Dosť sklamaniam. Prečo sa tak rýchlo zamilujeme?
20. 7. 2020 | Simona

Dosť sklamaniam. Prečo sa tak rýchlo zamilujeme?

Keď sa ako z jasného neba objaví na prvý pohľad ten pravý ešte predtým, ako skočíte do vzťahu, urobte krok späť. Zhlboka sa nadýchnite a ružové okuliare vráťte do kabelky. Nedávajte svoje srdce mužovi, keď je ešte príliš skoro.

Je dobré stretávať sa s mužmi. Je dobré randiť, rozprávať sa, flirtovať, ale tiež je dobré mať svoje hranice a namiesto srdca zobrať do hrsti aj úsudok zdravého sedliackeho rozumu. Aj keď si to nechceme priznať, stane sa, že stretneme muža a zdá sa nám byť celkom sympatický. Už po prvom stretnutí si predstavujeme, aké svadobné šaty by sme chceli a kde budeme tráviť medové týždne. Možno som to teraz trochu prehnala, ale takto uvažovať je v istých prípadoch práve také – prehnané.

Dôvody, prečo končíme vo vzťahu skôr než by bolo zdravé je mnoho. Sú nimi napríklad:

Verte alebo nie, ale všetky máme možnosť rozhodnúť sa. S kým budeme tráviť čas a do koho budeme (emočne) investovať. Pri túžbe byť s niekým prehliadame tzv. ,,red flags“, varovné signály len preto, aby sme niekoho mali a možno zalepili poranenia a neistoty. Priznajte si to. Koľkokrát ste sa zaľúbili do hulváta? Koľkokrát ste sa vzdali svojich snov a ambícií len preto, aby ste mohli byť s ním?

Dozrel čas, aby sme si prestali klamať a pozerať sa na svet cez ružové okuliare rýchlo kvasnej lásky. Milé dámy, nastavte si štandardy a hranice, z ktorých v ŽIADNOM PRÍPADE NEPOĽAVUJTE!

Sme úžasnými bytosťami, zaslúžime si nádherný partnerský život

Kto povedal, že partnerstvo musí byť bezproblémové od začiatku až do konca? To je život, ktorý prináša mnohé výzvy, ktoré je treba prekonať, ale o tom som nechcela...

Prestaňte si myslieť, že romantická láska vyrieši všetky vaše problémy a keď príde ten pravý všetko si sadne tam kam má a všetko bude čarovné a úžasné a neviem aké. Nebojte sa toho, že ste slobodná. Spoznávajte, objavujte, žite. A zo všetkého najviac, žiarte!

 photo-1500771967326-9b2f6200d1c6_1537690977.jpg

Nedovoľte, aby s vami zaobchádzali zle – správajte sa ako kráľovná

To, ako sa vidíme my samy a ako si samy seba ceníme, stavia zrkadlo tomu ako sa na nás pozerajú ostatní. Keď vás niekto urazí alebo sa vám niečo nepáči, nenechajte to len tak, ako že ste to prehliadli. Postavte sa sama za seba a prezentujte svoju vlastnú pravdu. Ak vás niekto nebude rešpektovať, prípadne sa vám vysmievať, je to znak toho, že tento človek nepatrí do vášho života.

Buďte si istá tým, čo chcete

Nie len vo vzťahoch, ale celý náš život sa točí okolo nášho smeru a želaní. Každý z nás sa v istom momente začne zamýšľať nad tým, aké je jeho poslanie, čo chce v živote dokázať, kam sa dostať a čo po sebe zanechať. Keď neviete, čo chcete, život je taký všakovaký, ani makový ani višňový a prúd vás odnáša ani neviete kam. Zamyslite sa a hlavne precíťte, čo je pre vás vo vzťahu dôležité. Kedy je čas začať, kedy skončiť a kde môžete urobiť kompromis.

Zrazu sa začnete na mužov pozerať inak. Ľahšie odhadnete situáciu, varovné signály sa stanú zreteľnejšie, život jednoduchším a znesiteľnejším.

Zostaňte v rovnováhe

Keď zistíte, čo chcete a budete si ceniť samú seba, bude jednoduchšie vyznať sa v tom, či je práve ten alebo onen pre vás ten pravý. Vyhnete sa zlomnému srdcu a nemrháte časom. Uistite sa však, aby boli vaše štandardy realistické a zdravé.

Ilustračné foto: Unsplash.com

Simona

Mať zmysluplný cieľ je pre mňa dôležité rovnako ako spoznávanie ďalekého, ale aj blízkeho sveta. Nové podnety, ,,farby" či kultúry sú pre mňa inšpiráciou nie len v písaní, ale aj v bežnom každodennom živote.

Ďalšie články od autora Simona

Nečakané činitele v domácnosti spôsobujúce stres
Neustále studené končatiny? Prezradíme vám, čo je za tým!
Otázky, ktoré posunú váš vzťah ďalej
Sviatočné raňajky bez výčitiek – 3 super recepty, ktoré musíte tento rok vyskúšať aj vy
Dávate si správne novoročné predsavzatia?
Ako prežiť Vianoce v pokoji, aj keď ich nemám rada
Detailný návod ako sa (konečne) MAŤ RADA
Dlhé vlasy rýchlo? Tu je pár tipov!

Ďalšie články na podobné témy

Kľúč k šťastnému vzťahu je pochopiť muža a vážiť si ho
Partner mi nedokáže povedať, že ma ľúbi. Čo sa za tým skrýva?
Užite si február naplno nielen na Valentína!
Ako si Olívia lásku hľadala
Princ si vzal Meghan. Kto si vezme mňa?
Odstráňte problém vo vašom vnútri: Skryté príčiny, prečo ste single
Prenechajme kontrolu mužom a dovoľme si luxus v podobe pravého ženstva
Sú muži naozaj menej emocionálni než ženy?