Inšpirácia: Chiara Ferragni - talianska modelka a fashion bloggerka
9. 6. 2017 | Lucia

Inšpirácia: Chiara Ferragni - talianska modelka a fashion bloggerka

Táto sympatická talianka sa narodila v roku 1987 v Cremone v znamení býka. Po ukončení strednej školy ju prijali na Univerzitu Bocconi v Miláne, kde začala byť známa vďaka jej aktivitám v oblasti módy. Momentálne pracuje ako modelka a fashion bloggerka.

"Moje ambície mám vrodené vďaka mojej mame, ktorá mi vštepila veľkú dôveru v seba samú. Moja mama bola milovníčka módy, fotografovania a od začiatku bola mojim veľkým vzorom. Nám dcéram stále hovorila, že sme pekné a dosiahneme to, čo si zaumienime. Ešte ako deťom nám spravila veľa fotografií a filmov. Všetko uchovávala v dobre organizovaných fotoalbumoch, kde vyberala len tie najlepšie portréty. Hovorievala nám, že raz jej budeme vďačné za všetku tú námahu, ktorú si kvôli nám dala a samozrejme mala pravdu. Ja som sa stala nakoniec tým, čím bola aj ona," povedala Chiara.

chiara1_1497091086.jpg

THE BLOND SALAD BLOG

V októbri 2009 založila blog venovaný móde spoločne s jej vtedajším priateľom Riccardom Pozzolim, The blond salad. Blog bol zo začiatku úspešný aj napriek žiarlivosti Riccarda kvôli Chiariným fotkám publikovaným na internete. Po presťahovaní sa do USA a získaní titulu v Chicagu v oblasti marketingu, zmenil názor. On sám začal fotografovať Chiaru a pomáhať jej s fashion blogom. Neskôr sa jej vzťah s Pozzolim rozpadol, avšak v spolupráci pokračovali naďalej.

 V počiatočných blogerských časoch mladá lombardská študentka písala o svojom živote, ktorý sa delil medzi Miláno, kde cez týždeň študovala a víkendy strávené v Cremone s rodinou. Taktiež veľmi rada písala o svojom priateľovi Riccardovi a fenke Marilde. Neskôr sa sústredila v písaní najmä na jej outfity, oblečenie, ktoré nakupovala a taktiež nespočetné rady v oblasti módy ktoré dávala a stále dáva svojim čitateľom.

chiara2_1497091086.jpg

Chiarine úspechy

V roku 2010 Chiaru pozvali na MTV TRL Awards, kde prezentovala svoju prvú kolekciu obuvi. Jej značka sa postupne rokmi úspešne rozrástla. V decembri 2011 písal o Chiare Vogue ako Blogger of the moment, keďže jej The blond salad má každý mesiac vyše milióna návštev a priemerne 12 miliónov zobrazení stránok.  V roku 2014 vďaka všetkým aktivitám získala viac ako 8 miliónov $ a v roku 2015 viac ako 10 miliónov $.

V roku 2016 sa stala svetovou ambasádorkou Pantene. Pózovala nahá pre Vanity fair, čím sa stala verejne známou ikonou a môže sa chválit vyše 8 miliónmi followerov na instagrame. Vďaka tomu ju Forbes zaradil do rebríčku 30 európskych najznámejších umelcov pod 30 rokov. V tom istom období začala sentimetálny vzťah s raperom Fedez-om.

chiara3_1497091086.jpg

Nová láska

"Spoznala som Fedeza minulý rok v decembri na obede u priateľov. Keď som ho počula rozprávať, pomyslela som si okrem toho, že výborne vyzerá je aj inteligentný. Poznala som iba pár jeho skladieb a nevidela som X Faktor, kde súťažil. Neskôr v lete v Los Angeles som sa dozvedela od priateľov, že o mne spieva v jednej svojej skladbe - Vorrei ma non posto. Hneď som si pomyslela, mamma mia, ktovie aké strašné veci o mne spieva. V Amerike tá pieseň nie je známa. No len čo som prišla do Talianska, počula som ju hrať v aute z rádia. Tak som natočila malé video so slovami z tej piesne. Fedez to videl a na Snapchat dal odkaz – Chiara, bozkávajme sa. Pozval ma na večeru, čím ma dostal.”

chiara-4_1497091086.jpg

Tento rok, deň pred Chiarinymi 30. narodeninami, Fedez počas svojho koncertu vo vypredanej Veronskej aréne požiadal Chiaru o ruku a rozprávka pokračuje ďalej.

Článok upravila Lucia podľa: Biografieonline.it 

Zdroj foto: The Blond Salad Blog

Ďalšie články od autora Lucia

Predĺženie vlasov pomocou príčeskov (extensions)

Ďalšie články na podobné témy

Módny tip: V čom na ples?
Nečakané činitele v domácnosti spôsobujúce stres
Neuveriteľný vianočný outfit. Dokážete si ho vyčarovať i vy!
Čo si obliecť na Silvestrovskú párty?
Trendy sandále leta 2020, ktoré rozhodne musíte mať
Svieže jarné tipy
Typy plaviek a ako si vybrať tie správne?
Príbeh Markíza Moda Italiana: Rozhovor s Monikou Nemčokovou