Hliníkové profily - čo sa oplatí o nich vedieť?
18. 7. 2022 | PR Servis

Hliníkové profily - čo sa oplatí o nich vedieť?

Hliníkové profily sa tešia stálej obľube už dlhú dobu. Sú ľahko použiteľné v rôznych priemyselných odvetviach. Konštrukčné hliníkové profily majú množstvo výhod, vďaka ktorým sú široko používané. Čo sa oplatí vedieť o hliníkových profiloch?

Hliníkové profily sú známe aj ako systémové alebo modulové profily. Sú vyrobené z pevného, odolného a ľahkého hliníka. Tvoria akýsi štrukturálny rámec. Môžu mať rôzne tvary a vzory. V závislosti od profilu majú jednu alebo viac T-drážok a pozdĺžnych drážok. Často sa v nich nachádza aj montážny otvor a duté vnútorné komory. Hliníkové profily majú zvyčajne tvar rôznych mnohouholníkov so zaoblenými rohmi. T-drážky sú otvory, ktoré sa nachádzajú na boku profilu v jeho strednej časti. Prítomnosť drážok umožňuje upevnenie, pripojenie a pridanie ďalších komponentov do konštrukcie hliníkového rámu.

Hliníkové profily - v akých tvaroch sa vyrábajú?

Hliníkové profily sú najčastejšie dostupné v tvare:

Konštrukčné hliníkové profily sa často používajú na výrobu podpier, krytov a rámov pre stroje, dielenské regály a pracovné stanice.

Hliníkové profily - aké majú rozmery?

Hliníkové profily sú k dispozícii v rôznych rozmeroch. Dôležitá je šírka drážok, ktoré umožňujú ich spojenie, a vonkajšie rozmery profilu. Najštandardnejšie rozmery drážok sú:

Štandardné rozmery najbežnejších hliníkových profilov sú:

Tieto veľkosti sú vďaka svojej obľúbenosti dostupné takmer všade. Je možné objednať profily s neštandardnými rozmermi. Je potrebný primeraný čakací čas, ale treba poznamenať, že možnosti výroby na mieru sú takmer neobmedzené. 

Hliníkové profily - kde sa najčastejšie používajú?

Hliníkové profily sa široko používajú v rôznych priemyselných odvetviach. Môžu byť stropné aj podlahové. Najčastejšie sa používajú na výrobu rámov, krytov a podstavcov pre rôzne typy priemyselných zariadení a strojov. Sú vynikajúcim konštrukčným materiálom na vytvorenie individuálneho pracovného miesta. Mnohé výrobné závody sa spoliehajú na umiestnenie celých dopravníkových systémov a liniek na profiloch. V skladoch sa nachádzajú ako konštrukčné prvky regálov. Používajú sa na vytvorenie pracovných stolov. Tvoria trvalé objekty v sadrokartóne. Ako vidíte, použitie hliníkových profilov je naozaj široké.

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Ako na starostlivosť o pleť na jeseň?
Naozaj ženy nevedia grilovať alebo sa len muži predvádzajú?
Ako zapôsobiť: Prvé rande pod holým nebom
Dámske čižmy- symbol topánkovej jesene
Jesenné trendy kabeliek v roku 2023
Bielenie zubov: Urob si sám alebo navštíviť odborníka?
Outfity na pláž: čo si obliecť a ako zažiariť
Spirulina a jej efektívne účinky na organizmus

Ďalšie články na podobné témy

Ako vybrať vankúše na spanie a dekoračné kúsky do obývačky?
Trápia vás hluční susedia? Problém vyrieši účinná akustická izolácia
Ako vybrať stôl do jedálne?
Túžite po dome? Niekoľko tipov ako na to!
Aké druhy žalúzií sú v súčasnosti populárne?
Rozmýšľate, ako vylepšiť svoju terasu pre budúcu sezónu?
Ako mať čo najviac zvukovo izolovaný byt?
Prejavy a riešenia problémov s ohrievacím telesom práčky