Džungľu veľkomesta som na týždeň vymenila za Amazonský prales
1. 12. 2018 | Zuzana

Džungľu veľkomesta som na týždeň vymenila za Amazonský prales

Keby som mala jedným slovom vystihnúť, aké to je byť v džungli, povedala by som, že pestré. Je to také isté, ako keď navštívite tropický pavilón v zoologickej záhrade s tým rozdielom, že vás od všemožných obyvateľov pralesa nedelí sklo. Vlhko, teplo, rôzne hlasné nikdy neutíchajúce zvuky nesúce sa krajinou dňom aj nocou.

Proti intenzite miestnej prírody skrátka nemáte šancu, jednoducho vás pohltí a aspoň na krátku chvíľu v dobe trvania vášho pobytu sa stanete jej neodmysliteľnou súčasťou.

Za hranicami predstáv sa vždy skrýva niečo nové

Iba tak si idete pralesnou prírodou a musíte sa usmievať, lebo všetky tie dobre známe izbové rastlinky, ktoré nám zútulňujú domácnosti, v pralese dosahujú gigantických rozmerov. Ich majestátna krása vás ohromí. Človek pomaly nestíha sledovať rozmanitosť miestnej flóry. S úžasom vnímate nádheru okolo vás. Ako malé dieťa, ktoré objavuje svet. Je zábavné dávať si dokopy dve a dve. Aha, tak to rastie tu, aha tak to je odtiaľto a vyzerá to v skutočnosti takto.

Cesta do neznáma je vždy zahalená v závoji zmiešaných pocitov. Strach, nervozita a vzrušenie nám pracuje v celom tele. Predstavivosť má s očakávaním rozohranú napínavú hru, no len čo pristane lietadlo a vy opäť stojíte nohami na zemi, je všetko úplne inak.

photo-1529576123454-a12c036db670_1543696582.jpg

Tu na tomto strome vedľa našej chatky majú hniezdo tarantule

Šok? Možno, ale opäť iba z predstavy. Realita bola úplne iná. Ako bežný radový obyvateľ Európy o tarantulách nič neviem, hádam iba to, že sú jedovaté a treba sa ich báť. Keby mi to niekto povedal dopredu, asi by som dostala strach a povedala si, že ja teda nikam nejdem, je to nebezpečné. Čo ak, čo keď, čo keby...

Zvláštny pocit, keď potom človek ide na večeru a cestou sa zastaví pri strome po ktorom lezie tarantula, pozoruje ju a nič. Nič. Žiadny strach, panika, pocit ohrozenia na živote. Bolo zaujímavé prežiť si tento náraz mojej predstavy o tarantulách na skutočnosť. Epizóda s pavúkom bola iba taká malá ochutnávka. Jeden z mnohých aha efektov. V tu chvíľu som netušila, čo všetko má pre mňa džungľa ešte nachystané.

Ilustračné foto: Unsplash.com

Zuzana

Ďalšie články od autorky Zuzana

Vesmír nepočuje, čo si myslíme. Počuje to, ako sa cítime
Zázrak menom kokosový olej
Chcete niekomu skutočne pomôcť ? Tak ho prestaňte zachraňovať.
Ľudia nám vraj nastavujú zrkadlo. Ale čo keď sa v ňom nevidím?
Láska a iné závislosti
Množstvo peňazí, ktoré máme je odrazom nášho vzťahu k iným ľuďom
Nosenie venušiných guličiek - športová aktivita, do ktorej sa jednoducho zamilujete
Strach je iba choroba, ktorá sa dá vyliečiť

Ďalšie články na podobné témy

TOP 8 atrakcií na východnom Slovensku
Ako sa čo najefektívnejšie zbaliť na dovolenku
Bonjour Lyon!
Amazonský prales ponúka jeden prírodný poklad za druhým. Poďme niektoré z nich spoločne objaviť I.
Amazonský prales ponúka jeden prírodný poklad za druhým. Poďme niektoré z nich spoločne objaviť II.
Užitočné cestovateľské web stránky, ktoré ti ušetria peniaze
Čo na dovolenku?
Dobrovoľní, digitálni nomádi, alebo sedím si na pláži a zarábam aj po 40-ke

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.