri rôznych príležitostiach či aktivitách. Jedná sa o skvelé miesto na odpočinok, konverzáciu s priateľmi a rodinou alebo napríklad prácu z domu.

Pergola je investíciou, ktorá sa vám prostredníctvom príjemne strávených chvíľ bude vracať veľa rokov. Výhody pergoly z hliníka sú početné a za najväčšiu z nich možno považovať vysokú odolnosť a dlhú životnosť, ktorá sa počíta na desaťročia. Rozhodujúcim faktorom pre stavbu pergoly môže byť aj fakt, že nepodlieha pôsobeniu prírodných vplyvov, a preto si nevyžaduje ani váš čas či peniaze na údržbu.

Moderná pergola k modernému domu

Rovnako ako altánok, ani pergola nemusí byť súčasťou domu, ale môže byť aj samostatne stojaca. Je však potrebné myslieť na to, aby ladila s exteriérom vášho domu a nepôsobila ako „päsť na oko“. Krok vedľa rozhodne neurobíte, ak siahnete po modernej bioklimatickej pergole, ktorá je vyrobená prevažne z hliníka. Vďaka svojmu modernému a dizajnovo čistému prevedeniu, bude takáto pergola skvelým a predovšetkým funkčným doplnkom vášho domu. K dispozícii máte množstvo farebných prevedení ako aj imitácií prírodných materiálov, vďaka čomu dokážete bioklimatickú pergolu prispôsobiť presne vášmu vkusu.

 ova-pergola-placeo-3screeny-zilina002_1622191382.jpg
Pergola s naklápacími lamelami Placeo 450. Zdroj: sunsystem.sk

Tento typ pergoly dokonale ochráni všetko, čo je pod ňou, a tak tam môžete ponechať záhradný nábytok, gril a iné príslušenstvo terasy, a to po celý rok. Naklápacie lamely hliníkovej pergoly udržia počas zimy aj značnú vrstvu čerstvého snehu. Lamely je možné úplne uzavrieť, alebo ich natočiť až do uhla 140 stupňov, vďaka čomu vás pergola ochráni pred akýmkoľvek počasím a umožní optimálnu cirkuláciu vzduchu. Bioklimatická pergola sa jednoducho prispôsobí vám a vonkajším podmienkam. Komfortný odpočinok si vďaka moderným technológiám užijete počas akýchkoľvek teplôt.

Pergola dokáže spríjemniť každú príležitosť

Či už si chcete vychutnať voľný čas na čerstvom vzduchu v obklopení prírody priamo u vás doma, alebo usporiadať vonkajšie rodinné stretnutie či rodinnú oslavu, na pergolu jednoducho nedáte dopustiť. Vďaka vonkajšiemu sedeniu prináša pergola príjemnejšiu atmosféru než bežné oslavy v reštaurácii a ako bonus môžete napríklad pokojne grilovať bez toho, aby ste sa museli obávať akýchkoľvek zmien počasia.

Najkrajší deň života na záhrade

Čoraz častejším trendom sú aj vonkajšie svadby, resp. svadobné obrady na záhrade. Svadba na záhrade má svoje špecifické čaro a pre menší počet hostí je ideálnym riešením, ktoré dokonca ušetrí nejaké to euro z rodinnej peňaženky. Práve pre túto príležitosť je altánok či pergola vynikajúcim riešením.

Nielen dážď, ale aj príliš silné slnko môže svadbu znepríjemniť. Preto je dobré, ak máte dopredu pripravené „záchranné“ miesto, na ktorom sa môžu svadobčania schovať pred dažďom či silnými slnečnými lúčmi. Na tento účel dokonale poslúži aj spomínaná pergola, ktorú v prípade dokonalého počasia môžete využiť aj ako miesto pre kapelu či občerstvenie.

nadherna-sunsystem-svadba-venku_1622191418.jpg
Svadba na záhrade má svoje čaro.

