Energická latino žienka alebo zmyselná diva?
25. 4. 2018 | Paťka

Energická latino žienka alebo zmyselná diva?

V živote každej jednej ženy nastane obdobie, kedy má potrebu naučiť sa niečo nové. Premýšľa neustále nad tým, čo by chcela vyskúšať. Maľovanie? Nový jazyk? Tanec? Hmm, tanec znie dobre ale aký? Určite niečo, kde si zdokonalí postavu, naučí sa kroky a na oslavách či diskotékach sa vôbec nebude musieť hanbiť za svoje tanečné kreácie.

Okrem toho, že spoznáte nových ľudí a naučíte sa naozaj tancovať, získate aj lepšie držanie tela či vyššie sebavedomie. Latinskoamerické tance aj divastyle v sebe ukrývajú všetky tieto vlastnosti.

Medzi tanečné štýly latinskoamerických tancov patria salsa, mambo, merengue, bachata. Ku súťažným tancom patria aj samba, chacha, rumba, paso doble a jive Na tanečných hodinách v tanečnej škole Poďme spolu tancovať sa naučíte niektoré z nich a nielen na tématických diskotékach budete za ozajstnú parketovú levicu. Napríklad kroky z tanca čača môžete využiť aj pri rôznych moderných piesňach. Vždy je totiž dôležitý rytmus hudby. Ak zbystríte ušká a začujete ho, pomaličky môžete prepnúť do tanečných krokov, ktoré sú vám známe.

Ak však chcete tancovať ako zmyselná diva, taktiež ste na správnom mieste. Na hodine divastyle sa naučíte krátku choreografiu, pri ktorej budete hýbať úplne každou časťou tela. Nebojte sa, nie sú to žiadne erotické pohyby. Je to zmyselný ženský tanec, ktorý zvýrazňuje každú krásnu časť vášho tela. Tanec nemá byť vulgárny ale ženský. Obavy doslova hoďte za hlavu, pretože vašou jedinou starosťou bude to, ako hýbať svojím telom do rytmu hudby tak, aby to vyzeralo prirodzene a zároveň zmyselne. Nemáte sa čoho báť, pretože na hodine nie ste samé a aj ostatné ženy na tom môžu byť rovnako, prípadne podobne ako vy.

Oboma hodinami vás prevedú skúsené tanečníčky, ktoré majú za sebou nejaký ten rôčik tanečnej praxe. Každú nadšenkyňu tanca si nenápadne všímajú a postupne vaše pohyby vyladia do dokonalosti. Nie ste prvá začiatočníčka, ktorá prešla pod ich vedením. Nemáte sa čoho báť. Dôležité je nájsť odhodlanie a začať.

Ten, kto si však myslí, že tanec je len nejaký oddych, mýli sa. Tanec je miestami riadna makačka a z hodiny môžete odísť viac unavené ako po dvoch hodinách vo fitku. Tancom môžete totiž spáliť až 400 či 600 kcal. Ak chcete chudnúť, no nechcete sa len trápiť ťažkými cvikmi, tanec je pre vás ideálnou voľbou. Samozrejme ku tomu patrí aj vyformovanie postavy. Skoro každá žena chce v lete v plavkách vyzerať skvele a okrem toho, na letných oslavách sa budete aj dokonale vlniť v rytme hudby.

photo-1523450001312-faa4e2e37f0f_1524676007.jpg

Ďalšou výhodou tanca je tá, že pomáha odbúravať stres a zbaví vás pochmúrnej nálady. Predstavte si, že po náročnom pracovnom dni si môžete ísť na hodinku zatancovať do príjemnej spoločnosti. Naučíte sa niečo nové a zároveň zažijete aj kopec zábavy. Nádherné nie? Možno budete odchádzať unavená, no rozhodne budete odchádzať spokojná sama so sebou. Nával endorfínov vás možno roztancuje aj počas cesty domov.

Ak ste sa nikdy príliš nehýbali a bojíte sa, že by to možno vaše srdce neunieslo a nevládali by ste, nebojte sa. Práve tanec znižuje riziko vzniku kardiovaskulárnych ochorení, zlepšuje tepovú frekvenciu a dýchanie.

Tak čo, máte ešte nejakú výhovorku?

Ilustračné foto: Unsplash.com

Paťka

Milujem posúvanie sa vpred v každej oblasti života. Nenávidím nudu a nedokážem obsedieť na jednom mieste. Život nie je o tom, aby sme ostali zaseknuto stáť v našej komfortnej zóne a neskúšali nové veci, nechodili na nové miesta a nespoznávali sa s novými ľudmi. 

Ďalšie články od autora Paťka

Ako si pri zariaďovaní vytvoriť štýlový a praktický domov
Žena, ktorá sa o seba pravidelne stará, je šťastnejšia
Ako si Olívia lásku hľadala
Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť
Akonáhle toto raz použijete, penu na holenie už do rúk nechytíte
Vďaka týmto 5 veciam na inú ani len nepomyslí!
Domáce nátierky, ktorých sa nebudete vedieť dojesť
Chcete mať postavu ako modelky? Touto stravou ju dosiahnete

Ďalšie články na podobné témy

Nečakané činitele v domácnosti spôsobujúce stres
Nedarí sa vám otehotnieť? Vyskúšajte prírodnú liečbu
Poznáte ju? Huda Kattan je kráľovná Instagramu v beauty svete!
Zdravá a štíhla na plese?
Cvičme v rytme zábavy - bungee workout
Sú esenciálne oleje nebezpečné?
Detox pomocou empsomskej soli zaručene naštartuje váš lymfatický systém
Nebojte sa priznať farbu! - ako na kreatívny účes?