Exkluzívne odhalenie: Nová kolekcia “BLACK SOUL“ Lukáša Krnáča
5. 9. 2019 | PR Servis

Exkluzívne odhalenie: Nová kolekcia “BLACK SOUL“ Lukáša Krnáča

Poďte sa s nami pozrieť na najnovšiu kolekciu z dielne talentovaného slovenského dizajnéra Lukáša Krnáča, ktorú odhalil minulý víkend na Mercedes-Benz Prague Fashion Week. Nalaďte sa s nami do tónov sezóny jar-leto 2020!

“BLACK SOUL“ je názov najnovšej kolekcie mladého slovenského dizajnéra Lukáša Krnáča, ktorú aj tentokrát úspešný študent UTB Zlín tak ako väčšinu svojej doterajšej tvorby predstavil v rámci Pražského týždňa módy. 

Hlavnou inšpiráciou bola temnota a spoločných prvkov vytvárajúcich prepojenie jednotlivých modelov je viditeľne hneď niekoľko. Naprieč celou kolekciou sa objavujú “falošné tetovania“ či ilustrácie na telo, ktoré spracovala a navrhla študentka FAVU ateliéru telového designu Vendula Kolářová. Sú to krátke frázy a najmä obrázky mytologických a démonických tvorov prehlbujúcich zámerne temnú atmosféru. 

mbpfw-ss20-lukas-knrac-1002_1567623388.jpg

Konkrétnejšie a naopak “jasnejšie“ pôsobia kryštálové komponenty a perly od značky PRECIOSA COMPONENTS z ktorých boli vytvorené doplnky. Samotným návrhárom je kolekcia vnímaná a pomyselne rozdelená na tri časti. 

Prvá časť je čierna. V nej Lukáš Krnáč kombinoval materiály a štruktúry, pričom pracoval rovnako s ľahkými a priehľadnými, ako aj s ťažkými a objemnými materiálmi. Kárované vzory sú  dotvorené už spomínanými kryštálovými komponentmi aplikovanými v linkách vo farbe materiálu. Aj tu sa stretávame s jeho už ikonickou mikinou s nadrozmerným štítkom. 

Tentokrát je tovarom/obchodným artiklom čierna duša “BLACK SOUL“ – a jej cena je dohodou. 

mbpfw-ss20-lukas-knrac-1096_1567623446.jpg

Druhá časť je viac rukopisná a konkrétna = farebná a ironickejšia s modelmi cielenými na “pozemské charaktery“, napríklad väzeň v uniforme, účtovník či kriminálnik, alebo charakter diablovej exmanželky “DEVILS EX“. V tejto časti pracuje najmä s koženými materiálom, tylom a opäť s textami zloženými z kryštálov. 

Posledná, tretia časť je výrazne výtvarná a Lukáš Krnáč na nej pracoval spoločne s dizajnérkou-študentkou FAVU ateliéru telového designu Natáliou Drevenákovou. Tá vytvorila pre jeho kolekciu objekty v podobe démonov v telovej farbe materiálu ako neoddeliteľnú súčasť modelov. Vyjadrovali tak myšlienku, že najväčším problémom býva často práve to, že každý si nesieme vlastných démonov, alebo kus temnoty v sebe a je len na nás ako sa s ňou dokážeme vyrovnať.

mbpfw-ss20-lukas-knrac-1156_1567623485.jpg

Dizajn LUKAS KRNAC je dostupný v DROBNÉ Store, Moravská 7, Bratislava alebo online

Viac nájdete aj na  instagrame  a Facebooku.

Foto catwalk: Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Fotogaléria k článku

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Nový NESPRESSO POP-UP Boutique v Bratislave
Šamorín, dobrá práca! Douglas a Zeta-Jones si zo slovenského olympijského centra odniesli skvelé zážitky
Vychutnajte si leto s novými kapsičkami Sunárek Cool ovocie !
Gréta Fábryová: Písanie mi pomáha získať nadhľad
Aj interiérové dvere môžu byť „eco a baby friendly“
Šťastie na Smolenickom zámku: poďte si ho skúsiť!
Eva Mária Rohrman: Zlato sa čistí ohňom
Prečo by ste nemali chudnúť do plaviek na poslednú chvíľu

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.