Keď párty, tak jedine vonku

Letné mesiace sú priam stvorené na takzvanú „garden party“. Pripravovať však takúto zábavu bez možnosti úkrytu pred zlým počasím je pomerne riskantné a presunúť celú párty do interiéru domu zas nie je praktické. Pergola je preto ideálnym spoločníkom, ktorého môžete ľahko vyzdobiť papierovými girlandami či obľúbenými reťazami z LEDiek, ktoré vyniknú najmä v noci a celej oslave dodajú nezabudnuteľnú atmosféru.

Wellness na záhrade

Netradičným využitím altánku či pergoly môže byť ich premena na vaše privátne wellness centrum. Vďaka exteriérovým vírivkám si môžete dopriať relax na čerstvom vzduchu priamo u vás na záhrade a o nepriaznivé počasie sa vôbec nemusíte strachovať.

Prispôsobte si ju podľa seba

Zabudnite na to, že pergola je iba nudnou alternatívou altánku. Ako miesto pokoja môže vďaka niekoľkým doplnkom slúžiť mnohým príležitostiam. Rovnako ako v interiéri vášho domu, aj v tomto prípade veľmi záleží na nábytku, ktorým priestor pergoly vybavíte. Ak preferujete spoločné posedenia v kruhu rodiny, pod vašou pergolou by nemala chýbať zostava jedálenského stola a stoličiek či lavíc. Lacnejšou alternatívou v mnohých dostupných variantoch je plastový záhradný nábytok.

Ak dávate prednosť skôr pokojnému odpočinku, premeňte si vašu pergolu na tzv. „obývačku v exteriéri“. Na trhu je dispozícii veľký výber vonkajších sedacích súprav s vysokou kvalitou a odolnosťou. Komfort sedenia je porovnateľný s interiérovými sedačkami, ale vankúše sú odolnejšie voči vlhku a ľahšie sa čistia. Doladiť atmosféru podľa vašich predstáv vám následne pomôže vhodné osvetlenie pergoly, napríklad LED svetlami.

 

96-4-miestna-sedacia-suprava-new-polo_1622191414.jpg
4-miestna sedacia súprava New Polo. Zdroj: sunsystem.sk

Keď bude vaša pergola stáť na veternom, prašnom mieste, kde neustále poletuje dotieravý hmyz, hodí sa bočné strany pergoly vybaviť modernou screenovou roletou. Tá zamedzí priechodu vetra, dažďa, snehu, prachu aj hmyzu. Pod pergolou tak bude príjemne a čisto.

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Posilňovanie panvového dna bez cvičenia? Áno!
Na ceste ku zdravšej pokožke a vlasom
Vykročte do nadchádzajúcej sezóny s Remonte!
Dôležitosť pravidelnej údržby a servisu chladiacich zariadení pre predĺženie ich životnosti
Použitie PUR a PIR Panelov v chladničkách a mrazničkách: Ako zabezpečiť ideálne podmienky pre skladovanie potravín
Ako minimalizovať poškodenie a potrebu opráv pri hliníkových dverách?
Krok za krokom: Ako svojpomocne opraviť poškodenú koženú sedačku?
Vediete priemyselnú firmu? Malá rada k elektromotorom

Ďalšie články na podobné témy

Rám postele do manželskej spálne
5 tipov, ako jednoducho premeniť váš balkón na oázu pokoja
Prečo sa oplatí používať ekologické čistiace prostriedky a aké sú ich výhody?
5 tipov ako zvládnuť vianočnú výzdobu za pár minút
Viete ako si zariadiť domácnosť s pomocou jednoduchých feng suei zásad?
Poznáte tieto spôsoby, pomocou ktorých si môžete vypestovať vlastné potraviny vo svojom byte?
Plánujete prerábať interiér? Nechajte si vytvoriť návrh interiéru
Viete ako si spríjemniť bývanie s pomocou týchto jednoduchých dekorácií?