Drevo ani zďaleka nepatrí len na retro schodištia
28. 11. 2021 | PR Servis

Drevo ani zďaleka nepatrí len na retro schodištia

Schodište je neodmysliteľnou súčasťou každého viacposchodového rodinného domu. Aj keď v posledných rokoch sú veľmi populárne takzvané bungalovy, čiže jednoposchodové domy, rozhodne sa nedá povedať, že by sa iné domy nestavali.

Drevo je skvelým nadčasovým materiálom. Asi ako každý materiál z prírody

Ak ste sa však pri návrhu svojho vytúženého domčeka rozhodla pre „klasickejšie“ riešenie a teda viacposchodový dom, určite ste si ihneď začala predstavovať ako by asi malo vyzerať vaše krásne schodište. Možností je samozrejme niekoľko.

Ako asi všetko aj schodištia sa dajú (okrem iných spôsobov) rozdeliť na moderné a tie „klasicky“ vyzerajúce. Čo však môžu mať tieto zdanlivé protipóly spoločné, je drevo. Áno, drevo vôbec nepatrí len rôznym rustikálnym, či retro schodištiam.

Samonosné drevené schodište, to je taká klasika. Drevo je nielen skvelý, ale do určitej miery aj nadčasový materiál (nielen) na schody. Pokiaľ budú vo vašom interiéri dominovať prírodné materiály, lepšiu voľbu ako drevené schodište asi ani nemôžete urobiť.

Drevo nie je moderné? Tak toto tvrdenie vôbec neplatí

Čo však robiť, ak podľa vás takto štýlové moderné schody nevyzerajú? Úplne zavrhnúť drevo a poobzerať sa po iných materiáloch? To nie je potrebné! Drevo nájde uplatnenie aj v interiéroch, ktoré sú dizajnované v trendovom minimalistickom štýle.

Stačí ho správne skombinovať s inými materiálmi. Skvelými adeptmi na túto úlohu sú kov a sklo. Že si neviete predstaviť kombináciu teplo a príjemne pôsobiaceho dreva s na pohľad chladivým kovom?

A práve preto je súčasťou takýchto schodíšť aj sklo. To dokáže tieto dva materiály skvelo spojiť. A zároveň vďaka svojej transparentnosti „otvorí“ celé schodište, ktoré tak bude pôsobiť sviežo a uvoľnene. A rovnako sa budete cítiť aj vy vo svojom novom dome.

Zdroj obrázka: Autor: Berg Dmitry / Shutterstock.com

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Oslabená imunita: Ako sa vyhnúť neželaným problémom?
5 tipov ako zvládnuť návštevu bez problémov
Tipy pre e-shopy a ako zvládať fungovanie eshopu
Ako postupovať pri likvidácii firmy a pri jej výmaze z OR?
Viete komu sa dnes oplatí riešiť úrazové poistenie?
TIP Čistota bez kompromisov
Rok 2022 bude priať živnostníkom a rodinným firmám. Ženy zohrajú kľúčovú úlohu
Ako investovať úspory, aby nám zarábali?

Ďalšie články na podobné témy

Ako vybrať koberec do detskej izby jednoducho a efektívne?
Aké sedačky sú v súčasnosti najpopulárnejšie?
Nie je darček ako darček. Čím potešiť blízkych?
Rám postele do manželskej spálne
Obal bez obáv – allinpackaging.sk
Ako urobit’ z vášho dvora útočisko pre vtáčiky
Ako pripraviť deťom záhradný priestor či dvor, ktorý budú milovať?
Oprášte svoj šijací stroj

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.