Eva Mária Rohrman: ,,Úspech pre mňa znamenal kedysi niečo úplne iné ako teraz''
24. 7. 2019 | Bohumila Vrbovská Ďurišová

Eva Mária Rohrman: ,,Úspech pre mňa znamenal kedysi niečo úplne iné ako teraz''

Eva Rohrman Madová je realitnou maklérkou v slnečnom Španielsku. Život na Slovensku vymenila za život pri mori a neverili by ste, ale život v prímorskej oblasti sa nerovná dovolenke pri mori. Okrem toho je autorkou knihy, ktorá o pár mesiacov uzrie svetlo sveta, a milovníčkou psov. Ako sa jej pracuje v Španielsku? Kedy sa bude považovať za úspešnú? Smelo čítajte!

1. Milá Evka, kedysi si písala ja pre Nádhernú, ale pre tých, čo ťa nepoznajú, prosím, povedz nám, kto si, s čím by si sa chcela podeliť?

Volám sa Eva  a práve mi vychádza prvá knižka,  pre ktorú som našla inšpiráciu popri práci realitnej maklérky na bielom pobreží v Španielsku. 

2. Čo robíš a ako si sa k tomu dostala? Čo pre teba táto práca znamená, čo ti dáva?  Prečo práve toto? Prečo to vnímaš ako svoje životné poslanie?

Mám rada prácu s ľuďmi a zároveň  rada pracujem sama v mojej domácej kancelárii. Môže sa zdať, že si to protirečí, ale jedna činnosť sa dopĺňa druhou. Ťukanie do klávesnice ma nesmierne ukludňuje, môže to byť hoci len písanie emailov alebo ponúk nehnuteľností. Práca z domu má ďalšie bonusy, nemusím riešiť svoj zovňajšok a štvornohý miláčik si počas klopkania do laptopu tiež príde na svoje. Písanie ako také  mi prináša radosť. Ak sa raz stane písanie kníh aj  zdrojom príjmu, ak čitateľ zachytí aj odkaz, ktorým som chcela niečo možno dôležité povedať, a ak to niekomu aj pomôže vo svojom živote tak potom si budem môcť povedať, že som našla svoje životné poslanie.

3. Aké je tvoje životné motto, krédo, čím sa riadiš alebo čo ťa motivuje?

Nie sme si úplnými strojcami svojho šťastia, sme hráčmi na rozohranom poli, plnom krásnych náhod ktoré nie sú náhodami...

Neriadim sa špeciálnymi krédami  (toto hore som si práve vymyslela). A že je všetko tak ako má byť, som časom tiež pochopila. Aj to, že netreba veci meniť, lebo sa vždy dejú pre niečo aj keď ich práve nechápame.  

Snažím sa žiť zodpovedne a podľa svedomia, aby som mala kľudný spánok. Ak môžem pomôžem a neubližujem. Motivuje ma zmysluplná práca, príjemní ľudia a pokiaľ je táto kombinácia ešte aj zaplatená tak je to ideálne.

4. Považuješ sa za úspešnú ženu? Aký bol tvoj sen? Ako si za ním išla, čo ťa viedlo?

Som hlavne začínajúca autorka a možno skúsená obchodníčka. Vyštudovala som ekonómiu vo Viedni, pred prácou v realitách som sa venovala podnikaniu s kreatívnym materiálom a dlhé roky som robila aj v neziskovej umeleckej brandži. Umenie aj umelci v rôznych podobách sa v mojom živote akosi prelínajú a ovplyvňujú ma aj moju prácu. Možno by som si  mohla dnes povedať, že som úspešná ak by som už bola začala s kreatívnou dráhou v skorších rokoch. Na druhej strane nikdy nie je neskoro. 

usmiata_1563896862.jpg

5. Ako by si ty sama definovala pojem úspešná žena? Ako má úspešná žena podľa teba vyzerať? S čím podľa teba súvisí úspech?

Úspech pre mňa znamenal kedysi niečo úplne iné ako teraz. Životné skúsenosti a prekážky boli  dôvodom, prečo sa poradie dôležitosti ako ho najlepšie poznáme zmenilo. Straty blízkych, ktoré opisujem aj v knihe dokážu s človekom pekne zatočiť a urobiť aj z veľkého frajera, krotkého a pokorného baránka.  

Za úspechom sa neženiem,  lásku si nadovšetko cením  a peniaze sú len príjemným doplnkom, ktorý sa vyskytne ak človek myslí tie prvé dve časti vo vety naozaj úprimne.

6. "Objavila som svoje poslanie a zarábam tým, čo ma baví" - čo to pre teba znamená? Žiješ to? Si ohodnotená a platená za svoje poslanie? Ako si sa k tomu dostala? 

Teraz mi vychádza  prvá kniha a teda moja predstava  o kombinácii písať a žiť pri mori sa napĺňa. Je to nové, príjemné, vzrušujúce a zároveň odlišné od prvotnej predstavy. Je totiž veľký rozdiel, ak príde človek ku moru na dovolenku a ak má pri mori naozaj žiť, platiť účty, možno hypotéku a tráviť  všedné dni. A najmä sa v turistickej oblasti dokázať uživiť.  Leto je teraz v plnom prúde a v mori, ktoré je len pár minút autom, som doposiaľ plávala asi desať minút. Ale nie som o nič ukrátená plávaním, v bazéne si to denne niekoľkokrát doženiem a ten pohľad na more a palmy, keď ich môžem obdivovať po ceste za klientom ma robí šťastnou. 

