Inšpirácie na luxusné vianočné darčeky roku 2021
12. 11. 2021 | PR Servis

Inšpirácie na luxusné vianočné darčeky roku 2021

Vybrať ten pravý vianočný darček nie je vôbec jednoduché. Najmä pokiaľ nemáte predstavu, čo by obdarovanému mohlo urobiť radosť. Treba však s istotou povedať, že luxusom, ktorý poteší každého, je kvalitný spánok. Vyberajte preto vybavenie do postele – matrace, vankúše a mnoho ďalšieho.

Kvalitný matrac

Pokiaľ zháňate luxusný vianočný darček, chybu rozhodne neurobíte výberom nového matraca. Ľudia totiž často podceňujú jeho kvalitu. Tá je pritom pre komfortný spánok absolútne nevyhnutná. Ak teda viete, že by daný človek ocenil nový matrac, nie je dôvod váhať. V ponuke sú rôzne luxusné matrace, najobľúbenejšou voľbou však zostávajú penové matrace.

Tie sú totiž vyrobené z kvalitnej peny a vďaka modernej technológii ponúkajú tie najlepšie vlastnosti. Či už hľadáte vianočný darček pre ženu, alebo vianočný darček pre muža, s touto voľbou rozhodne neurobíte chybu. Vyberte matrace Curem - kombinujú rôzne typy pien, vďaka rôznym tuhostiam poskytnú tú najvyššiu možnú stabilitu chrbtice.

Na obdarovaného tak čaká jedinečný pôžitok, keďže tento typ perfektne kopíruje tvar tela. Už žiadne nepohodlie pri spánku a nepríjemné rána z preležanej postele.

 shutterstock-512853715_1636709616.jpg

Zdroj obrázka: Syda Productions / Shutterstock.com

Vankúše

Samozrejme, matrac je tou najdôležitejšou časťou postele, avšak pre to najväčšie pohodlie pri spánku je dôležité mať taktiež správny vankúš. Ten totiž zamedzí bolestiam hlavy a krčnej chrbtice. Najlepšou voľbou je anatomický vankúš, ten je totiž prispôsobený ľudskému telu pre ideálnu pozíciu hlavy a krčnej chrbtice. Ide o ergonomický vankúš, navrhnutý tak, aby predchádzal nepohodliu a komplikáciám pri spánku.

Často ide o vankúš z pamäťovej peny, pretože práve tento materiál ponúka tie najlepšie vlastnosti. Ich druhy sa môžu líšiť podľa polohy, v ktorej človek spí. Pokým niektoré z vankúšov sú vhodné pre všetky polohy, niektoré z nich sú určené priamo pre spánok na boku či na chrbte.

 shutterstock-754637899_1636709616.jpg

Zdroj obrázka: Demchyna / Shutterstock.com

Prikrývka

Výberom vankúša to samozrejme nekončí. Pokiaľ chcete obdarovanému zaistiť skutočne skvelý spánok, môžete mu darovať prikrývku. Tých je celý rad, líšia sa však materiálom, hrúbkou a veľkosťou. Pomerne univerzálnym riešením je dvojvrstvová prikrývka. Tú si totiž môže človek prispôsobiť presne podľa svojich potrieb.

Je totiž tvorená dvoma vrstvami – jednou slabšou, vhodnou najmä pre teplé dni, a druhou silnejšou, ktorá sa hodí pre chladnejšie dni. Tieto dve vrstvy navyše môžete spojiť do jednej, takže získate naozaj teplú prikrývku, takže vás zo spánku nevyruší ani chladná noc. Ide tak o skvelý dar pre každého, či už zháňate vianočný darček pre manžela, babičku alebo napríklad sestru.

shutterstock-1490398100_1636709617.jpg

Zdroj obrázka: Yulia_M / Shutterstock.com

Luxusné obliečky

Obliečky a prestieradlo už síce nemajú vplyv na kvalitu spánku, napriek tomu, sú však veľmi dôležité. S luxusnými obliečkami v obľúbenej farbe či motíve bude totiž pobyt v posteli ešte o niečo príjemnejší. Okrem vzhľadu sa samozrejme zamerajte taktiež na materiál.

Bavlnené obliečky má mnoho z nás bežne doma, vyberajte preto luxusnejšie materiály. Niekoho poteší satén, kým iný si užije skôr komfort, ktorý ponúkajú teplé obliečky z mikroplyšu či mikroflanelu. Možností je naozaj veľa, vďaka tomu môžete vybrať prestieradlo a posteľnú bielizeň presne na mieru obdarovanému.

shutterstock-1225283050_1636709616.jpg

Zdroj obrázka: Monkey Business Images / Shutterstock.com

 Príjemné pyžamo

Samozrejme, v posteli by nemalo chýbať ani pohodlné pyžamo. Ide o perfektný darček pre manželku. Vyberať môžete z pohodlných bavlnených kúskov, ktoré počas chladných nocí zahrejú, alebo siahnite skôr po luxusnejšom kúsku zo saténu a krajky.

Problémy s nespavosťou či bolesťami chrbta a krčnej chrbtice trápi mnoho z nás. Pokiaľ teda hľadáte inšpiráciu pre vianočné darčeky, zamerajte sa práve na komfort pri spánku. Či už sa rozhodnete pre niektorý z doplnkov, alebo vyberiete rovno nový matrac. 

 

Hero image: Zdroj obrázka: Lokana / Shutterstock.com

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Posilňovanie panvového dna bez cvičenia? Áno!
Na ceste ku zdravšej pokožke a vlasom
Vykročte do nadchádzajúcej sezóny s Remonte!
Dôležitosť pravidelnej údržby a servisu chladiacich zariadení pre predĺženie ich životnosti
Použitie PUR a PIR Panelov v chladničkách a mrazničkách: Ako zabezpečiť ideálne podmienky pre skladovanie potravín
Ako minimalizovať poškodenie a potrebu opráv pri hliníkových dverách?
Krok za krokom: Ako svojpomocne opraviť poškodenú koženú sedačku?
Vediete priemyselnú firmu? Malá rada k elektromotorom

Ďalšie články na podobné témy

Ako a akými darčekmi určite potešíte každú ženu?
10 zaujímavostí o zlate, ktoré ste možno nevedeli
Práca z domu alebo ako si zariadiť home office
Ako nakupovať a neminúť ani cent?
Tieto darčeky pre deti sú aktuálne najžiadanejšie
Hriešne aristokratky
Krásna a štýlová Alexandra vydáva prvú knihu! Na čo sa môžeme tešiť?
Praktické tipy ako vybrat’ originálne darčeky pre vašich blízkych