Hneď po sviatkoch začnem chudnúť! Tiež ste na tom rovnako?
17. 12. 2019 | Redakcia

Hneď po sviatkoch začnem chudnúť! Tiež ste na tom rovnako?

Chcete sa v novom roku konečne cítiť o pár kíl ľahšia a viac príťažlivá? Zhodiť pár prebytočných, zimných kíl a privítať príchod krajších a teplejších mesiacov plná energie, sexepílu a s dobrým pocitom z vlastného tela? Okrem úpravy stravy a vhodného cvičenia by ste mali pridať niekoľko veľmi príjemných vecí. Uhádnete, ktoré to sú? Pretože pri chudnutí výrazne pomáhajú.

Spevniť telo, upraviť a vyformovať postavu a konečne sa znova cítiť báječne – ktorá z nás by si to nepriala? Pamätáte si ten pocit ešte? Určite ste to pocítili pri minulej diéte, keď sa vám konečne začalo dariť, lebo ste upravili stravu a pridali na pohybe. Všetky tieto veci sú mimoriadne dôležité. Dobrý pocit je aj znakom, že sú vaše kroky pozitívne a idete správnym smerom. Aby ste túto svoju cestu úspešne zvládali, pridajte zopár veľmi príjemných krokov, oplatia sa!

freestocks-org-flovxzwbjj4-unsplash_1576362804.jpg

Vy si to zaslúžite

Rozmaznávať a odmeňovať sa človek môže aj inak ako sladkosťami, či nezdravou pochúťkou. Preto si za splnenie svojich čiastkových cieľov dajte príjemné darčeky v inej forme. Napríklad vo forme masáže, kvalitnej kozmetiky alebo kvalitným relaxom. Je len na vás, aby ste si vybrali presne to, čo vám prináša zaručene relax a pohodu. 

Fokus na telo

Ak sa vaše telo cíti dobre, je plné sily a energie. To dosiahnete nielen úpravou stravy a pitného režimu, ale aj rôznorodým pohybom. Kam mierime? Áno, aj k príjemným zážitkom. Čo by sa stalo, keby ste si s partnerom vychutnávali každý deň (alebo čo najčastejšie) vášnivé chvíle? Áno, nečakajte, kým dosiahnete ten či onaký cieľ, kým budete mať pocit, že ste už konečne sexi. Skúste to to hneď teraz a poriadne si to užívajte. 

Látky, ktoré sa v tele vyplavujú pri a po milovaní pôsobia na váš fyzický, ale aj psychický stav. Všimli ste si ako vám žiari pokožka po príjemnom sexe? Áno, je to aj pôsobením hormónu oxytocínu. 

scott-webb-5isdiqwwnp4-unsplash_1576362805.jpg

Spravte na sebe zmeny

Než sa stanú zmeny dlhodobejšieho charakteru, spravte zmeny, ktoré môžete mať hneď a rýchlo. Zmeňte alebo osviežte svoj účes či farbu, dajte si urobiť pedikúru a manikúru a obnovte svoj šatník. Na prvý pohľad sa to zdá síce povrchné, avšak na vašej ceste za novým ja (tým fyzickým i psychickým) sa proste meniť musíte. 

Príjemné zmeny vám prinesú chuť vytrvať v novom životnom štýle, ktorý zavádzate do svojho života, aby ste schudli a spevnili postavu. A hlavne, ak sa chcete vyhnúť nepríjemnému jo-jo efektu, potrebujete si osvojiť nové zvyky aj nový spôsob starostlivosti o seba. 

Nezabúdajte, aby ste si osvojili a naplno prijali nový životný štýl – v ktorom máte prehľad o svojej strave a pohybe, a máte ich aj pod kontrolou – potrebujete dostatok času. Nové veci sa človeku zautomatizujú a takpovediac „vžijú“ zhruba po mesiaci, preto buďte na seba dobrá a doprajte si dostatok času na všetky potrebné zmeny!

Ilustračné fotky: unsplash.com

Redakcia

Tento článok pre vás pripravila naša redakcia. :) 

Ďalšie články od autorky Redakcia

Leto bez alkoholu? Zvládnete túto výzvu aspoň mesiac?
Ako ušetriť pri nákupe kozmetiky online
Ako na sexi opálenie? Dokonalý bronz ako z pláže
Hviezdy o letnej láske: my už vieme, čo vás toto leto čaká!
Objavili ste už CELÝ svoj klitoris? Veda ho preskúmala len nedávno!
Veľký horoskop: Venušino okienko na jún
Rozhovor týždňa: Nazrite s nami za Okienko snov
Nestihli ste narodeniny? A viete už ako oslávite Deň detí?

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.