Existuje ideálny počet sexuálnych partnerov?
15. 4. 2019 | Paťka

Existuje ideálny počet sexuálnych partnerov?

Ženy sú tvory ukecané a so svojimi kamarátkami klebetíme doslova o všetkom. Aj o sexe. Robíme to najmä vtedy, ak máme dostatok času, príjemné prostredie a dostatok vína. Alebo aj bez vína. Pri zdieľaní našich sexuálnych zážitkov zisťujeme, že každá mala rôzny počet mužov. Aký je ten ideálny počet sexuálnych partnerov?

Poznám ženu, ktorá mala iba Juraja. Poznám ženu, ktorá mala Milana, Laca a Adama. Poznám ženu, ktorá mala Miša, Igora, Borisa, Ivana, Bruna, Mareka, Peťa a stále neskončila. Čo majú všetci títo muži spoločné? Všetci sa zapísali do pomyselného zoznamu, ktorý ženám ostáva v hlave. Tento zoznam ju bude možno tešiť, možno ju bude chvíľkami zožierať. 

Bez čísiel, prosím!

Je nejaké číslo, pri ktorom by sme sa mali zastaviť a povedať si dosť, stačilo? Ak ho presiahnem, tak už budem považovaná za ženu ľahších mravov? Odpoved znie, nie. Existujú len ženy, ktoré vás za takú budú považovať. Môžete snád niekedy za to, že to jednoducho nevyšlo? Samozrejme, neznamená to ihneď to, že môžete chodiť a spávať s bárs kým. 

Váš počet sexuálnych partnerov je jednoducho váš. Nemôžete ho spätne nijako ovplyvniť. Jednoducho sa to stalo a už to nevrátite späť. Je tu ale jedna vec, na ktorú si musíte dávať pozor. Pohlavné choroby sú v súčasnosti veľmi rozšírené a nepomôže vám ani kondóm. Iste nemusíme spomínať, že existujú činnosti, pri ktorých ten kondóm nie je a ste v priamom kontakte s pohlavnými orgánmi. 

charles-733217-unsplash_1554716066.jpg

Skočí na vás skôr než sa nazdáte

Toto je ten hlavný dôvod, prečo by sme si mali náš pomyselný zoznam strážiť a snažiť sa ho príliš rýchlo nerozširovať. Ak daného človeka nepoznáte dlho, je dosť možné, že vám v niektorých záležitostiach klame, prípadne niečo zatajuje. 

Neznamená to však ihneď to, že práve ten muž musí prenášať nejakú chorobu. Ak spávate s mužom, ktorý mal veľa partneriek, mali by ste si dávať pozor. Ak si nie ste istá hocakou zmenou vo vašom tele, radšej navštívte svojho gynekológa, aby ste mohli prípadnú liečbu začať včas. Neliečená pohlavná choroba môže vzrásť do väčších problémov. Niekedy ani len nemusíte vedieť, že sa vo vás ukrýva pohlavná choroba. Taký HPV vírus sa u niektorých môže prejaviť, u niektorých sa viditeľne neprejaví nikdy. 

Vedeli ste o tom, že HPV vírus spôsobuje až 5% onkologických ochorení a až v 99% prípadoch spôsobuje rakovinu krčka maternice? Tento vírus v sebe aktuálne ukrýva až v 80% ľudí na svete a môže sa na vás preniesť aj obyčajným maznaním. Je to celkom vysoké percento, a preto si musíme dávať veľký pozor na to, s kým vlezieme do postele. Alebo hocikam inam. HPV vírus môžu, bohužiaľ, týmto spôsobom dostať aj deti, ktoré prídu do telesného kontaktu s nakazenou osobou.

Späť ku číslu. Ako ste sa už dozvedeli, je jedno aký počet sexuálnych partnerov budete mať. Ak sa vás niekto opýta, koľko ich bolo, odpovedať nemusíte, ostaňte tajomná a prezraďte „viac ako jeden“.  Každý má morálnu hranicu nastavenú inak a niektoré veci proste nevešiame na nos nikomu. 

Pár zásad pre dodržiavanie zdravého sexuálneho života:

- nemajte sex len tak s niekým, lebo si chcete niečo dokázať,

- nevyspite sa s niekým, kto vás veľmi priťahuje – je dosť možné, že takto pôsobí aj na iné ženy,

- ak nie ste naladená na rovnakej vlne a sex nechcete, nechoďte do toho. Muž vás nijako nemôže prinútiť. Nie znamená nie a ak je sex proti vašej vôli, považuje sa to za znásilnenie. 

Ilustračné fotografie: unsplash.com

Paťka

Milujem posúvanie sa vpred v každej oblasti života. Nenávidím nudu a nedokážem obsedieť na jednom mieste. Život nie je o tom, aby sme ostali zaseknuto stáť v našej komfortnej zóne a neskúšali nové veci, nechodili na nové miesta a nespoznávali sa s novými ľudmi. 

Ďalšie články od autorky Paťka

Ako si pri zariaďovaní vytvoriť štýlový a praktický domov
Žena, ktorá sa o seba pravidelne stará, je šťastnejšia
Ako si Olívia lásku hľadala
Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť
Akonáhle toto raz použijete, penu na holenie už do rúk nechytíte
Vďaka týmto 5 veciam na inú ani len nepomyslí!
Domáce nátierky, ktorých sa nebudete vedieť dojesť
Chcete mať postavu ako modelky? Touto stravou ju dosiahnete

Ďalšie články na podobné témy

Na rovinu: ako si zlepšiť sexuálny život?
Poznáte 30-dňovú partnerskú výzvu? Je plná dobrého sexu!
Sexuálna výkonnosť - Takto môžete zlepšiť váš sex
Nájdi samú seba a uži si svoje telo!
Objavili ste už CELÝ svoj klitoris? Veda ho preskúmala len nedávno!
Keď to v posteli nefunguje: viete kam treba partnera poslať?
Poznáte svoje dva orgazmické body?
Čo vám hovorí vagína: jej odkaz vás prekvapí!