Idete na dovolenku lietadlom? Poradíme, ako sa zbaliť v rámci limitov
25. 5. 2022 | PR Servis

Idete na dovolenku lietadlom? Poradíme, ako sa zbaliť v rámci limitov

Tešíte sa už na letnú dovolenku? Predpokladáme, že áno, veď už aj počasie nám dáva najavo, že čas slnka a mora sa nezadržateľne blíži. Pre mnohých ľudí má však letná dovolenka aj jednu neobľúbenú, ba až stresujúcu súčasť.

Pri kúpe kufra si všímajte aj jeho hmotnosť

Nie, nemyslíme tým let lietadlom, i keď aj z toho má množstvo ľudí strach. To, čo myslíme, má však s lietaním súvis. Ide o balenie sa na dovolenku. Tí, ktorí cestujú na dovolenku autom, to zväčša až tak neriešia. Ak však budete cestovať lietadlom, budú vás zaujímať váhové limity. Ako sa teda zbaliť tak, aby vám na dovolenke nechýbalo nič potrebné a zároveň, aby ste sa pohodlne zmestili do váhových limitov a mohli si tak z dovolenky priniesť aj nejaké ťažšie suveníry?

Snaha o čo najmenšiu váhu vašej batožiny začína už pri kúpe kufra. Čím ľahší kufor, tým ťažší bude môcť byť jeho obsah. Preto, keď budete vedieť, aký veľký potrebujete kufor, vyberajte v danej veľkosti spomedzi kvalitných cestovných kufrov ten najľahší.

Dôležité je nebrať si zbytočnosti

Keď už ste si vybrali ten najvhodnejší kufor aký ste našli, môžete sa začať baliť. V tejto „fáze“ ušetríte najviac váhy tým, že si nebudete brať rôzne zbytočnosti. Zistite si, čo vás čaká na izbe v mieste dovolenky a môžete tak ušetriť nezanedbateľnú hmotnosť už len tým, že nebudete so sebou brať sprchový gél, či šampón a podobnú kozmetiku. Ak si ju vziať musíte, kúpte si maličké cestovné balenia. Áno, cenovo je vždy výhodnejšie veľké balenie, ale váhu vašej batožiny ním nezredukujete.

Jednotlivé kusy oblečenia sú ľahké, ale keď si zoberiete polovicu šatníka, do váhového limitu sa zmestíte len ťažko. Preto je dôležité pevne si stanoviť, koľko kusov čoho si zoberiete. Ak nemáte predstavu, čo budete potrebovať, môžete sa riadiť nasledujúcim pravidlom: zoberte si 2-3 kusy nohavíc/sukní (nezabudnite mať aspoň jeden kus tmavej a svetlej farby) a ku každému kusu si zoberte dve pekné dámske tričká, či iné topy.

Alternatívou môže byť balenie sa tým spôsobom, že si na každý deň dovolenky zoberiete jeden kus na vrchnú časť tela a na každých 5 dní dva kusy na spodnú časť. Čo sa obuvi týka, tá dokáže výrazne pridať na hmotnosti a preto berte 2, maximálne 3 kusy. Šľapky (ideálne kvalitné gumené) a pohodlné tenisky sú základ. Prípadne si môžete vziať sandále alebo obuv špecifickú pre niektorú aktivitu, ktorú sa chystáte na dovolenke robiť, napríklad turistickú obuv ak sa rozhodnete vyraziť na túru.

Zdroj obrázka: Autor: sebra / Shutterstock.com

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Obľúbené kuchynské drezy z keramiky a granitu. Aké sú ich výhody?
Aké sú vlastnosti dobrej a módnej jesennej bundy?
Aký darček vybrať pre ženu - niekoľko dobrých rád
Pýtali sme sa mužov: Aká by mala byť ideálna žena?
Šitie ako hobby – od ťažkých začiatkov po uspokojujúce výsledky
4 triky ako nosiť hviezdnu Fiery Red vo všedný deň
3 tipy, ako si vybrať ideálnu kabelku na zimu
YouTube Premium umožňuje sledovať videá s vypnutým displejom (a ďalšie výhody)

Ďalšie články na podobné témy

Užitočné cestovateľské web stránky, ktoré ti ušetria peniaze
Čo na dovolenku?
Tipy, ako sa pripraviť na letnú dovolenku
Neviete sa dočkať leta? Spríjemnite si čakanie dovolenkovými tipmi
Idú dokopy deti a dovolenka? Skúste baby friendly hotel
TOP 8 atrakcií na strednom Slovensku
TOP 10 destinácií pre odvážne SINGLE ženy!
Dovolenka v Egypte? 5 tipov, ako si ju maximálne užiť!