Hrajte sa s deťmi hry, ktoré podnietia ich zručnosti
29. 6. 2022 | PR Servis

Hrajte sa s deťmi hry, ktoré podnietia ich zručnosti

Medzi aktivity, ktoré deti najviac obľubujú patria jednoznačne hry. Dokázali by sa hrať aj celé dni a vďaka tomu môžu aj lepšie formovať svoju osobnosť, či zručnosti. Na trhu dnes môžete nájsť široké spektrum hračiek. Nie všetky hračky ale majú rovnakú kvalitu a poskytujú deťom aj rovnaký výsledný benefit v podobe načerpania nových znalostí. Ktoré hračky sa oplatí kúpiť a ako sa vlastne hrať s deťmi?

Hračky, ktoré môžu pomôcť rozvíjať schopností detí

Výber hračiek by mal závisieť predovšetkým od veku dieťaťa. Deti v jednotlivých fázach svojho života potrebujú rozvíjať rôzne zručnosti. Najmenšie deti sa zameriavajú predovšetkým na motorické zručnosti, aby vedeli cieľavedome ovládať svoje telo na potrebné účely a rovnako sa u nich rozvíja aj videnie. Staršie deti si potrebujú rozvíjať aj praktické myslenie a učiť sa nové prospešné znalosti, aby boli samostatnejšie.

Medzi skvelé hračky, ktoré môžete pre deti kúpiť patria klasické prostriedky, ktoré sa využívajú v domácnosti. Napríklad taká metla, detská kuchynka, či vysávač, ich môžu naučiť ako sa realizujú domáce práce. Samozrejme deti s nadšením kopírujú správanie dospelých a v tomto ohľade ich môžete obohatiť o nové zručnosti, s ktorými vám v staršom veku dokážu pomôcť.

Pre staršie deti majú samozrejme význam aj rôzne vzdelávacie hry a knihy. V súčasnosti už existujú mnohé interaktívne hračky, ktoré umožňujú deťom sa jednoducho naučiť rôzne nové slová, či interakcie medzi jednotlivými zvukmi a predmetmi. Klasické obrázkové, či písané knihy sú však aj v súčasnosti nedoceniteľným spoločníkom na zlepšenie slovnej zásoby a podporu kreativity.

Ako sa s deťmi hrať?

Podstatou hry s deťmi je aby im prinášala radosť. Dôležité je ale tiež, aby takáto hra slúžila na učenie a práve v tomto ohľade je potrebné kupovať správne hračky alebo kreatívne využívať tie čo už doma máte. Ak máte napríklad farebné loptičky, môžete si zobrať nádoby rôznych farieb a triediť ich podľa farby. Takto máte jednoduchú, zábavnú a edukačne ladenú hru pre vašich najmenších.

Skvelé je tiež voliť rôzne chytľavé pesničky, ktoré si deti zapamätajú a pritom ich môžu aj mnohé naučiť. Prostredníctvom hry môžete dieťaťu vštepovať aj rôzne morálne a sociálne skúsenosti, vďaka čomu sa lepšie začlenia do spoločnosti. Vedia tak pochopiť rozdiel medzi zlým a dobrým a získavajú tak prežité skúsenosti. Kvalitná hra s vašim dieťaťom môže dopomôcť k formovaniu jeho osobnosti. Práve preto je trávenie kvalitného času s našimi najmenšími kľúčové k ich vzdelávaniu a formovaniu.

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Ako na starostlivosť o pleť na jeseň?
Naozaj ženy nevedia grilovať alebo sa len muži predvádzajú?
Ako zapôsobiť: Prvé rande pod holým nebom
Dámske čižmy- symbol topánkovej jesene
Jesenné trendy kabeliek v roku 2023
Bielenie zubov: Urob si sám alebo navštíviť odborníka?
Outfity na pláž: čo si obliecť a ako zažiariť
Spirulina a jej efektívne účinky na organizmus

Ďalšie články na podobné témy

9 tipov pre rodičov, ako viesť deti k zodpovednosti, rešpektu a samostatnosti
Kedy je ten spávny čas začať s vreckovým pre deti? Čo by nemalo chýbať v detskej peňaženke?
Tréning budúceho prváčika – čo ešte stihnete do konca prázdnin?
Bezpečnosti na cestách s deťmi - na čo myslieť pri výbere autosedačky?
10 kritérií, podľa ktorých vybrať golfový kočík
Ako ochrániť deti pred nástrahami internetu
Tieto darčeky pre deti sú aktuálne najžiadanejšie
Tipy, ako naučiť deti zásady bezpečnosti na cestách