Efektívne a zdravé chudnutie? Proteínová diéta pomôže!
23. 8. 2020 | PR Servis

Efektívne a zdravé chudnutie? Proteínová diéta pomôže!

Hľadáte spôsob ako by ste mohli začať chudnúť, vždy to však stroskotá na vašom odhodlaní cvičiť? Áno, pravidelný pohyb patrí k zdravému životnému štýlu, chudnúť však môžete začať skôr než si kúpite permanentku do fitka. Základom vášho úspechu totiž bude proteínová diéta. Už ste o nej počuli?

Proteínová diéta

Proteíny, teda bielkoviny by mali tvoriť základ nášho jedálneho lístka. Výskumy však ukazujú, že mnoho ľudí má vo svojej strave kvalitných proteínov nedostatok, neraz sú ich porcie plné sacharidov a skrytých tukov. A pritom bielkoviny sú dôležité nielen pri znižovaní hmotnosti, ale aj pre jej udržanie.

Najlepšie zdroje proteínov

Tak ako všetko čo jeme, aj proteíny dodávajú telu energiu, pričom zhruba štvrtinu až polovicu energie by sme mali mať zo zdrojov akými sú mäso, mliečne výrobky, ryby, vajcia ale aj strukoviny a orechy, avšak pozor, denný príjem by sa mal zastaviť na 125 gramoch.

Ako schudnúť zdravo?

Aj keď je primárnym cieľom zníženie hmotnosti, malo by sa to stať zdravým spôsobom, teda bezpečne a bez následného jo-jo efektu. Ideálne aj pod dozorom odborníka, teda lekára, ktorý nielen pomôže pri zostavovaní vhodného jedálnička (napríklad aj s ohľadom na iné diétne obmedzenia) ale zároveň človeka naučí správnej voľbe.

Náš tip: Doprajte si čas. Už iste viete, že rýchle riešenia nikam nevedú. Ak si svoje ciele stanovíte v horizonte týždňov a mesiacov, nie dní, dosiahnete omnoho lepšie výsledky, ktoré budú trvalé.

Ako schudnúť bez cvičenia

Čím viac kíl navyše na sebe nosíme, tým je ťažšie začať sa efektívne hýbať či dokonca pravidelne cvičiť. Ak ste v podobnej situácii, začnite opatrne. Zmeny spravte vo svojom stravovaní, to tvorí 80 percent úspechu a pridajte 45-minútovú prechádzku niekoľkoráz týždenne. Už čoskoro uvidíte pozitívne zmeny i stúpajúce množstvo energie, ktoré vám neskôr umožní viac pohybu i pravidelné cvičenie.

Keto diéta, proteíny a cesta za štíhlou postavou

Proteínová alebo keto diéta je známa už roky. Je to efektívny spôsob ako zhadzovať kilá, pretože telu umožňuje spaľovať tuky, ale nesiaha na svalové zásoby, naopak, pomáha vám ich budovať. Chudnutie funguje pomocou stavu známeho ako ketóza, pri ktorej sa zvýši hladina ketolátok v krvi. To sa deje práve vtedy, keď telo namiesto sacharidov začne využívať tukové zásoby ako hlavný zdroj energie.

Keto diétu môžete držať podľa odborne zostaveného jedálnička alebo využiť pomoc už hotových pokrmov. Do svojej stravy by ste mali okrem proteínov zaradiť aj rôzne druhy zeleniny ako sú napríklad brokolica, cuketa, baklažán, artičoky, uhorka, špenát, tekvica, kapusta, pór, karfiol, zelené fazuľky a pochutnávať si môžete i na hubách, sóji a výhonkoch či na rukole, špenáte alebo žeruche.

Náš tip: Nezabudnite, že na zoznam zakázaných potravín patria údené výrobky, chlieb a pečivo, sladkosti a všetko čo obsahuje mnoho tuku a sacharidov.

Okrem stravy je dôležité myslieť aj na pitný režim. Je prirodzené, že tak ako v strave, i pri nápojoch vynecháme všetko sladené a tiež alkohol. Dostatok tekutín počas dňa významne prispieva k chudnutiu, preto tekutiny, hlavne čistú vodu nepodceňujte.

V rámci proteínovej diéty je potrebné myslieť na viaceré fázy, ktorými prejdete. V prvej fáze, hlavne pri prechode na vopred vypracovaný diétny systém s náhradami bežných pokrmov, ktoré sú nízkokalorické a obsahujú mnoho proteínov, dokážete naštartovať chudnutie, ktoré bude prinášať výsledky. Nasleduje druhá fáza v rámci ktorej sa množstvo konzumovaných pokrmov rozšíri, napriek tomu chudnete ďalej. Neskôr je možné zaradiť do stravy aj jedlá obsahujúce sacharidy. Výhodou diéty je nielen jej efektivita, ale aj možnosť kedykoľvek ju prerušiť alebo naopak sa k nej vrátiť.

Už samotným zaradením väčšieho množstva proteínov na úkor sacharidov a tukov nabijete svoje telo nielen novou energiou ale môžete korigovať svoju hmotnosť.

Ak sa chcete o proteínovej diéte a jej fázach dozvedieť čo najviac, prípadne s ňou priamo začať, Dr. Slim ponúka komplexné riešenie akejkoľvek obezity a jej komplikácií. Pridajte sa k vyše 8000 spokojným klientom aj vy.

Ilustračné foto: Pixabay.com 

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Ktoré zamestnania najviac škodia vašim zubom? Niektoré vás určite prekvapia!
Čo s prichádzajúcimi teplými dňami v okolí Banskej Štiavnice?
Tipy pre jarné upratovanie a výzdobu v záhrade
Čo nesmie chýbať vo vašej domácej posilňovni?
Ako nosiť dámske tenisky
Pohodlie a kvalita v jednoduchom dizajne
6 tipov, ako na rekonštrukciu okolia domu
Sesterstvo v znamení kolekcie SISTERHOOD: Je veľmi dôležité, aby sme sa ako ženy podporovali v našich snoch

Ďalšie články na podobné témy

Detox podla Mačingovej - ako byť štíhla a zdravá
Kokosový vs. olivový olej. Ktorý je lepší?
8 najväčších diétnych omylov, ktorým sa treba vyhnúť
Červená šošovica v kuchyni - zázrak na chudnutie i pre zdravie
Čas na čaj: tieto chyby pri pití čaju už nerobte!
Diéta z doby kamennej: Čo sa skrýva pod paleo stravovaním?
Od prekyslenia k rovnováhe pomocou troch jednoduchých zásad
Úžasný cviklový šalát nielen na chudnutie