Čitateľa kniha musí zaujať a potom sa môžeme baviť o ďalších (na druhej začínam pracovať). Ak by sa však z písania dalo žiť, tak by to bol pre mňa ideálny život, lebo keď sa mi raz dostane laptop do ruky, už sa ho nikomu nepodarí vytrhnúť.   

Práca realitnej maklérky je pre mňa  inšpiratívna, lebo nielenže mi otvára dvere tých najkrajších viliek s krásnymi výhľadmi na more alebo hory, ale častokrát si vypočujem aj životné príbehy, z ktorých mi nabieha husacia koža (námety na knihy najlepšie píše sám život) a samozrejme ak sa mi podarí vilku aj predať spája sa príjemné s užitočným.

7. Čo by si poradila žene, ktorá chce zmeniť svoj život a nevie ako začať? Čo sú podľa teba prvé kroky?

Prvé kroky sú  jednoduché, pokiaľ je konkrétna predstava. Napríklad chceš si otvoriť materskú škôlku (sem si doplň čokoľvek po čom túžiš) vo svojom okolí, lebo ich je nedostatok. Ako prvé začneš hľadať vhodné priestory, ak ich nájdeš a chýba ti potrebný kapitál na prípadnú prestavbu, nákup nábytku atď,  dohodni si termín v banke. Po návšteve banky sa to začne komplikovať a prídu prvé pochybnosti. Mám do toho rizika naozaj ísť? Nie je mi predsa len lepšie v práci? Mám tam istotu ...a  veď šéf vie byť aj milý...  Hocijaké aj malé pochybnosti sú požieračmi našich „veľkých“ snov. A ak sa im podvolíme, stane sa, že jedného dňa sa prebudíme budeme o X rokov starší a už môže byť na ich realizáciu neskoro. 

8. Čo by si poradila svojej dcére/synovi/deťom, ak sa ťa opýta: "Mama, chcem byť v živote úspešná, čo mám robiť?

Rob to čo je tvojmu srdcu blízke. Nikdy by som ich neovplyvňovala ani pri výbere školy. Pretože zlým výberom  začína „strata rokov“ a ocitnutie sa v kolektíve ľudí inej krvnej skupiny. Syn mojej známej je umelecky nadaný,  ale otec z neho chcel mať stavbára aby po ňom raz prebral firmu.  Zo štúdia na strednej stavebnej mal nočné mory nielen on ale aj rodičia, skončil ju s odratými ušami, dostal sa na umeleckú „výšku“,  kde sa cíti ako ryba vo vode a patrí medzi najlepších. 

9. Ak by si mala znovu 20 rokov a vedela vtedy, čo vieš dnes, čo by si si poradila?

Vybrala by som si iný študijný odbor, určite umelecký (ale zase by som nestretla tie priateľky, ktoré som stretla teraz a tie mi zostanú  snáď navždy), takže by som si neporadila a možno asi by som žila rovnako ako žijem teraz a snáď začala skôr písať knihy. Ale možno by som predsa jednu vec urobila inak, mala by som viac psíkov, ale ani na to nie je neskoro.

Nehnuteľnosti na Costa Blanca www.spainlifeandhouses.com

Instagram: https://www.instagram.com/spainlifeandhouses/ zo života v Španielsku

Osobný blog www.evuschka.com

FB: https://www.facebook.com/autorka007

Web ku knihe „Zlato sa čistí ohňom“ 

spain-logotypes-05_1563896086.jpg

Bohumila Vrbovská Ďurišová

Zakladateľka a "mama" portálu. Zaujíma sa o osobný rozvoj, podporuje ŽENY na ceste ku ZMENE.  Miluje kvalitnú pleťovú kozmetiku a má slabosť pre pekné kabelky. Motto: Kde je vôla, tam je cesta. 

Ďalšie články od autora Bohumila Vrbovská Ďurišová

9 tipov pre podnikanie a pasívny príjem pre ženy v roku 2024
Aké sú najlepšie tipy na udržanie zdravej a mladistvo vyzerajúcej pleti pre ženy nad 40 rokov?
Prečo sa oplatí mať účet na LinkedIn?
Roseteddy a Darčekové krabičky sa spojili
Oplatí sa odporúčanie či priamy predaj kozmetiky?
Čo som spravil pre iných?
HydrALOE letné osvieženie a zdravý pitný režim
Čo potrebuje pleť po štyridsiatke? Ako zabrániť starnutiu pleti?

Ďalšie články na podobné témy

Zuzana Jánošíková: Vychádza mi, že tu a teraz mi je najlepšie.
Martina Valachová: Zaujímavé je, že keď sa pevne rozhodnete a veríte si, tak vám aj vesmír pomôže
Alexandra Vrábelová: „Krása nie je náhoda“
Katarína Molnárová: „Manažuj svoju energiu, nie svoj čas“
Hoplea: Na "čo keby" sa v živote nehrá!
Markéta Kopčilová: Verím v silu prirodzenosti
Zuzana Nohálová: Fascinujú ma ženy, ktoré lámu predsudky
Katarína Mayer: život je, podľa mňa, o zážitkoch a nie o výsledkoch