Exkluzívne odhalenie: Nová kolekcia “BLACK SOUL“ Lukáša Krnáča
5. 9. 2019 | PR Servis

Exkluzívne odhalenie: Nová kolekcia “BLACK SOUL“ Lukáša Krnáča

Poďte sa s nami pozrieť na najnovšiu kolekciu z dielne talentovaného slovenského dizajnéra Lukáša Krnáča, ktorú odhalil minulý víkend na Mercedes-Benz Prague Fashion Week. Nalaďte sa s nami do tónov sezóny jar-leto 2020!

“BLACK SOUL“ je názov najnovšej kolekcie mladého slovenského dizajnéra Lukáša Krnáča, ktorú aj tentokrát úspešný študent UTB Zlín tak ako väčšinu svojej doterajšej tvorby predstavil v rámci Pražského týždňa módy. 

Hlavnou inšpiráciou bola temnota a spoločných prvkov vytvárajúcich prepojenie jednotlivých modelov je viditeľne hneď niekoľko. Naprieč celou kolekciou sa objavujú “falošné tetovania“ či ilustrácie na telo, ktoré spracovala a navrhla študentka FAVU ateliéru telového designu Vendula Kolářová. Sú to krátke frázy a najmä obrázky mytologických a démonických tvorov prehlbujúcich zámerne temnú atmosféru. 

mbpfw-ss20-lukas-knrac-1002_1567623388.jpg

Konkrétnejšie a naopak “jasnejšie“ pôsobia kryštálové komponenty a perly od značky PRECIOSA COMPONENTS z ktorých boli vytvorené doplnky. Samotným návrhárom je kolekcia vnímaná a pomyselne rozdelená na tri časti. 

Prvá časť je čierna. V nej Lukáš Krnáč kombinoval materiály a štruktúry, pričom pracoval rovnako s ľahkými a priehľadnými, ako aj s ťažkými a objemnými materiálmi. Kárované vzory sú  dotvorené už spomínanými kryštálovými komponentmi aplikovanými v linkách vo farbe materiálu. Aj tu sa stretávame s jeho už ikonickou mikinou s nadrozmerným štítkom. 

Tentokrát je tovarom/obchodným artiklom čierna duša “BLACK SOUL“ – a jej cena je dohodou. 

mbpfw-ss20-lukas-knrac-1096_1567623446.jpg

Druhá časť je viac rukopisná a konkrétna = farebná a ironickejšia s modelmi cielenými na “pozemské charaktery“, napríklad väzeň v uniforme, účtovník či kriminálnik, alebo charakter diablovej exmanželky “DEVILS EX“. V tejto časti pracuje najmä s koženými materiálom, tylom a opäť s textami zloženými z kryštálov. 

Posledná, tretia časť je výrazne výtvarná a Lukáš Krnáč na nej pracoval spoločne s dizajnérkou-študentkou FAVU ateliéru telového designu Natáliou Drevenákovou. Tá vytvorila pre jeho kolekciu objekty v podobe démonov v telovej farbe materiálu ako neoddeliteľnú súčasť modelov. Vyjadrovali tak myšlienku, že najväčším problémom býva často práve to, že každý si nesieme vlastných démonov, alebo kus temnoty v sebe a je len na nás ako sa s ňou dokážeme vyrovnať.

mbpfw-ss20-lukas-knrac-1156_1567623485.jpg

Dizajn LUKAS KRNAC je dostupný v DROBNÉ Store, Moravská 7, Bratislava alebo online

Viac nájdete aj na  instagrame  a Facebooku.

Foto catwalk: Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Fotogaléria k článku

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Vyberáme drevené regály do špajze, pracovne, obývačky, ale aj do skladu
Trendy sandále leta 2020, ktoré rozhodne musíte mať
Zvodne ženská počas celého leta: štýlové kúsky do vášho šatníka
Doprajte svojej pleti aj vlasom mladosť a sviežosť
Vdýchnite oblečeniu nový život
Dámske kabelky – bez nich ani krok
Blíži sa čas letných románikov, prežite ich naplno
Kvalitnú drogériu v kúpeľni ocení každý! Nemusíte kvôli nej cestovať ďaleko

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.