Hliníkové profily - čo sa oplatí o nich vedieť?
18. 7. 2022 | PR Servis

Hliníkové profily - čo sa oplatí o nich vedieť?

Hliníkové profily sa tešia stálej obľube už dlhú dobu. Sú ľahko použiteľné v rôznych priemyselných odvetviach. Konštrukčné hliníkové profily majú množstvo výhod, vďaka ktorým sú široko používané. Čo sa oplatí vedieť o hliníkových profiloch?

Hliníkové profily sú známe aj ako systémové alebo modulové profily. Sú vyrobené z pevného, odolného a ľahkého hliníka. Tvoria akýsi štrukturálny rámec. Môžu mať rôzne tvary a vzory. V závislosti od profilu majú jednu alebo viac T-drážok a pozdĺžnych drážok. Často sa v nich nachádza aj montážny otvor a duté vnútorné komory. Hliníkové profily majú zvyčajne tvar rôznych mnohouholníkov so zaoblenými rohmi. T-drážky sú otvory, ktoré sa nachádzajú na boku profilu v jeho strednej časti. Prítomnosť drážok umožňuje upevnenie, pripojenie a pridanie ďalších komponentov do konštrukcie hliníkového rámu.

Hliníkové profily - v akých tvaroch sa vyrábajú?

Hliníkové profily sú najčastejšie dostupné v tvare:

Konštrukčné hliníkové profily sa často používajú na výrobu podpier, krytov a rámov pre stroje, dielenské regály a pracovné stanice.

Hliníkové profily - aké majú rozmery?

Hliníkové profily sú k dispozícii v rôznych rozmeroch. Dôležitá je šírka drážok, ktoré umožňujú ich spojenie, a vonkajšie rozmery profilu. Najštandardnejšie rozmery drážok sú:

Štandardné rozmery najbežnejších hliníkových profilov sú:

Tieto veľkosti sú vďaka svojej obľúbenosti dostupné takmer všade. Je možné objednať profily s neštandardnými rozmermi. Je potrebný primeraný čakací čas, ale treba poznamenať, že možnosti výroby na mieru sú takmer neobmedzené. 

Hliníkové profily - kde sa najčastejšie používajú?

Hliníkové profily sa široko používajú v rôznych priemyselných odvetviach. Môžu byť stropné aj podlahové. Najčastejšie sa používajú na výrobu rámov, krytov a podstavcov pre rôzne typy priemyselných zariadení a strojov. Sú vynikajúcim konštrukčným materiálom na vytvorenie individuálneho pracovného miesta. Mnohé výrobné závody sa spoliehajú na umiestnenie celých dopravníkových systémov a liniek na profiloch. V skladoch sa nachádzajú ako konštrukčné prvky regálov. Používajú sa na vytvorenie pracovných stolov. Tvoria trvalé objekty v sadrokartóne. Ako vidíte, použitie hliníkových profilov je naozaj široké.

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Robel pre dámy
Wobenzym opäť dostupný
Postavte si letný kapsulový šatník s značkou TATUUM - čo by v ňom malo byť?
Jarné osvieženie šatníka so značkou Wojas. Sprievodca pánskou obuvou na novú sezónu
Tieto bobule vás na jar nakopnú!
Perlové šperky: trend, ktorý ovládol tohtoročnú sezónu
Každodenná športová obuv pre aktívneho chlapca – čo by ste mali vedieť pred kúpou?
Zažiarte so značkou Tamaris

Ďalšie články na podobné témy

Ako vybrať vankúše na spanie a dekoračné kúsky do obývačky?
Trápia vás hluční susedia? Problém vyrieši účinná akustická izolácia
Ako vybrať stôl do jedálne?
Túžite po dome? Niekoľko tipov ako na to!
Aké druhy žalúzií sú v súčasnosti populárne?
Rozmýšľate, ako vylepšiť svoju terasu pre budúcu sezónu?
Ako mať čo najviac zvukovo izolovaný byt?
Prejavy a riešenia problémov s ohrievacím telesom práčky